ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 28 lutego 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


13 maja 2014r. godz. 11:28, odsłon: 14201, Bolec.Info
Znamy przyczyny odwołania Wiesława Ogrodnika z funkcji prezesa ZEC. Prezesem ma zostać człowiek o niejasnej przeszłości.
Bolesławiec - Informacje: Kontrowersyjny nowy prezes ZECu?
Wiesław Ogrodnik (fot. bolec.info)
Dlaczego odwołano Wiesława Ogrodnika

Prezydent Bolesławca Piotr Roman w rozmowie z dziennikarzem portalu Bolec.Info wyjaśnił, dlaczego Wiesław Ogrodnik musiał pożegnać się ze swoją funkcją. Prezydent stwierdził, że na fotelu prezesa ZEC musi zasiadać „mobilny człowiek, który będzie potrafił rozmawiać z wspólnotami mieszkaniowymi” i realizować strategiczne działania ZECu czyli przyłączanie coraz to nowych budynków do systemu ciepłej wody sieciowej. Zdaniem prezydenta Wiesław Ogrodnik nie był na tym polu skuteczny i nie radził sobie z tym zadaniem.

Drugim argumentem za odwołaniem prezesa były nieprawidłowości przy odwoływaniu prezesa Bolesławieckiego Parku Wodnego "Orka" Roberta Tomczyka. Jako, że Robert Tomczyk jest radnym Rady Powiatu, rada musi wydać zgodę na jego zwolnienie. Co ciekawe wniosek o zgodę na zwolnienie, podpisany przez Wiesława Ogrodnika został złożony w biurze rady 7 kwietnia... a po kilku dniach został wycofany już przez nowego prezesa Orki Józef Chmielowski. Ponoć z „powodów formalnych”.

Czy odwołanie Wiesława Ogrodnika z funkcji prezesa ZEC sprawi, że Robert Tomczyk pozostanie pracownikiem Orki? Sprawy nie chce komentować nowy prezes basenów (na zasadzie „wiem, ale nie powiem”), ale faktem jest, że Robert Tomczyk wciąż pobiera pensję i obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym. Jeśli jednak Robert Tomczyk ma zostać zwolniony, to zupełnie niezrozumiała jest opieszałość urzędników – do zwolnienia konieczna będzie wspominana już opinia Rady Powiatu oraz oczywiście odpowiedni okres wypowiedzenia.

Kto będzie nowym prezesem ZEC?

Z naszych informacji wynika, że najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezesa ZEC jest Sławomir Grzesiak (obecnie zarządzający spółką z ramienia rady nadzorczej). Jest to postać co najmniej kontrowersyjna. Danuta Maślicka, bolesławiecka opozycjonistka z czasów PRLu w opublikowanym przez nasz portal w 18 listopada 2010 roku autoryzowanym wywiadzie powiedziała:

- Do redakcji wielu gazet, pewnie i do pańskiej, wpłynął list, w którym czytamy: ,, (...)to jego wyczerpujące zeznania spowodowały natychmiastowe aresztowanie p. D. Maślickiej (...). A co robi ów niegodziwiec dzisiaj? Ano ma się całkiem dobrze. Puścił w obieg spreparowaną legendę o tym, że był gnębiony przez komunę, a czas robi swoje, zaciera fakty.. Dlatego liczymy, że Pan weźmie ten temat na swój warsztat, i ujawni mieszkańcom Bolesławca kulisy sprawy nędznika, który , ratując własną skórę, stał się Judaszem. Nic dodać, nic ująć. Akta z IPN, w których znajdują się zeznania p. Sł. G. były pokazane w Muzeum Ceramiki na wystawie poświęconej ,,Solidarnośći” bolesławieckiej.

Do sprawy wrócimy.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Gabriel   13 maja 2014r. o 11:38

~Gabriel

Postów:

No i macie, swojego prawicowego prezydenta z ideałami. hahaha :) Ma być tak, aby było dobrze niektórym, a lud dostaje bajeczki z prezydent-tv i głosuje tak jak ma głosować. Jeden wielki bajer.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~stary dziad   13 maja 2014r. o 11:49

~stary dziad

Postów:

no wzruszające doprawdy :P kontrowersje to znak firmowy szefa tej mieściny, przykłady szef(fs) DPS bez przygotowania bez wykształcenia ale ciągle trwa, promocja rodziny : żona- szefowa BOK, mąż- "kierownik" w DPS , szef MOPS- człowiek bez skazy były burmistrz Leśnej (co gdzie i komu zrobił sami poszukajcie w necie) wreszcie pan Z. przegoniony na 4 wiatry z Lubania, Bolesławiec to nie miasto to schronisko
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ignatious   13 maja 2014r. o 12:24

~Ignatious

Postów:

Droga redakcjo, dlaczego usunęliście z artykułu wiadomość, że Pan Tomczyk pomimo przebywania na urlopie chrobowym uczestniczył w turnieju bokserskim, pomimo, że we wczesniejszej wersji ona widniała?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Gabriel   13 maja 2014r. o 12:25

~Gabriel

Postów:

I jeszcze uwagi do artykułu:
Jak Chmielowski (ORKA) mógł wycofać wniosek z rady powiatu w sprawie Tomczyka podpisany Ogrodnika (ZEC)? Kupy się to nie trzyma. Czy w związku z tymi "ruchami" można uznać nieprawidłowość w odwołaniu Tomczyka? Czy został odwołany nieskutecznie skoro rada powiatu tego nie rozpatrywała? Czy zatem Chmielowski nieprawnie zasiada na fotelu prezesa ORKI?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~George Orwell   13 maja 2014r. o 12:33

~George Orwell

Postów:

Zawsze mówiłem że w PRL u przynajmniej przez ostatnie ok 15 lat jego istnienia dominowali nie komuniści a konformiści i dla tego upadło PRL .po 1989 r dołączyli do nich konformiści styropianowi.Gdy by jutro nasze miasto np.dostało by się pod patronat Chin to te same osoby by natychmiast "udowodniły" że zawsze walczyły za przyłączeniem Polski do Chin aby dalej być na świeczniku
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kazik   13 maja 2014r. o 12:56

~Kazik

Postów:

To co Ratusz w sprawach kadrowych wyprawia,to zenada,slysze ze ktoś inny pociąga za sznurki,ktos kto był związany z Lubaniem.Po wyborach Ci Wszyscy co dostana kopniaka.Wyrusza na Luban oby jak najszybciej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Dorota   13 maja 2014r. o 12:57

~Dorota

Postów:

tylko patrzeć aż Tomczyka przywrócą i ciekawe za co zostanie odwołany obecny prezes Orki
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   13 maja 2014r. o 12:57

~

Postów:

~Kazik napisał(a): To co Ratusz w sprawach kadrowych wyprawia,to zenada,slysze ze ktoś inny pociąga za sznurki,ktos kto był związany z Lubaniem.Po wyborach Ci Wszyscy co dostana kopniaka.Wyrusza na Luban oby jak najszybciej.
TAM JEST MATECZNIK SCHETYNY!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zapraszamy