ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


17 czerwca 2020r. godz. 20:10, odsłon: 1693, KPP Bolesławiec/Bolec.info
Sprawca dwóch fałszywych alarmów bombowych zatrzymany. Mężczyzna trafił na 2 miesiące do aresztu.
Bolesławiec - Informacje: Trafił na dwa miesiące do aresztu Zatrzymanie osoby podejrzanej o fałszywe informowanie o podłożeniu bomby (fot. KPP)

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwukrotne fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego w dużej firmie logistycznej, co spowodowało ewakuację jej kilkuset pracowników oraz działania wielu służb. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku przeprowadzonych ustaleń, wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o inicjowanie fałszywych alarmów bombowych. Zatrzymany to 31-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego.

Mężczyzna 3 i 10 czerwca br. drogą elektroniczna powiadomił pracowników firmy mającej swoją siedzibę na terenie powiatu bolesławieckiego o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie przedsiębiorstwa. W konsekwencji przekazania informacji o zagrożeniu życia i zdrowia wielu osób, przeprowadzona została ewakuacja kilkuset pracowników. Spowodowało to przestój w funkcjonowaniu zakładu, doprowadzając tym samym do strat finansowych, które na ten moment oszacowane zostały na kwotę blisko 200 tys. złotych. Co więcej, w związku ze zgłoszenie, czynności na miejscu podjęli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu - w tym grupa minersko-pirotechniczna, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe, generując kolejne niepotrzebne koszty związane z działaniami służb.

Zebrane wśród pracowników firmy informacje dały podstawę do wytypowania potencjalnego sprawcy fałszywych alarmów. 31-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania kilka godzin po drugim zgłoszeniu. Policjanci zabezpieczyli sprzęt elektronicznych używany przez sprawcę. Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego był wcześniej zatrudniony w firmie, gdzie miały być podłożone materiały wybuchowe.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. 31-latkowi za inicjowanie fałszywych alarmów bombowych grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo poniesie on poważne konsekwencje finansowe związane ze stratami poniesionymi przez firmę oraz działaniami służb.

O sprawach pisaliśmy w newsie Ewakuacja XPO Logistics i artykule Kolejny fałszywy alarm bombowy

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Szkarłatnoczerwony Ziarnopłon   18 czerwca 2020r. o 14:11

~Szkarłatnoczerwony Ziarnopłon

Postów:

To się ustawił do końca życia. Hihihi. Palant
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.