Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Vision Optyk zaprasza!
REKLAMA Praca w GXO
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Osoby Poszkodowane Przez Policję Lub Miejscową Prokuraturę I Sądy Proszone Są O Kontakt. Zwłaszcza Ci Wobec Których Zastosowano Komus
od Aga dla Poszkodowani
Szatan Pozdrawia
od 666 dla BDF EWELINY
Pozdrawiam Merytorycznego Kazia!!!!!!!!!!!!!!!
od Andrzej dla Kazio
Proszę Osoby Które By świadkami Otarcia Samochodów Na Dzikim Parkingu Przed Cmentarzem Na śluzowej Przed świętem Zmarłych O Kontak
od Śluzowa dla Sprzątanie grobów
BolecFORUM Nowy temat
PILNE!
6 maja 2020r. godz. 09:17, odsłon: 6724, Bolec.Info

Od dziś testowe testy w Bolesławcu

Po weekendzie wyniki testów mają być w ciągu doby, a personel ma być regularnie badany.
Karetka w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu
Karetka w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu (fot. Bernard Łętowski)

- Dzisiaj zaczniemy robić testy na miejscu - mówi dla Bolec.Info dyrektor szpitala w Bolesławcu, Kamil Barczyk. - To jeszcze faza testowa, szkoleniowa i testy początkowe, które będziemy powtarzać, ale od przyszłego tygodnia testy będą dostępne dla pacjentów i personelu. Regularnie zamierzamy badać pracowników i osoby z uzasadnionym podejrzeniem zakażenia, które przyjdą do izby przyjęć.

Laboratorium ma robić 100 do 200 testów na dobę choć jego możliwości, przy całodobowej pracy, to nawet 300 testów w ciągu 24 godzin.

- To zależy od wydajności kadry i tego ile godzin będzie pracowało laboratorium - mówi dyrektor. - Nasze zapotrzebowanie na testy to około 200 testów na dobę. Kadra i jest i się szkoli. Skrócimy czas oczekiwania na wyniki testów co obecnie trwa od 2 do 5 dni.

Szpital wciąż jeszcze w zewnętrznych laboratoriach robi kolejne testy osobom z personelu, które już zdrowieją. Dyrektor mówi, ze nie ma wśród personelu nowych zakażeń a pierwsze wyniki zakażonego personelu już są ujemne. W sumie w Bolesławieckim szpitalu zaraziły się 23 zatrudnione tam osoby, z czego cztery na dawnym oddziale zakaźnym. Stan pracowników jest dobry, nikt nie ma ciężkiego przebiegu choroby, u niektórych jest ona niemal bezobjawowa.

Dziś powinien, po kwarantannie, ruszać dawny oddział zakaźny.

Od dziś testowe testy w Bolesławcu

~Lawendowoniebieski Hibiskus 7 maja 2020r. o 19:50
Prezydent Tanzanii polecił zbadać testy na koronawirusa produkcji USA .Testy wykazały że koza miała wynik dodatni , także owoc awokado poddany testowi wykazał wynik dodatni.Proponuję w Polsce poddać testom olej z silnika , deski , kamienie oraz dym z komina bez wątpienia testy wykażą także zarażenie koronawirusem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_ 7 maja 2020r. o 22:11
W Niemczech ludzie wyszli na ulice protestując przeciwko narzuconym im ograniczeniom i planowanym obowiązkowym szczepieniom na C19. A w Polsce? Ano słuchamy różnych szumowidłów i siedzimy grzecznie w domkach ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztankowa Aksamitka 7 maja 2020r. o 22:19
dobrze piszesz ...''szumowidłów''

ten niby minister zdrowia mówi jasno -''nie noszę maseczki bo nie mam objawów''

kurna ja też nie mam ...

czy to pozwala mi jutro wyjść z domu i wypierdzielić te wszystkie maseczki do pobliskiego kubła?

taka to jest pisdzielska ''prawda''
podobna jest ich ''sprawiedliwość ''

przypominam wam tu że pisdzielski złodziej który okradał we ''wrocku'' kontenery PCK i ukradzionymi ciuchami po prostu handlował dzisiaj otworzył sobie firmę i handluje maseczkami i płynami...

taka jest pisdzielska''polska''
tacy są pisdzielce...

ponoć ''ryba psuje się od głowy'' a kto jest tą ''głową'' pisdzielskiego niby państwa?

no kto?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMA Zapraszamy