Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Zapraszamy
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Kto Się Głupi Urodził, Głupim Z Tego świata Zejdzie// Nie Dziwi Nic :d
od Wielki Brat dla niemiec
Praca Z Wami To Czysta Przyjemność! Pozdrowienia Dla Całego Koła Gospodyń Miejskich.
od Natalia dla Dziewczyny z biura
Praca Z Wami To Czysta Przyjemność! Pozdrowienia Dla Całego Koła Gospodyń Miejskich.
od Natalia dla Dziewczyny z biura
Serdeczne Podziękowania Dla Męża Dawida Za Nieocenione Wsparcie. Całuję Cię Ciepło!
od Natalia dla Dawid
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
21 maja 2016r. godz. 12:00, odsłon: 6144, Bolec.Info

BolecRozmowa: Beata Domerecka, nowy dyrektor MDK

Okazuje się, że nowa dyrektor MDK jest wielkim fanem tej instytucji. Ewolucja tak, rewolucja nie - taki jest plan.
Beata Domerecka
Beata Domerecka (fot. Bolec.Info)

Bolec.Info: Jest Pani formalnie szósty dzień dyrektorem MDK, wiec nie będziemy pytać o to jak „się dyrektoruje”, chociaż może już ma Pani pierwsze wrażenia, którymi może się z nami podzielić?

Beata Domerecka: Myślę że tak... Jest to mocna placówka, tak to postrzegam. Sama jako dziecko i młoda osoba spędziłam tu trochę czasu. Teraz przyglądam się pracy od środka. Miałam świadomość, przychodząc tutaj, że tu robi się rzeczy niezwykłe! Tak samo jest teraz, kiedy ja jestem dyrektorem. Jest to bardzo wyjątkowe miejsce i bardzo wyjątkowi ludzie tutaj pracują. Tego się spodziewałam i tego dokładnie doświadczam.

Bolec.Info: Czyli mamy się spodziewać rewolucji, zmian czy raczej zachowania ciągłości w tym jak działa MDK?

Beata Domerecka: Młodzieżowy Dom Kultury to placówka znajdująca się w systemie edukacji, a ja mam głębokie przekonanie, że ten typ instytucji tylko w wyjątkowych sytuacjach wymaga rewolucji i dużych zmian. Myślę, że tutaj można oczekiwać raczej ewolucji. Myślę, że będziemy wraz z nauczycielami zmierzali powoli do każdego punktu jaki sobie wyznaczymy. Nie mam rewolucyjnych propozycji, zwłaszcza, że wysoko oceniam pracę personelu.

Bolec.Info: Czym się Pani zajmowała wcześniej?

Beata Domerecka: Przez 15 lat byłam dyrektorką szkoły w Kruszynie i wtedy też współpracowaliśmy z MDK. Potem przez ponad 4 lata pracowałam w dwóch dużych projektach systemowych. Formalnie zatrudniona byłam na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale uniwersytet był tylko partnerem w projekcie i pracowałam tam z osobami dorosłymi jako trener. Te dwa duże projekty dotyczyły ewaluacji i przywództwa edukacyjnego.

Bolec.Info: Czy w swojej pracy planuje pani raczej samodzielnie nadawać rytm, czy może przede wszystkim słuchać swoich pracowników?

Beata Domerecka: Sama obecność nowej osoby w zespole nadaje miejscu inny rytm, inaczej sądzę, że nie byłoby sensu zmieniać w kadrze kogokolwiek. Mamy fantastycznych pracowników i ich zdanie będzie ważne. To cudowne uczucie kiedy przychodzi się do gotowego miejsca w którym jest ogromny potencjał, i chciałabym pozostawić również w tym miejscu swoją pieczęć.

Bolec.Info: Jest jakiś konkretny pomysł, który ma Pani gdzieś „z tyłu głowy” i już zabiera się Pani do jego realizacji?

Beata Domerecka: Myślę, że MDK musi nadążać za zmieniającym się światem i nie może zabraknąć zajęć związanych z komputerami i fotografią. W MDK nie ma obecnie pracowni fotograficznej. Sądzę, że jest to interesujący nurt dla dzieci, młodzieży i nie tylko. I drugim nurtem, jaki łączy się z fotografią jest programowanie. Z wykształcenia jestem też informatykiem, więc będę starała się o warsztaty dla małych dzieci, aby wprowadzić ich w podstawy, które mogłyby być interesujące. Taka wiedza na pewno przyda się w przyszłości. Co do fotografii myślę ze naturalnie mogłaby się wpleść w naszą pracę, dokumentując, pokazując i promując jej efekty. Samo myślenie o tym jest dla mnie inspirujące i chciałabym właśnie tym się zajmować.

Bolec.Info: Czyli ma już Pani bezpośredni plan otwarcia zajęć fotografii?

Beata Domerecka: Tak, tylko tym razem umocowanych stricte tutaj, w MDK, i prowadzonych przeze mnie jako instruktora. Od samej fotografii, aż po obróbkę i drukowanie.

 

BolecRozmowa: Beata Domerecka, nowy dyrektor MDK

~arten 21 maja 2016r. o 17:33
Rzadko się zdarza aby, jak w przypadku P. Beaty, uroda szła w parze z inteligencją i wysokimi kwalifikacjami.
Powodzenia P. Beato !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uczennica 21 maja 2016r. o 17:46
Pamiętam p Domerecką z czasów gdy byla dyrektorem śp w kruszynie cudowna osoba powodzenia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ 21 maja 2016r. o 18:01
~uczennica napisał(a): Pamiętam p Domerecką z czasów gdy byla dyrektorem śp w kruszynie cudowna osoba powodzenia"dyrektorem śp" ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ 23 maja 2016r. o 11:46
Bolec.Info: Jest jakiś konkretny pomysł, który ma Pani gdzieś ALE PYTANIE
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
REKLAMA Zapraszamy