ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu7 czerwca 2020r. godz. 09:13, odsłon: 8898, Kazimierz Marczewski
Park handlowy zlokalizowany przy ul. Staroszkolnej będzie największym dotychczasowym Vendo Parkiem.
Bolesławiec - Informacje: Budynki wyburzone Wyburzone budynki po filii obozu Gross Rozen przy ul. Staroszkolnej (fot. Kazimierz Marczewski)

Od początku marca trwają prace wyburzeniowe byłych budynków filii obozu koncentracyjnego Gross Rosen w Bolesławcu. W tym miejscu ma powstać park handlowy. Pisaliśmy o tym 5 marca w artykule pt.Ruszyły prace rozbiórkowe

Prace mimo epidemii trwają bardzo intensywnie do wyburzenia zostały praktycznie fundamenty starych budowli.A potem rozpocznie się budowa kompleksu handlowego.

 

Deweloper Trei Real Estate GmbH (Trei) kupił teren o powierzchni prawie 70 000 mkw., na którym planuje budowę kompleksu handlowego. W jego skład wejdzie m.in. market budowlany, dyskont spożywczy oraz park handlowy, realizowany pod marką Vendo Park.

Park handlowy zlokalizowany przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu będzie największym dotychczasowym Vendo Parkiem zbudowanym przez Trei w Polsce. Obiekt dostarczy ponad 9 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. Deweloper rozpoczął już prace projektowe, a start budowy planuje w 2020 roku.

Na terenie zakupionej działki Trei zrealizuje również budynek, w którym otworzy się znana sieć marketów budowlanych (najprawdopodobniej Castorama - przyp. red.). Będzie to pierwszy tak duży sklep typu DIY w tym mieście. W sąsiedztwie parku handlowego powstanie również dyskont spożywczy.

Vendo Parki to parterowe centra zakupowe wyposażone w duże, wygodne parkingi. W Bolesławcu inwestor planuje utworzenie ponad 700 miejsc dla samochodów. Aby zapewnić szybki dojazd do parku handlowego w Bolesławcu deweloper wykona rondo w ciągu drogi krajowej nr 94 (obwodnica miasta).

Z wizualizacji inwestycji przedstawionej przez dewelopera wynika także, że w ramach inwestycji powstanie restauracja typu fast-food (najprawdopodobniej będzie to sieć McDonald's).

Budowa nowej galerii budzi wśród niektórych mieszkańców Bolesławca emocje ze względu na to, że w tym miejscu w czasie II wojny światowej dział obóz pracy, a potem oddział niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross Rosen w Rogoźnicy. Ofiarami tego obozu prawdopodobnie byli Żydzi, Rosjanie, Francuzi i Polacy. O sprawie pisaliśmy 25 lipca 2019r. w artykule pt. Kilka słów o nowej galerii w Bolesławcu

Jak mówi przedstawiciel inwestora, inwestycje Trei są realizowane z poszanowaniem tradycji i historii danego miejsca, czego przykładem jest budowany właśnie Vendo Park w Pułtusku. Firma przekształca tam na funkcję handlową budynek dawnego dworca PKS.

W trakcie prac okazało się, że elementy elewacji mają wartość sentymentalną dla mieszkańców, więc deweloper postanowił zachować i odrestaurować zabytkową mozaikę i zegar z dawnego dworca. Z kolei w Chodzieży budując obiekt handlowy, odrestaurowane zostały mury pozostałe po zamku Grudzińskich i wkomponowane w projekt parku handlowego. W Kutnie natomiast firma jest fundatorem pomnika założyciela miasta.

- Także i tym razem jako inwestor jesteśmy gotowi podjąć odpowiednie kroki, by upamiętnić historię Bolesławca - dodaje dyrektor firmy.

  Tak wygląda wizualizacja nowego parku handlowego.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Żółtobiała Liatra   7 czerwca 2020r. o 9:23

~Żółtobiała Liatra

Postów:

Szybko to idzie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Myszaty Pigwowiec   7 czerwca 2020r. o 9:41

~~Myszaty Pigwowiec

Postów:

Kto bedzie tam kupował , miescina 30 tyś mieszkanców a trzy parki handlowe , jakieśs jaja
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoróżowy Wiąz   7 czerwca 2020r. o 10:08

~~Jasnoróżowy Wiąz

Postów:

~~Myszaty Pigwowiec napisał(a): Kto bedzie tam kupował , miescina 30 tyś mieszkanców a trzy parki handlowe , jakieśs jaja


A co cię głowa o to boli ? Masz kasę to buduj czwarty.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnopiwna Mahonia   7 czerwca 2020r. o 10:30

~Ciemnopiwna Mahonia

Postów:

Pamięć po ludziach którzy byli więzieni w tym obozie jak najbardziej powinna być poszanowania i oby tak się stało a nikt nie będzie przeciwny nowej galeri a to ze mieścina mała i klientów nie będzie to już nie jest nasz problem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Perłowa Facelia   7 czerwca 2020r. o 10:31

~Perłowa Facelia

Postów:

Miasto ma nie 30 tys a 38,7 tys. plus koliczne miejscowości daje w sumie 51 tys nie licząc Lwówka czy Nowogrodzca, zobacz co się dzieje w mrówce czy briko ludzi pełno. Im szybciej wybudują tym lepiej!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Malachitowy Dzwonek   7 czerwca 2020r. o 11:01

~Malachitowy Dzwonek

Postów:

Skąd wziąłeś te 30 tyś jełopie bez szkoły?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastoróżowa Lantana   7 czerwca 2020r. o 11:48

~~Ceglastoróżowa Lantana

Postów:

Powiat Bolesławiecki liczy około 80 tys. ludzi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Grynszpanowy Pieris   7 czerwca 2020r. o 11:58

~Grynszpanowy Pieris

Postów:

Znowu parterówka bez toalet ... masakra jakaś
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.