Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAZapraszamy
REKLAMA Praca w Gerresheimer
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
24 sierpnia 2015r. godz. 15:58, odsłon: 13423, Kazimierz Marczewski

Solidarność zbojkotowała Paradę Ceramiczną

Echa wręczenia odznak Solidarności dyrektorom miejskich spółek i urzędnikom z komitetu Piotra Romana ciąg dalszy.
Logo
Logo (fot. www.solidarnosc.org.pl)
Jak dowiedzieliśmy się od działaczy miejscowej "Solidarności" na znak protestu przeciwko, ich zdaniem kontrowersyjnemu, przyznaniu odznak "Solidarności" przez Józefa Pokładka dyrektorom spółek miejskich i urzędnikom samorządowych z komitetu Piotra Romana członkowie NSZZ "Solidarność" w Bolesławcu zbojkotowali Bolesławieckie Święto Ceramiki.

Blisko 100 związkowców miało wziąć udział w Ceramicznej Paraadzie - Festiwalu Kultur. Ostatecznie w Paradzie poszło około pięciu członków "Solidarności".
Związkowcy zrezygnowali także z udziału w uroczystej konferencji z okazji 35-lecia Związku (konferencja odbywała się w BOK-MCC). Na sali znalazło się tylko około 30 osób, zamówiony katering był na ponad 100.

Przedstawiciele lokalnych komisji zakładowych "Solidarności" rozłożyli przed BOK-MCC namiot i śpiewali pieśni patriotyczne.

Zapytaliśmy kilku z dyrektorów miejskich spółek oraz samorządowców co sądzą o przyznaniu im medali "Solidarności".

- W tej sytuacji czuję się niezręcznie, ale to odznaczenie odbieram jako wyróżnienie dla wszystkich pracowników Muzeum - powiedziała w rozmowie z Bolec.Info Anna Bober-Tubaj, dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

- Nię będę się wypowiadał w tej sprawie - powiedział w rozmowie telefonicznej Władysław Bakalarz, Prezes Zarządu MZGK.

- Ja to wyróżnienie otrzymałem za zorganizowanie obchodów 35-lecia lecia NSZZ "Solidarność". Tak jest też napisane w dyplomie, który dostałem wraz z odznaką - powiedział Jerzy Zieliński, Sekretarz Miasta. - Nic nie wiem o bojkocie parady - dodał.

- Traktuję to wyróżnienie jako przyznane BOK-MCC jako instytucji kultury. Otrzymałam je jako dyrektor BOK-MCC, a nie jako osoba prywatna - stwierdziała Ewa Lijewska-Małachowska.

Jarosław Kowalski, Przewodniczący Rady Miasta nie odebrał telefonu od Bolec.Info, ani nie oddzwonił.

W sondzie przeprowadzonej na łamach Portalu Bolec.Info w dniach 23-24 sierpnia 2015r. aż 87% głosujących bolesławian (256 głosów) uznało, że osoby, które otrzymały od Józefa Pokładka odznakę Solidarności podczas otwarcia 21. Bolesławieckiego Święta Ceramiki powinny je zwrócić.

Na zdjęciu członkowie "Solidarności", którzy zbojkotowali konferencję.
Bolec.Info - zdjęcie

Solidarność zbojkotowała Paradę Ceramiczną

~xxxx 27 sierpnia 2015r. o 8:05
Pani S.... nie wygrała. Nie było nikogo innego na to stanowisko. Dopiero teraz będzie się "DZIAŁO". Dalej konflikt i zemsta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
MORENA Zaprasza
REKLAMA Lodowisko