ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony21 marca 2018r. godz. 07:11, odsłon: 765, Zlecony tekst
Coraz częściej używany jest podczas wykańczania budynków mieszkalnych.
Bolesławiec - Informacje: Mikrocement, czyli beton inny niż wszystkie (fot. Mikrocement, czyli beton inny niż wszystkie)

Technologia ta znajduje zastosowanie jako np. zamiennik płytek na podłogach czy ścianach. Mowa o microcemencie, czyli specjalnej masie będącej połączeniem dwóch innych, a mianowicie betonu i żywicy epoksydowej. Czym dokładnie jest microcement, jakie są jego zalety i jak wygląda aplikacja?

Nowy trend architektoniczny

Microcement to nic innego jak specjalna, bardzo cienka zaprawa, która ostatnio coraz częściej wykorzystywana jest do wykończenia pomieszczeń nie tylko przemysłowych, ale też mieszkalnych. Zaprawa ta wykonana jest na bazie cementu. Ponadto znajdują się w niej domieszki polimerów, które wpływają na to, że otrzymana masa jest dużo bardziej zwarta i spoista. Jak wskazuje pierwszy człon nazwy, czyli micro-, zaprawa charakteryzuje się niewielką grubością. Zazwyczaj kładzie się warstwę grubości 2–3 mm. Ze względu na tę cechę microcement nazywany jest, podobnie jak żywice, systemem milimetrowym. Masę, jaką jest micro cement, bardzo łatwo rozprowadza się na powierzchni. Na zasadzie polimeryzacji warstwa utwardza się i szybko zyskuje trwałość. Już po dobie od aplikacji na podłogach wykończonych microcementem można chodzić. Masa ta pełną twardość uzyskuje po mniej więcej 7 dniach od nałożenia. Jest to materiał odporny na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. Dodatkowo microcement charakteryzuje się wodoodpornością.

Szereg zalet

Microcement z pewnością wyróżnia się na tle innych powierzchni, przede wszystkim betonowych. Zalety użycia tej masy są nie do pominięcia. Jakie więc plusy z zastosowania microcementu można wymienić?

  • Po pierwsze – grubość. A raczej niewielka grubość otrzymanej warstwy. To właśnie dzięki temu zaprawę tę można położyć na powierzchni już istniejącej i nie zachodzi konieczność likwidowania wcześniejszego podłoża. Ta również zaleta decyduje o tym, że masa ta coraz chętniej wykorzystywana jest jako wykończenie przeróżnych powierzchni w budynkach mieszkalnych – nie tworzy ona bowiem surowego, zimnego i nieprzyjaznego wnętrza.
  • Po drugie – szerokie zastosowanie. Płytki, terakota, drewno, tynki… microcement można kłaść na każdej powierzchni. To jednak nie wszystko. Z powodzeniem można nim też pokryć meble czy blaty kuchenne. Wysoka przyczepność do praktycznie wszystkich powierzchni i materiałów pozwala na jego szerokie iprzeróżne zastosowanie. Dzięki temu beton w domu może stanowić ozdobę.
  • Po trzecie – czystość. To cecha, która przekona przede wszystkim tych, którzy lubią mieć w domu czysto i schludnie, a zabrudzone wgłębienia fug są dla nich zmorą. Microcement to tzw. system bezszwowy. To masa, którą rozkłada się równomiernie, nie ma w niej żadnych przerw, zagłębień. Po jego zastosowaniu otrzymana powierzchnia jest idealnie gładka i jednolita. Chyba na żadnej innej powierzchni utrzymanie czystości nie jest tak proste i szybkie – tę z microcementem wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

Aplikacja dla każdego

Choć kładzeniem microcementu zajmują się zazwyczaj profesjonalne ekipy, jest to materiał, który bez większego problemu może zaaplikować na daną powierzchnię każdy. Do wykonania podłoża nie będzie potrzebne użycie specjalistycznego, drogiego sprzętu, jak choćby szlifierka do posadzek betonowych. Do nałożenia microcementu wystarczą proste narzędzia, jednak bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie kolejnych kroków opisanych w karcie technicznej. Tylko tak osiągnięty efekt będzie satysfakcjonujący.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złota Miesiącznica   3 stycznia 2020r. o 16:52

~Złota Miesiącznica

Postów:

Tak to jest modne tak jak dodatki z betonu, Dlatego POLECAM miejsce dla fascynatów galeriabetonu.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielona Werbena   17 maja 2020r. o 0:58

~Zielona Werbena

Postów:

clomid purchase online
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.