ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4533, 2 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony26 marca 2020r. godz. 11:28, odsłon: 314, Zlecony tekst
4 porady jak stworzyć profesjonalne CV
Nie bez przyczyny uważa się, że CV jest naszą najważniejszą wizytówką.
Bolesławiec - Informacje: 4 porady jak stworzyć profesjonalne CV 4 porady jak stworzyć profesjonalne CV (fot. pixabay.com)

Kartą historii opisującą doświadczenie zawodowe, umiejętności oraz wszelkie mocne strony. Na tej podstawie pracodawca określa, czy chce widzieć daną osobę w swojej firmie na poszukiwanym stanowisku. Jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważne są czasami niepozorne szczegóły zawarte w tym dokumencie. Pominięcie czegoś lub dodanie zbyt wielu informacji może mieć kluczowe znaczenie. Dowiedz się wszystkiego już teraz!

  1. Podstawowe informacje.
  2. Doświadczenie.
  3. Indywidualne podejście.
  4. Profesjonalna pomoc.

Wiele osób bagatelizuje proces tworzenia CV, nie przykładając do tego odpowiedniej uwagi, przez co i dokładności. Niejednokrotnie ma to przełożenie na otrzymanie danego stanowiska lub nie. Bo mimo że posiadana wiedza i umiejętności są bardzo ważne, sam sposób przekazania ich właśnie za pomocą curriculum vitae jest równie istotny. Jak udowodniono, osoby, które stworzyły ciekawy i przyciągający oko życiorys, mają większą szansę znalezienia pracy, niż osoby z tymi samymi, a nawet większymi umiejętnościami, które z kolei nie poświęciły większej uwagi swojemu CV.

Podstawowe informacje

Jedną z pierwszych zasad jest pomijanie oczywistych, niepotrzebnych informacji. Dotyczy to głównie lat szkolnych, czyli edukacji. Najważniejszymi danymi dla pracodawcy są ostatnie pozycje czyli szkoła wyższa, średnia (kierunkowa) oraz ewentualne dodatkowe kształcenia, specyfikacje etc. Logicznym jest, że jeśli posiadamy wyższe wykształcenie, skończyliśmy również podstawówkę. Zaznaczanie do jakiej szkoły podstawowej się chodziło jest całkowicie zbędne.

Doświadczenie

Z doświadczeniem zawodowym jest podobnie. Wątpliwą korzyścią będzie dla nas zaznaczenie, że w wieku 16 lat pracowaliśmy przy zbiorze wiśni lub zajmowaliśmy się podobnym, dorywczym zajęciem. Powinny znaleźć się tam prace, którymi zajmowaliśmy się przed dłuższy okres, w poważniejszym wymiarze. Wyjątkiem oczywiście mogą być praktyki zawodowe.

Indywidualne podejście

Wielu pracodawców szuka pracowników pod konkretnym kątem. Warto o tym pamiętać i nie pozostawać swojego CV uniwersalnego dla wszystkich. W końcu daną firmę mogą zainteresować zupełnie inne umiejętności, które posiadamy, niż te, które interesowały naszego dotychczasowego pracodawcę. Do każdego ogłoszenia warto nasze CV redagować.

Profesjonalna pomoc

Zapewne dobrą pomocą jest skorzystanie z pomocy kreatorów CV, takich jak Europass czy CVmaker. Z ich pomocą nasz życiorys uzyska profesjonalny wygląd oraz będziemy mieć pewność, że zawarliśmy w nim wszystkie niezbędne informacje.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu