ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4638, 16 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Wideo10 czerwca 2017r. godz. 15:44, odsłon: 15694, Bolec.Info
Trwa Zjazd Absolwentów I LO
Uroczysta Gala z okazji 70-lecia I LO w Bolesławcu ze znakomitą częścią artystyczną.
Bolesławiec - Informacje: Trwa Zjazd Absolwentów I LO Występ podczas gali z okazji 70-lecia I LO (fot. Bernard Łętowski)

O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta gala z okazji 70-lecia w I LO w Bolesławcu i V Zjazdu Absolwentów. 

Przed galą spytaliśmy czworo absolwentów o ich wpsomniania ze szkoły oraz powody przyjazdu na 70-lecie. Oto co mówili:

Jej początek to znakomity spektakl muzyczny przygotowany przez uczniów pod okiem pani Irminy Nowak. Scena i aula zamieniły się w dworzec GŁÓWNY, na którym młodzi absolwenci czekali na pociąg do Bolesławca wraz z absolwentką sprzed lat jadącą na zjazd. Przeplatana piosenkami historia pokazująca emocje związane ze szkołą tuż po jej zakończeniu i dziesięciolecia później wzruszała, bawiła i potem, w części oficjalnej, była wielokrotnie komplementowana. Jedną z piosenek zaśpiewała Aleksandra Sozańska-Kut, która grała również na pianinie. Uczniowie szkoły śpiewali, akompaniowali a nawet tańczyli. We wspomnieniach ze studniówki poloneza wiódł nawet dyrektor Cezary Czernatowicz. Spektakl zakończyła owacja na stojąco okraszona łzami wzruszenia absolwentów i młodych artystów. 

Początek występu:

Fragment występu:Potem rozpoczęła się część oficjalna wraz z podziękowaniami, wspomnieniem historii szkoły w wykonaniu wicedyrektorki, Katarzyny Żak oraz składanim wyrazów wdzięczności i szacunku dla absolwentów, byłych dyrektorów i nauczycieli.

Portal Bolec.Info prowadził transmisję na żywo z część oficjalnej wydarzenia na Facebooku. Ten materiał możecie obejrzeć TUTAJ.

Wszyscy przybyli na uroczystości otrzymali wspaniałą publikację okolicznościową wydaną przez Grzegorza Matoryna zawierającą teksty wielu osób a powstałą przy współpracy z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.


Zobacz znacznie więcej zdjęć z gali na portalu Bobrzanie.pl.
 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

~~Ccc   10 czerwca 2017r. o 22:29

~~Ccc

Postów:

Bardzo dużo było osób, którzy nigdy do tej szkoły nie chodziły. Szczególnie z pierwszych rzędów. To śmieszne. Dla kogo ta uroczystość ? Wybory się zbliżają ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~temi   10 czerwca 2017r. o 22:53

~~temi

Postów:

Z zainteresowaniem i zaciekawieniem obejrzałem i wysłuchałem wypowiedź Pana "że tak powiem" 1951 r. Ukończenie Tegoż Liceum pozwoliło na dalszą edukację Tego Pana n a uczelniach wyższych i postawienie Go - jak to nazwał - w hierarchii wyższej społeczeństwa. Dlaczego ? Przecież studia o różnych specjalnościach nie predysponują nas do umieszczania na określonych poziomach intelektualnych społeczeństwa. W przechwalaniu się Tego Pana odnoszę wrażenie , że nie do końca trafnie wybierał Ten Pan kierunki swoich studiów i stąd te ich diametralne różnice. A miejsca naszej pracy i stanowiska jakie tam zajmujemy (dyrektor techniczny ? może z-ca dyrektora d/s technicznych ) to rzecz naszego bardziej lub mniej trafnego wyboru , czy też kluczowego nadania.
Z całym szacunkiem łączę pozdrowienia !
temi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ryszard W 1952r   11 czerwca 2017r. o 9:32

~~Ryszard W 1952r

Postów:

Gdyby co niektórzy znali historię i realia Kraju rozwijającego sie po wojennej zawierusze i potrzeby tego kraju nie pisali by tak jak w powyższych tekstach /ludzie z malych miasteczek lub wsi zdobywali zawód i pieli się w drabinie społecznej zostając brygadzistami, mistrzami kadrą kierowniczą a więc mając przed wojną perspektywę pracy jako parobek chyba awansował/ Znacie realia terażniejsze zamykania zakładów lub ich robotyzację my rozbudowę i powstawanie zakładów pracy .Mało było bo z tych 200 tys co niektórzy są chorzy inni odeszli już z tego świata a sala też ma swoje gabaryty ,myślenie nie boli ale widać niektórym sprawia trudności !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ryszard W 1952 r   11 czerwca 2017r. o 10:13

~~Ryszard W 1952 r

Postów:

Wysłuchałem z przyjemnością fragmentu tego występu jako nie absolwent LO I lecz TE Legnica i Studium Masażu w Krakowie gdzie też robiliśmy takie pożegnalne akademie :napisałem tak " To mam zawdzięczam właśnie Wam ,nauczycielom moich lat ! To co mam co dal mi tamten świat- nie zawsze docenianych lat,młodych lat.To co mam na dalszą drogę pewny start - za to dziękuję Wam!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   11 czerwca 2017r. o 11:38

~~

Postów:

"~~Ccc
Bardzo dużo było osób, którzy nigdy do tej szkoły nie chodziły. Szczególnie z pierwszych rzędów. " Jeżeli nie, to może goście.

Czy tak niski był poziom nauczania w Waszej szkole? Które osoby, nie którzy.
Po drugie nie każdy miał doskonałe warunki finansowe, więc może pracowali, a do szkoły chodzili wieczorem. To przecież to samo liceum i w większości, ci sami nauczyciele.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Darek   11 czerwca 2017r. o 13:50

~~Darek

Postów:

Mieszkam w Bolesławcu i nie wiedziałem o imprezie.... szkoda.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~PIOTR   11 czerwca 2017r. o 16:52

~~PIOTR

Postów:

Zjazd Absolwentów I LO, zaliczam do udanych.Tym razem w Starej Alma Mater,klimatycznie i wspominkowo. Kto nie był,niech żałuje ! PS: Zgryźliwcom ,nieudacznikom i frustratom mówimy stanowcze NIE! Kichawa do góry ! :) :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   11 czerwca 2017r. o 19:07

~~

Postów:

Za cztery lata będzie 75 lecie. Jak ktoś nie był teraz, to będzie potem.
Co to kichawa? Kichy, bebechy?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

MWSLDomoExprtWeterynarzMORENAMetalowiec
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy