ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4658, 5 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Nasz patronat24 lutego 2020r. godz. 08:25, odsłon: 3149, GCKiS W Nowogrodźcu
Koncert już 25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki “MUZA” w Nowogrodźcu!
Bolesławiec - Informacje: Baranovski w Nowogrodźcu! Wojtek Baranowski (fot. GCKiS w Nowogrodźcu)

Koncert już 25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki “MUZA” w Nowogrodźcu!

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW DO 25 MARCA W CENIE : 59 ZŁ
OD 26 MARCA W CENIE 80 ZŁ.

Bilety dostępne na stronie: http://muza.nowogrodziec.pl/MSI/mvc/pl

Za projektem BARANOVSKI stoi 28-letni wokalista, muzyk i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym”, „Luźno” i „Czułe miejsce” oraz pierwsze miejsce na liście najcześciej granych piosenek w radiu w Polsce, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała długo oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat.

„Tak się robi pop”.

„Początek kariery BARANOVSKIEGO każe przypuszczać, że mamy do czynienia z muzykiem o midasowym dotyku”.

„Zobaczyłem w nim weselszy odpowiedni Korteza. Może też potencjalnego konkurenta dla Dawida Podsiadły”.

„Szkoda, że BARANOVSKI był już kandydatem do Fryderyka po wydaniu raptem kilku nagrań. Z albumem Zbiór stałby się pewniakiem do zwycięstwa”.

To tylko kilka cytatów z recenzji oczekiwanej od dawna debiutanckiej płyty BARANOVSKIEGO, w zgodnej opinii krytyków jednego z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. To także jedna z najbardziej błyskotliwych karier na rodzimej scenie w ostatnich sezonach. Jej bohater potrzebował bowiem zaledwie półtora roku od premiery debiutanckiej piosenki, aby cztery kolejne przebojowe single wprowadzić na najwyższe rotacje największych stacji radiowych, zdobyć nominację do Fryderyka, a z koncertami pojawić się na najważniejszych festiwalowych scenach w kraju.

 


Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland lub z koncertów grupy XXANAXX, gdzie występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Na początku 2018 roku przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.

Już w debiutanckim sezonie dwukrotnie udało mu się wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”. Jeszcze lepiej poradził sobie numer „Luźno”, który w radiu jesienią 2018 ustępował jedynie przebojom Dawida Podsiadły, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

Dodając do tego występy na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w kraju, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem, można było mówić o jednym z najmocniejszych wejść na rynek ostatnich sezonów. Najlepszym potwierdzeniem tego nominacja do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. Nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, acz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence „Zbiór” – łagodnej i nastrojowej balladzie, w której BARANOVSKI pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

Kolejny bardzo udany sezon wypełniły liczne koncerty w całej Polsce, w tym występy na Olsztyn Green Festivalu, Fest Festivalu w Chorzowie i warszawskim festiwalu Co Jest Grane.

Jeszcze większy sukces niż poprzednie przebojowe piosenki odniósł opublikowany późnym latem 2019 singiel „Czułe miejsce”. Stał się on jednym z największych hitów roku, podbijając szczyt oficjalnej listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, a na YT notując efektowny wynik ponad 10 milionów wyświetleń.

25 października 2019 roku swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, której entuzjastyczne przyjęcie potwierdza, że przed artystą wkrótce kolejne duże sukcesy. 2020 to będzie jego rok w polskiej muzyce!

Patronat medialny nad koncertem: Bolec.Info i Bobrzanie.pl


Wejściówki na koncert można będzie wygrać w naszym programie "W samo południe", który obejrzycie w każdy poniedziałek o godzinie 12!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Różowawy Powojnik   24 lutego 2020r. o 8:28

~Różowawy Powojnik

Postów:

Super, będzie się działo!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Śliwkowa Sanwitalia   24 lutego 2020r. o 16:43

~~Śliwkowa Sanwitalia

Postów:

~Różowawy Powojnik napisał(a): Super, będzie się działo!


A miał być Gazon
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatnoczerwona Trzmielina   24 lutego 2020r. o 22:12

~~Szkarłatnoczerwona Trzmielina

Postów:

~~Śliwkowa Sanwitalia napisał(a):
~Różowawy Powojnik napisał(a): Super, będzie się działo!


A miał być Gazon

Wazon to wy już macie w rynku za 200 tys obskurne paskudztwo .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy