ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4739, 25 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


27 czerwca 2015r. godz. 16:59, odsłon: 6755, Bolec.Info
Wielu z nas ma już dość pracy dla innych, nie odpowiadają nam warunki, współpracownicy i rodzaj wykonywanej pracy.
Bolesławiec - Informacje: Jak założyć własny biznes? (fot. Bolec.Info)

Wielu z nas ma już dość pracy dla innych, nie odpowiadają nam warunki, współpracownicy i rodzaj wykonywanej pracy. Co zrobić w takim wypadku? Zmienić pracę? Może lepiej stać się pracodawcą dla samego siebie i założyć własny biznes?

Wielu z nas marzy o tym, aby już nigdy w życiu nie mieć szefa. Często się zdarza, że nie lubimy swojej pracy i swoich współpracowników. Jest na to jedna recepta stać się swoim własnym szefem i samemu dobierać współpracowników i określać zasady. Samozatrudnienie jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną wykazać się w pracy, ale nie dla kogoś a dla samych siebie.

Pomysł i motywacja

Niebagatelną rolę dla początkującego biznesmena gra przede wszystkim pomysł na własny biznes. Jest to jeden z najtrudniejszych etapów zakładania własnego biznesu. Wielu twierdzi, że dobry pomysł na biznes to już połowa sukcesu. Nie jest łatwo zwłaszcza w dzisiejszych czasach wymyślić coś, czego jeszcze nie było, lub wdrożyć coś czego jeszcze nie ma. Pamiętajmy, że najlepiej jest znaleźć niszę w rynku i ją zapełnić. Chodzi o to żeby zmniejszyć groźbę potencjalnej konkurencji i nasycenia rynku. Dobry biznes to nie musi być od razu wielka korporacja może to być nawet drukarnia kalendarzy, ale musi być niepowtarzalna inna niż wszystkie i zapełnić lukę oraz spełniać wymagania obecnego rynku. Bardzo istotna przy realizacji własnego biznesu jest motywacja w osiąganiu założonego celu. Własny biznes to nigdy nie jest prosta sprawa, wymaga ogromu pracy, planowania a przede wszystkim motywacji w osiągnięciu założonego celu.

Formalności

Zakładając własną firmę należy pamiętać o formalnościach urzędowych. Obecnie nie jest to już nic skomplikowanego. W tej chwili firmę możemy zarejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nawet za pośrednictwem Internetu. Jednak później już w trakcie prowadzenia działalności bez wątpienia przyda nam się pomoc szczególnie w kwestiach księgowo-podatkowych. W tym wypadku możemy skorzystać z usług wyspecjalizowanych biur podatkowych działających na całym rynku. Ten kto planuje założyć własną firmę powinien w pierwszej kolejności zrobić swój własny biznes plan. Dzięki temu będziemy wiedzieli ile kapitału nam będzie potrzeba na początek, co nam będzie potrzebne i jak systematycznie realizować poszczególne części naszego planu biznesowego. Dobrze jest także podczas planowania rozejrzeć się po rynku, na którym planujemy działać. Ustalmy, czy podobne do naszej działalności gospodarcze obecne są na rynku. Jeśli tak, to ile ich jest. Jak działają. Ilu mają klientów. Musimy ustalić, czy warto jest otwierać taką a nie inną działalność i czy zdobędziemy wystarczającą liczbę klientów.

Nie zapomnij

Jest kilka rzeczy, które nie są konieczne aczkolwiek bardzo przydatne przy prowadzeniu własnej firmy. Przede wszystkim firmowe konto, ułatwi nam robienie przelewów. Może okazać się, że nasi kontrahenci będą również płacili nam za pośrednictwem przelewów bankowych. Inną funkcjonalną rzeczą jest pieczątka firmowa. Warto taką mieć.  

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~   28 czerwca 2015r. o 22:13

~

Postów:

Tak żle jeszcze nigdy nie było.Nie ma komu sprzedać produktu,a jak już jest kupiec to kaprysi. Zus-y za wysokie,podatki też.Ciężko utrzymać się na rynku w małym biznesie.Z każdej strony skubią biednego człowieka,który nie wyciąga ręki po zasiłek tylko pracuje sam na siebie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   28 czerwca 2015r. o 23:08

~

Postów:

Czy coś zarobisz czy nie państwo i tak oskubie cię min na 1100 zł miesięcznie. Jak dasz sie wrobić w obniżony zus (zakład utylizacji szmalu) to tak jakbyś wogóle go nie płacił ( chociaz płacisz ok 400zł) W wypadku gdy zachorujesz nie masz ani grosza od państwa i musisz ciągle płacić składkę zdrowotną (270 zł)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~xx   29 czerwca 2015r. o 9:27

~xx

Postów:

firmy w B-cu działają do 2 lat potem Zus na maxa w górę i zwijamy interes .... ot taka nasza Polska rzeczywistość .... z tego miasta wieją wszyscy co jeszcze mają na bilet na samolot .... po co dorabiać Zus jak można na dom zarobić wrócić i żyć sobie na luzie .....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

daisy27   15 lipca 2015r. o 15:39

daisy27

Postów: 19

Założenie własnego biznesu naprawdę nie jest takie proste i wymaga dużo więcej niż sam pomysł, motywacja i załatwienie formalności. To przede wszystkim masa czasu, cierpliwości oraz niestety pieniędzy, które trzeba na początku zainwestować. Biznes od zera? Mało prawdopodobne, nawet jak ktoś chce założyć drukarnię kalendarzy, o czym było w artykule. Ja wiem coś na ten temat, bo od kilku miesięcy próbujemy z dwoma przyjaciółmi rozpocząć własny biznes i wystartować z minibrowarem. I jak się okazuje, to najwięcej problemów jest z urzędnikami, załatwianiem formalności i pozwoleń. Kredyt też nie jest wziąć prosto, szczególnie na tak wysoką sumę, jakiej potrzebujemy. Jesteśmy już umówieni z http://www.rs-fillingtech.pl/pl/maszyny na najbardziej potrzebne maszyny do ruszenia z produkcją piwa, ale i tak to jeszcze pewnie kilka miesięcy potrwa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   15 lipca 2015r. o 21:03

~

Postów:

piszę się na piwo z tego browaru.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   15 lipca 2015r. o 21:47

~

Postów:

Ja prowadzę biznes od 2009. Tak źle jeszcze nie bylo. Konkurencja duża, o klienta ciężko. Nawet jak nie zarobię to zus kładzie rękę na kasie. Ciągle nerwy, nieprzespane noce. Marze o etacie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Herbaciany Powojnik   10 września 2019r. o 17:48

~~Herbaciany Powojnik

Postów:

Nie chodzi też o to, by zakładać biznes i nie móc dotrzeć do klientów. Jednym z pierwszych elementów marketingu są różnego rodzaju gadżety reklamowe. Sporo ciekawych gadżetów zostało opisanych na https://sardynkibiznesu.pl/porady/gadzety-dla-malej-firmy/
Wydaje mi się, że koszulki z nadrukiem i skrobaczki są najefektywniejsze, a docenią je osoby, które stały się posiadaczami tych gadżetów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastoczerwony Kuklik   10 września 2019r. o 18:24

~~Ceglastoczerwony Kuklik

Postów:

daisy27 napisał(a): Założenie własnego biznesu naprawdę nie jest takie proste i wymaga dużo więcej niż sam pomysł, motywacja i załatwienie formalności. To przede wszystkim masa czasu, cierpliwości oraz niestety pieniędzy, które trzeba na początku zainwestować. Biznes od zera? Mało prawdopodobne, nawet jak ktoś chce założyć drukarnię kalendarzy, o czym było w artykule. Ja wiem coś na ten temat, bo od kilku miesięcy próbujemy z dwoma przyjaciółmi rozpocząć własny biznes i wystartować z minibrowarem. I jak się okazuje, to najwięcej problemów jest z urzędnikami, załatwianiem formalności i pozwoleń. Kredyt też nie jest wziąć prosto, szczególnie na tak wysoką sumę, jakiej potrzebujemy. Jesteśmy już umówieni z http://www.rs-fillingtech.pl/pl/maszyny na najbardziej potrzebne maszyny do ruszenia z produkcją piwa, ale i tak to jeszcze pewnie kilka miesięcy potrwa.


gdze to piwo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Zapraszamy
reklama Fiege - praca !