ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4490, 19 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Jump Heaven zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu2 stycznia 2013r. godz. 19:00, odsłon: 55586, Przemysław Moszczyński
- Już sam zamysł dofinansowywania bezrobotnych jest wręcz bez sensu. Zdecydowanie rozsądniej byłoby dofinansować firmy istniejące od wielu lat - pisze Przemysław Moszczyński.
Bolesławiec - Informacje: Powiatowy Urząd Pracy - sklep bez towaru (fot. Bolec.Info)
Wielu młodych ludzi przekracza drzwi urzędu pracy z nadzieją, że ten zmieni ich życie. Rejestrują się w nowoczesnej maszynie rejestracyjnej, a następnie głos z radiowęzła woła: "numer taki a taki proszony jest do pokoju numer jakiś". Wszystko poukładane w jak najlepszym porządku. Wprost ideał. Miła Pani, miła obsługa.

Tu jednak wszystko, co dobre się kończy. Można by rzec, że PUP to sklep z towarem najniższej jakości, bardzo słabo zaopatrzony. A i te marne towary bardzo często okazują się marniejsze niż buble. Niemal wszystkie oferowane prace są na warunkach umowy śmieciowej, a w najlepszym wypadku minimalnej krajowej.

Pracownicy Urzędu Pracy nie mają żadnej kontroli nad składanymi tam ofertami pracy. Ci, którzy się na nie nabiorą bardzo szybko tego żałują.

Przykład: Jedna ze znanych w Bolesławcu osób oferuje pracę proponując stawkę 15 zł za godzinę. Jest to zgodne z prawdą. Niestety praca wygląda tak: poniedziałek: 6 godzin, wtorek: 9 godzin, środa i czwartek: bez godzin, piątek: 2 godziny. Pracownik zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności, a w efekcie wychodzi mu że pracował 17 godzin w tygodniu, zamiast minimum 40. I czar normalnego zarobku pryska jak mydlana bańka. Młoda osoba mająca na utrzymaniu dziecko nabita została w butelkę.
Następny numer to umowa na niepełny etat a praca ponad etat. Oraz słynne już umowy śmieciowe.
O funkcji dotacji unijnych dla przedsiębiorców wolałbym nie wspominać. Służy to zdecydowanie do opłacenia wszelkiej maści instruktorów i szkoleń, a w drobnej części samym zainteresowanym. Już sam zamysł dofinansowywania bezrobotnych jest wręcz bez sensu. Zdecydowanie rozsądniej byłoby dofinansować firmy istniejące od wielu lat. Tam przynajmniej pieniądze nie uległyby zmarnowaniu.

To tyle ode mnie - mam absolutną pewność, że klienci Powiatowego Urzędu Pracy dopiszą tu znacznie ciekawsze newsy.

Przemysław Moszczyński

Sonda Bolec.Info

Powiatowe urzędy pracy powinny:
zostać zlikwidowane
zostać sprywatyzowane
funkcjonować bez zmian

Wyniki sondy - OpinieW cyklu "Komentarz panaM" prezentujemy komentarze, opinie i felietony Przemysława Moszczyńskiego - mieszkańca Bolesławca, właściciela bloga politycznego, współzałożyciela Ruchu Palikota we Wrocławu, Jeleniej Górze i przewodniczącego tej partii w powiecie Bolesławieckim. w Bolesławcu.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

masii   2 stycznia 2013r. o 19:06

masii

Postów: 33

Jeżeli znasz taki przypadek osobiście:
Pan M. napisał(a): Następny numer to umowa na niepełny etat a praca ponad etat.

A nie informujesz o przestępstwie to sam popełniasz przestępstwo. Taka delikatna uwaga.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

jegomosc   2 stycznia 2013r. o 19:10

jegomosc

Postów: 1349

Popyt i podaż - jeśli pracy mało to ludzie biorą to co jest. Jeśli chętnych dużo, to pracodawcy płacą coraz mniej i wymagają coraz więcej... to brutalne ale niestety tak właśnie jest...

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

masii   2 stycznia 2013r. o 19:12

masii

Postów: 33

Przemysławie odpiszesz mi ?
Jak to jest że deklarujesz się jako niewierzący a przecież wziąłeś ślub kościelny i chrzciłeś dziecko/dzieci ? Błędy młodości czy po prostu obracasz się tak jak wiatr zawieje ?

Zmoderowano 02.01.2013 godz.20:00 - powód: (kazimierz)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~zgłosiłem do moderacji   2 stycznia 2013r. o 19:33

~zgłosiłem do moderacji

Postów:

Tylko nie krzycz jak ktoś zmoderuje Twojego offtopa :P
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~j.g   2 stycznia 2013r. o 19:35

~j.g

Postów:

Ludzie , opamiętajcie sie, sami dajecie sie wykorzystywać zagranicznym inwestorom , pracujecie za 5 zł. za godzine i nic ztym nie robicie, bo przecież lepiej sie nie odzywac. a potem płacz , bo nie da sie wyżyć. lepiej labidzic niż sobie polepszyć. dopóki tacy ludzie będą , to niema co liczyc na lepiej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Nie Idiota   2 stycznia 2013r. o 19:35

~Nie Idiota

Postów:

Wcale nie dziwię się Rafiemu że nazwał Idiotą tego zarozumialca przecież to jest śmieszny człowieczek.Znam kilkanaście osób które skorzystały z dopłat na rozpoczęcie działalności i prowadzą działalność już po kilka lat i nie stoją w kolejce za Kuroniówką,Ja mam takie pytanie co ten gościu osiągnął w życiu że wszystkich poucza.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   2 stycznia 2013r. o 20:15

~

Postów:

~Nie Idiota napisał(a): Wcale nie dziwię się Rafiemu że nazwał Idiotą tego zarozumialca przecież to jest śmieszny człowieczek.Znam kilkanaście osób które skorzystały z dopłat na rozpoczęcie działalności i prowadzą działalność już po kilka lat i nie stoją w kolejce za Kuroniówką,Ja mam takie pytanie co ten gościu osiągnął w życiu że wszystkich poucza.Nie znam autora tekstu.Widzę tylko ,że jest on bardzo aktywny.Na obu portalach - na bolec.info i innego portalu. Wniosek? Chce by go zapamietano , stara się byc widocznym.Zbliżają się wybory , a jest on przedstawicielem (sam się tak przedstawił) ruchu jakiegoś Pali...kogos tam. Widzę również ,że jest bardzo niezadowolony ze wszystkiego co jest w mieście , krytyka wszystkiego to jego pasja , tak to odbieram.Najbardziej niezadowolony z Prezydenta miasta.Dziwne i ciekawe , dlaczego nie napisał o swoich osiągnięciach.Zarówno zawodowych jak i edukacyjnych.Może nie ma żadnych osiągnięć ? A obecna aktywność to jakby wykorzystanie swoich "pięciu minut" , może liczy ,że życie da mu taka szansę i zaistnieje "na świeczniku"? Jest takie powiedzenie " Do odważnych swiat nalezy".

Zmoderowano 02.01.2013 godz.20:28 - powód: nazwa innej strony usunieta (emem)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   2 stycznia 2013r. o 20:52

~

Postów:

masii napisał(a): Jeżeli znasz taki przypadek osobiście:
Pan M. napisał(a): Następny numer to umowa na niepełny etat a praca ponad etat.

A nie informujesz o przestępstwie to sam popełniasz przestępstwo. Taka delikatna uwaga.


Hi hi Dobreeeee Na państwowej posadce czy niewidomy z całym szacunkiem? Najlepiej poudawać - nic nie widzieć, nic nie słyszeć i wymagać od innych. A jeszcze lepiej postraszyc kryminałem
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Efekt-Okna zaprasza