ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 1 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


13 maja 2014r. godz. 11:28, odsłon: 14207, Bolec.Info
Znamy przyczyny odwołania Wiesława Ogrodnika z funkcji prezesa ZEC. Prezesem ma zostać człowiek o niejasnej przeszłości.
Bolesławiec - Informacje: Kontrowersyjny nowy prezes ZECu?
Wiesław Ogrodnik (fot. bolec.info)
Dlaczego odwołano Wiesława Ogrodnika

Prezydent Bolesławca Piotr Roman w rozmowie z dziennikarzem portalu Bolec.Info wyjaśnił, dlaczego Wiesław Ogrodnik musiał pożegnać się ze swoją funkcją. Prezydent stwierdził, że na fotelu prezesa ZEC musi zasiadać „mobilny człowiek, który będzie potrafił rozmawiać z wspólnotami mieszkaniowymi” i realizować strategiczne działania ZECu czyli przyłączanie coraz to nowych budynków do systemu ciepłej wody sieciowej. Zdaniem prezydenta Wiesław Ogrodnik nie był na tym polu skuteczny i nie radził sobie z tym zadaniem.

Drugim argumentem za odwołaniem prezesa były nieprawidłowości przy odwoływaniu prezesa Bolesławieckiego Parku Wodnego "Orka" Roberta Tomczyka. Jako, że Robert Tomczyk jest radnym Rady Powiatu, rada musi wydać zgodę na jego zwolnienie. Co ciekawe wniosek o zgodę na zwolnienie, podpisany przez Wiesława Ogrodnika został złożony w biurze rady 7 kwietnia... a po kilku dniach został wycofany już przez nowego prezesa Orki Józef Chmielowski. Ponoć z „powodów formalnych”.

Czy odwołanie Wiesława Ogrodnika z funkcji prezesa ZEC sprawi, że Robert Tomczyk pozostanie pracownikiem Orki? Sprawy nie chce komentować nowy prezes basenów (na zasadzie „wiem, ale nie powiem”), ale faktem jest, że Robert Tomczyk wciąż pobiera pensję i obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym. Jeśli jednak Robert Tomczyk ma zostać zwolniony, to zupełnie niezrozumiała jest opieszałość urzędników – do zwolnienia konieczna będzie wspominana już opinia Rady Powiatu oraz oczywiście odpowiedni okres wypowiedzenia.

Kto będzie nowym prezesem ZEC?

Z naszych informacji wynika, że najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezesa ZEC jest Sławomir Grzesiak (obecnie zarządzający spółką z ramienia rady nadzorczej). Jest to postać co najmniej kontrowersyjna. Danuta Maślicka, bolesławiecka opozycjonistka z czasów PRLu w opublikowanym przez nasz portal w 18 listopada 2010 roku autoryzowanym wywiadzie powiedziała:

- Do redakcji wielu gazet, pewnie i do pańskiej, wpłynął list, w którym czytamy: ,, (...)to jego wyczerpujące zeznania spowodowały natychmiastowe aresztowanie p. D. Maślickiej (...). A co robi ów niegodziwiec dzisiaj? Ano ma się całkiem dobrze. Puścił w obieg spreparowaną legendę o tym, że był gnębiony przez komunę, a czas robi swoje, zaciera fakty.. Dlatego liczymy, że Pan weźmie ten temat na swój warsztat, i ujawni mieszkańcom Bolesławca kulisy sprawy nędznika, który , ratując własną skórę, stał się Judaszem. Nic dodać, nic ująć. Akta z IPN, w których znajdują się zeznania p. Sł. G. były pokazane w Muzeum Ceramiki na wystawie poświęconej ,,Solidarnośći” bolesławieckiej.

Do sprawy wrócimy.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 6 > >>

~M.D   13 maja 2014r. o 13:06

~M.D

Postów:

To prawda D.Maslicka siedziała dzięki temu kandydatowi do ZEC-u.Oskarzajac ja i systematycznie donosząc na nia chciał dla siebie więcej ugrac.Czestowal tez innych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~nie chcę ciepłej wody z ZEC-u   13 maja 2014r. o 13:26

~nie chcę ciepłej wody z ZEC-u

Postów:

Żaden, nawet najbardziej "mobilny" prezes ZEC-u nie wciśnie wspólnotom kitu o zbawiennym dla nich podłączeniu się do ZEC-owskiego systemu ciepłej wody. Żaden monopol nie jest zdrowy dla człowieka. Nawet jeżeli na początku zaproponują korzystne warunki to po likwidacji indywidualnych, gazowych podgrzewaczy wody będą mieli już klientów "w garści" i będą mogli cenami operować prawie dowolnie. Będzie też wówczas z pewnością ryzyko że cenami c.o. i c.w. zechcą kompensować straty na innych działalnościach. :P
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bolecnauta   13 maja 2014r. o 14:05

~Bolecnauta

Postów:

To takie wymówki prezydenta. Idą wybory i dlatego robi się zadymę.

Dlaczego po kadencji wiceprezydenta powołał go ponownie na prezesa ZECu. Takie pytanie trzeba mu było zadać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Anonim10897   13 maja 2014r. o 14:17

Anonim10897

Postów: 1066

Nie podoba mi się treść artykułu. Jeżeli nie ma się pewności , czy na pewno ten a ten zostanie nowym prezesem , to nie można na nikogo wskazywać. A tu nie dość , że tylko przypuszczenie to od razu jakiś wstrętny dodatek z przeszłości na podstawie wypowiedzi kogoś tam. Wyrocznia ? "Z naszych informacji wynika..." - a jakie jest źródło owych informacji ? Czyżby własne domysły ?
Paskudna zazdrość w stylu "przecież ja mogłabym/mógłbym a dali innego"...
P.S. Odwołany prezes ZEC-u nie mógł zrobić więcej niż robił. Zauważyłam , jako osoba zainteresowana "ciepłą woda z rury", że ZEC napotyka silny opór nie ze strony mieszkańców lecz ze strony zarządzających zasobami mieszkaniowymi To im nie zależy by poprawić komfort życia mieszkańcom , nierozumiejącym co znaczy ciepła bieżąca woda z "rury" a tym samym eliminowanie szeregu zagrożeń ....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   13 maja 2014r. o 14:24

~

Postów:

Ten Tomczyk to jakaś lokalna szara eminencja? Nie do ruszenia?Ruszyła po prostu "karuzela" stanowisk a zatem nastąpią roszady na stołkach miejskich i powiatowych. Zbliżają się przecież wybory po których nastąpi nowe rozdanie stanowisk dla tych samych co zwykle osób.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   13 maja 2014r. o 14:28

~

Postów:

roman i spółka to złodziejsko -ubecka mafia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~stary komuch   13 maja 2014r. o 15:50

~stary komuch

Postów:

A w tym styropianowym tyglu ciągle się kotłuje. To jedni, to drudzy wypływają na wierzch. :P
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   13 maja 2014r. o 16:03

~

Postów:

Tak Tomczyk na L4 a w sobotę świetnie się bawił na MOTORSHOW............... Takich nie sprawdza ZUS co robią na L4....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 6 > >>