Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
15 grudnia 2013r. godz. 13:08, odsłon: 4436, Bolec.Info/Maciek Nawrocki

Pectus i Konwój Muszkieterów w Bolesławcu

Zespół Pectus, który jest ambasadorem Konwoju Muszkieterów, odwiedzi Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.
Zespół Pectus odwiedzi także Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu
Zespół Pectus odwiedzi także Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu (fot. Fundacja Muszkieterów)
6 grudnia wystartowała trzynasta edycja Konwoju Muszkieterów. Ta najstarsza inicjatywa prospołeczna jest prowadzona przez Fundację Muszkieterów, którą tworzą wszyscy właściciele supermarketów Intermarché oraz Bricomarché. Jest ona odpowiedzią na wzrastające potrzeby m. in. placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka, szkół. W tym roku pomoc finansowa dotrze do ponad 280 ośrodków wspierających dzieci i młodzież w całej Polsce. Aby pomóc im poczuć atmosferę zbliżających się Świąt wystarczy kupić w jednym ze sklepów sieci Intermarché i Bricomarché torbę Fundacji Muszkieterów.

Ideą Konwoju Muszkieterów jest niesienie pomocy placówkom w całej Polsce, szczególnie tym z małych i średnich miejscowości. Są to zarówno jednostki dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze, parafialne zespoły Caritas, jak również młodzieżowe kluby sportowe. Wszystkie ośrodki, wytypowane przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, otrzymają czeki w wysokości 3 500 zł. Darowizny te będą mogły zostać przeznaczone na najpilniejsze potrzeby placówek.

Grupa Muszkieterów powołała Fundację w kwietniu 2002 roku. Jej celem jest wspieranie najbardziej potrzebujących osób, instytucji, placówek działających w miastach, w których funkcjonują sklepy Grupy – Intermarché i Bricomarché. Przez ponad 10 lat działalności charytatywnej udało się nam przekazać niespełna 12 000 000 złotych. Jedną z najważniejszych akcji społecznych Fundacji jest organizowany od 2001 roku Konwój Muszkieterów. Dzięki tej inicjatywie udało się wesprzeć 2 000 placówek w całym kraju oraz przekazać niemal 8 000 000 złotych, tłumaczy Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Co roku patronat nad Konwojem Muszkieterów obejmują znani, polscy artyści. Ambasadorem tegorocznego Konwoju został popularny, pop-rockowy zespół Pectus, który postanowił nie tylko wesprzeć Konwój swoim wizerunkiem, ale również aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z dziećmi.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zespół Pectus odwiedzi trzy wybrane placówki w: Warszawie, Bolesławcu i Białej Podlaskiej. Podczas spotkań odbędzie się wspólne kolędowanie oraz przekazanie czeku na rzecz wybranej organizacji. Konwój Muszkieterów to również cykl spektakli teatralnych przygotowanych z myślą o najmłodszych widzach. Do 15 placówek z całej Polski przyjedzie, jak co roku, Teatr Wariaté, ze specjalnym spektaklem „Zimowa układanka”, dodaje Marek Feruga.

Klienci sieci Intermarché i Bricomarché mogą bezpośrednio zaangażować się w Konwój Muszkieterów. Kupując specjalne torby zakupowe Fundacji każdy może wesprzeć podopiecznych z lokalnych ośrodków. Dochód ze sprzedaży toreb w całości przeznaczony jest na potrzeby, wskazanych przez właścicieli supermarketów, organizacji. W zeszłorocznej edycji Konwoju Muszkieterów sprzedano ponad pół miliona toreb, z których całkowity dochód został przeznaczony na potrzeby wytypowanych placówek.

Mamy nadzieję, że podczas tegorocznej edycji zostanie pobity kolejny rekord, dzięki czemu będzie możliwe przekazanie darowizn jeszcze większej liczbie placówek. To za sprawą naszych klientów, lokalnych społeczności, partnerów biznesowych, artystów możemy co roku angażować się w pomoc na rzecz placówek, które często zmagają się z problemami finansowymi i potrzebują pomocy z zewnątrz, dodaje Prezes Fundacji Muszkieterów, Marek Feruga.

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przy Grupie Muszkieterów, a jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje na co dzień liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMAMrowka zaprasza