ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 7 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


14 czerwca 2020r. godz. 08:17, odsłon: 4473, Bolec.Info
Już dzisiaj osoby, które chcą głosować korespondencyjnie, poza Polską lub na terenie innej gminy mogą o to wnioskować.
Bolesławiec - Informacje: Będziemy wybierać nowego prezydenta Urna wyborcza (fot. Bolec.Info)

W tym roku wyjątkowo wybory Prezydenta RP, zaplanowane na 28 czerwca 2020r., odbędą się w trybie mieszanym - będzie można zagłosować albo w lokalu wyborczym albo korespondencyjnie. Jednak, aby móc zagłosować korespondencyjnie należy wcześniej złożyć odpowiedni wniosek.

Głosowanie korespondencyjne

W przypadku głosowania w kraju zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców, najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020r.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020r.

W przypadku głosowania za granicą zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę właściwemu konsulowi najpóźniej do dnia 15 czerwca 2020r.

Zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego można także wysłać w trybie on-line za pośrednictwem platformy gov.pl: Zgłoś chęć głosowania korespondencyjnego (dla osób mieszkających w Polsce) lub

Głosowanie tradycyjne w innej gminie lub konsulacie

Osoby, które w dniu wyborów 28 czerwca będą przebywały na terenie innej gminy niż miejsce stałego zamieszkania (dotyczy także bezdomnych) mogą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w tej gminie. Dotyczy to także osób, które będą przebywały poza granicami kraju. Wniosek taki można złożyć albo w urzędzie gminy albo w trybie on-line.

Złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców (dla osób przebywających za granicą) (usługa online)

Złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców (usługa online)

Termin składania wniosków mija 23 czerwca 2020r.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Kakaowa Tibuchina   14 czerwca 2020r. o 9:27

~Kakaowa Tibuchina

Postów:

Bardzo mi się podoba tytuł będziemy wybierać nowego Prezydenta ,czyli Trzaskowskiego
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Horus   14 czerwca 2020r. o 9:45

Horus

Postów: 5705

:)

popieram ...


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnopopielaty Maczek   14 czerwca 2020r. o 10:02

~Ciemnopopielaty Maczek

Postów:

Jakieś osiągnięcia tego pana? Może coś o mafii reprawtyzacyjnej w Warszawie i oszukanych tysiącach biednych ludzi?, A może o tym że nie, jak przyznał jest szczery tylko względem swoich najbliższych? A może to że koleżanka partyjna w swoim wywodzie stwierdziła że nie są jako partia gotowi na polityka całkiem uczciwego?, A może o awarii Czajki i zatrutej połowie Wisły... Itp, itd. ktoś coś?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brunatnoceglasta Jukka   14 czerwca 2020r. o 10:05

~Brunatnoceglasta Jukka

Postów:

Na zdjęciu mamy prezydenta Warszawy, który zwolnił jedną z pań pracujących w ratuszu warszawskim ponieważ była ona tam molestowana i zgłosiła ten fakt.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocisty Motylek   14 czerwca 2020r. o 10:21

~~Złocisty Motylek

Postów:

obecni kandydaci na prezydenta nie spełniaja podstawowych oczekiwań narodu 1 kwota wolna od podatku 18 000 zł 2 najnizsza krajowa 4500 netto(obniżone koszty pracy do 270 zł) 3 zniesiony podatek dochodowy 4 zniesiony podatek konsumpcyny 5 wszystkie szczepienia dobrowolne 6 przywrócenie służby zdrowia do kondycji zapewniającej bezpieczeństwo 7 zniesienie ustawy 1066 i 447 ,.,.8 wszystkie kopaliny w rekach polaków i dywidenda dla kazdego obywatela POLSKIEGO od sprzedanych kopalin,uwierzcie mi że mamy tyle złota gazu srebra tytanu miedzi itp że polacy przez najbliższe 700mlat nie musieli by pracować
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Oliwkowozielona Karagana   14 czerwca 2020r. o 10:28

~Oliwkowozielona Karagana

Postów:

Trzaskowski na prezydenta!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Krwistoczerwony Uczep   14 czerwca 2020r. o 10:37

~Krwistoczerwony Uczep

Postów:

Wiele o kandydacie i tym co będzie robił mówią ludzie którymi się otacza. Np. taki wiceprezydent Warszawy niejaki Rabiej gej, raczył powiedzieć że najpierw związki partnerskie, potem małżeństwa homoseksualne, a na końcu adopcja przez nich dzieci... A sam Trzaskowski nagle unika tematu bo wie że jak o tym powie to straci głosy... No i fakt, koleżanka posłanka z PO miała rację że nie jest do końca uczciwy...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pistacjowa Forsycja   14 czerwca 2020r. o 11:05

~~Pistacjowa Forsycja

Postów:

~Krwistoczerwony Uczep napisał(a): Wiele o kandydacie i tym co będzie robił mówią ludzie którymi się otacza. Np. taki wiceprezydent Warszawy niejaki Rabiej gej, raczył powiedzieć że najpierw związki partnerskie, potem małżeństwa homoseksualne, a na końcu adopcja przez nich dzieci... A sam Trzaskowski nagle unika tematu bo wie że jak o tym powie to straci głosy... No i fakt, koleżanka posłanka z PO miała rację że nie jest do końca uczciwy...

Z to twój Duda pier....li od rana do wieczora o LGBT i seksualizacji 4 latków .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zapraszamy