ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4709, 25 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

24 lipca 2020r. godz. 12:54, odsłon: 5452, Bolec.Info
Most to nie zabytek
Wysadzenie 111-letniego przejazdu to misja nie-niemożliwa?
Bolesławiec - Informacje: Most to nie zabytek Most Kolejowy Nad Jeziorem Pilchowickim (fot. polska-org.pl)

Dyskusje na temat losu Mostu Kolejowego Nad Jeziorem Pilchowickim ciągle trwają. Pisaliśmy o nim w tekście "Most wyleci w powietrze?".

Wśród kilku wymienionych lokalizacji planu filmowego do ”Mission: Impossible” studia Paramont Pictures, mówi się o 111-letnim moście na Jeziorze Pilchowickim, który miałby zostać zniszczony w jednej ze scen. Zrobiłby to sam Tom Cruise grający główną rolę Ethana Hunta. Przeciwni temu są miłośnicy historii, kolejnictwa oraz... ludzie kradnący tam tory.

Most nie jest jeszcze zabytkiem, a to uchroniłoby go od filmowej kariery. Dolnośląska konserwator zabytków rozpoczęła procedurę wpisu do rejestru. Nie wiadomo jeszcze, jak ta procedura się skończy. Na razie przejazd jest ruiną i reprezentuje sobą obraz godny współczucia.To stara, rdzewiejąca konstrukcja. Pociąg mógłby tam wjechać dopiero po nakładach inwestycyjnych. Jest w złym stanie technicznym. Podkłady są stare, barierki się ruszają. Legalnie nie można nawet na niego wejść. To grozi upadkiem z dużej wysokości do wody. Nie jest użytkowany. PKP tym się nim nie zajmuje, bo linia kolejowa jest nieczynna, a do programu Kolej + most się nie kwalifikuje. Nie ma zatem środków na jego renowację.

- Przypomnę, że linia kolejowa, na której stoi most w Pilchowicach, czyli Jelenia Góra – Lwówek Śląski, jest zamknięta i nie jeździ tam od kilu lat żaden pociąg. - mówi producent filmowy Robert Golba. - W kilku miejscach nie ma nawet torów kolejowych. Po prostu przychodzą ludzie ze spawarkami i kradną tory.

- Jeśli nie dojdzie do zdjęć i nie będzie tego filmu, to most najprawdopodobniej nie zostanie odbudowany, linia kolejowa nie zostanie uruchomiona i pewnie za 10 czy 20 lat ten most się po prostu zawali. - ostrzega równocześnie Robert Golba. - Jeśli jednak będą tam zdjęcia, to po ich zakończeniu linia kolejowa zostanie zrewitalizowana, a dzięki reklamie i promocji, mnóstwo ludzi będzie tam chciało jeździć.

To nie przekonuje obrońców mostu. Na facebooku powstało wydarzenie online "Jestem przeciw zniszczeniu mostu w Pilchowicach", w którym wzięcie udziału zadeklarowało już 1,2 tys ludzi, a 3,2 tys wykazało zainteresowanie wydarzeniem.

- W bajki o odbudowie mostu nie wierzy nikt kto zna się na infrastrukturze. - pisze na facebooku Piotr Rachwalski, jeden z organizatorów wydarzenia. - Sprawa to skandal i przykład na to, jaką rolę wasala odgrywa rząd polski wobec USA.

A jak Wy sądzicie? Czy warto żeby most został zabytkiem, czy przyszłość gwiazdy filmowej jest dla niego lepsza?
 

źródło: wp.film, facebook

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Ognistorudy Pomidor   24 lipca 2020r. o 14:44

~Ognistorudy Pomidor

Postów:

na co komu most, ktory nie dziala? bo zabytek? a na co komu taki zabytek? jednemu menCwelowi? wywalic go, postawic nowy i uruchomic kolejke! bo przeciez to deklaruja producenci, czyz nie?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Starozłota Wiekuistka   24 lipca 2020r. o 16:44

~~Starozłota Wiekuistka

Postów:

Czy ktoś z bolcowych dzieniiiiiiiiiiiiikarzy był na tym moście? To nie powielajcie bredni. Wczoraj na tym moście byłem. Oglądałem go z dołu z kajaku.I Wolicie aby zżerała go rdza? Nikt nie wyda pieniędzy na jego utrzymanie, ani renowacje, bo w jakim celu? Spokojnie na potrzeby filmu się nadaje... a jak amerykanie odbudują nowy, to może na tym skorzystany, może ruszy nowa linia turystyczna? Bolcowi dziennikarze zaczynają temat, a gówno wiedzą, ani się tym zbytnio nie interesują. Ich wrzutki bez szczegółów nie mają sensu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtawordzawa Rozplenica   24 lipca 2020r. o 16:54

~~Żółtawordzawa Rozplenica

Postów:

~~Starozłota Wiekuistka napisał(a): Czy ktoś z bolcowych dzieniiiiiiiiiiiiikarzy był na tym moście? To nie powielajcie bredni. Wczoraj na tym moście byłem. Oglądałem go z dołu z kajaku.I Wolicie aby zżerała go rdza? Nikt nie wyda pieniędzy na jego utrzymanie, ani renowacje, bo w jakim celu? Spokojnie na potrzeby filmu się nadaje... a jak amerykanie odbudują nowy, to może na tym skorzystany, może ruszy nowa linia turystyczna? Bolcowi dziennikarze zaczynają temat, a gówno wiedzą, ani się tym zbytnio nie interesują. Ich wrzutki bez szczegółów nie mają sensu.


na pewno nie byli, a na wspomnienie amerykanów mają bul dupy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Różowofioletowa Kufea   24 lipca 2020r. o 16:58

~Różowofioletowa Kufea

Postów:

Wolą poczekać aż sam się rozpadnie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Granatowy Kalocefalus   24 lipca 2020r. o 17:05

~~Granatowy Kalocefalus

Postów:

To była bardzo ładna trasa. szkoda że już nieczynna.

https://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=2195
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złotawy Jałowiec   24 lipca 2020r. o 17:11

~Złotawy Jałowiec

Postów:

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Jest szansa na odbudowę, a jak nie to przynajmniej promocja regionu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Granatowy Kalocefalus   24 lipca 2020r. o 21:42

~~Granatowy Kalocefalus

Postów:

~Złotawy Jałowiec napisał(a): Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Jest szansa na odbudowę, a jak nie to przynajmniej promocja regionu.

W ramach promocji regionu wysadzimy ci chałupę. Show będzie większy jeśli w czasie wysadzania będziesz siedział na kominie. Jako rekompensatę dostaniesz ekstra miejsce w kolumbarium
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnolawendowa Liatra   24 lipca 2020r. o 22:44

~~Jasnolawendowa Liatra

Postów:

to nie jest juz most kolejowy to jest niebezpieczna ruina ktora sie nikt nie interesuje po takim filmie region stanie sie bardziej atrakcyjny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENAProfiCztery kultury
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.