ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4708, 24 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

15 września 2020r. godz. 10:58, odsłon: 1151, Bolec.Info
Mariusz Olczak dyrektorem Archiwum Akt Nowych
Pochodzący z Bolesławca historyk i autor książek na temat historii ziemi bolesławieckiej szefem ważnej instytucji
Bolesławiec - Informacje: Mariusz Olczak dyrektorem Archiwum Akt Nowych Paweł Pietrzyk wrecza nominację Mariuszowi Olczakowi (fot. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych)

Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych, dr Paweł Pietrzyk powołał Mariusz Olczaka na stanowisko Dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie.

- To wielki honor i zaszczyt kierować tą ponad 100 letnią instytucją archiwalną powołaną do życia przez Józefa Piłsudskiego jeszcze w 1919 r., a działającą dzisiaj w strukturze Archiwów Państwowych podporządkowanych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego - napisał Mariusz Olczak na sowim facebookowym profilu. - Ostatnie lata kierował AAN dr Tadeusz Krawczak, wcześniej m.in. Franciszek Łopaciński i Józef Stojanowski, który uratował część zasobu przed zniszczeniem w czasie II wojny światowej. Najbliższe lata to wielkie wyzwania dla AAN – inwestycje, rozwój i udział w budowie nowoczesnego państwa. Damy radę! Niech żyje Polska!!!

Mariusz Olczak jest autorem wielu publikacji historycznych, m.in. książek "Kampania 1813. Śląsk i Łużyce", "Ignacy Jan Paderewski 1860-1941" czy (jako współautor) "1920 w obrazie i dokumencie. Wojna z bolszewikami w zbiorach archiwów polskich". Napisał także "Zarys dziejów NSZZ Solidarność w Bolesławcu".

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Cztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENAProfi
reklama Efekt-Okna zaprasza
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.