ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4736, 22 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony5 sierpnia 2020r. godz. 12:09, odsłon: 2075, Powiat Bolesławiecki/Bolec.Info
Będzie nowa droga
Przebudowa drogi z Bolesławca do Starych Jaroszowic
Bolesławiec - Informacje: Będzie nowa droga Przebudowa drogi z Bolesławca do Starych Jaroszowic (fot. Powiat Bolesławiecki)

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Nr 2280D na odcinku Bolesławiec – Stare Jaroszowice. Koszt tego przedsięwzięcia to 1.286.704,97 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana w 80 % ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Bolesławieckiego oraz budżetów Miasta Bolesławiec i Gminy Bolesławiec.

Droga relacji Bolesławiec – Stare Jaroszowice to kolejne zadanie inwestycyjne realizowane  przez Powiat Bolesławiecki w bieżącym roku zadań. Przebudowa jezdni drogi o długości  3.780 m obejmuje wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej wraz z ułożeniem siatki wzmacniającej. Nawierzchnia zostanie ułożona w dwóch warstwach, wiążącej AC 16W i ścieralnej AC 11S. Wykonane zostaną również prace ziemne związane z odtworzeniem rowów, odbudową przepustów i zjazdów.

Zadanie współfinansowane jest w 80 % ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Funduszu Dróg Samorządowych, w pozostałej części przez Powiat Bolesławiecki, Gminę Miejską Bolesławiec oraz Gminę Bolesławiec.

Zakończenie robót planowane jest do 15 września 2020 r.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAProfiCztery kulturyDomoExprtWeterynarz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza