ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4742, 28 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

22 września 2020r. godz. 10:44, odsłon: 907, Bolec.Info/ UKS „Orientpark.pl” Iwiny
Orientuj się!
Medale Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację trafiły do zawodników UKS ORIENTPARK.PL
Bolesławiec - Informacje: Orientuj się! Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację (fot. UKS ORIENTPARK.PL)

W miniony weekend  na Dolnym Śląsku rozgrywano  Klubowe Mistrzostwa Polski . W tej imprezie wzięła udział  ekipa UKS „Orientpark.pl” Iwiny.

Trzydniowe zmagania otworzył  w piątek bieg sprinterski w Zamku Książ. Najlepiej wypadli Jędrzej i Stanisław Pachnikowie, którzy uplasowali się na czwartych miejscach w swoich kategoriach. Piąte miejsce Kornelia Kulka (K10), ósma Martyna Nikołajuk (K12), jedenasta  Maja Nikołajuk (K14), a  trzynaste Oliwia Hetnar (K12), pozostali na niższych pozycjach.  

W sobotę odbył się bieg na dystansie klasycznym, rozegrany w Bystrzycy Górnej koło Świdnicy. Tego dnia zawodnicy cieszyli się już z dwóch srebrnych medali.  Stanisław Pachnik w kategorii juniora uplasował się tuż za Stanisławem Kurzypem (WKS Śląsk Wrocław), a w kategorii juniora młodszy brat Jędrek, który jest jeszcze młodzikiem, ustąpił jedynie Stanisławowi Wołkowi (UNTS Warszawa).  W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze  Kornelia Kulka - piąte miejsce, Antek Pachnik – siódme i  Martyna  Nikołajuk - ósma.

Niedziela to bieg sztafetowy w malowniczych okolicach Zamku Grodno, w Zagórzu Śląskim. Trudny  górzysty teren był sprzymierzeńcem młodych zawodników. Brązowe medale zdobyły sztafety  M14 i  M12. O ile po zespole młodzików w składzie Gracjan Dwojak, Jędrek Pachnik  i Maja Nikołajuk  spodziewaliśmy się walki o medal, to sztafeta składająca się dwóch jedenastolatek  Oliwii Hetnar i Martyny Nikołajuk oraz dziesięcioletniego Antka Pachnika sprawiła dużą niespodziankę. Pulę medalową uzupełnił Stanisław Pachnik, który mimo wyprowadzenia sztafety na pierwsze miejsce po drugiej zmianie, musiał się zadowolić srebrnym medalem. Młodziczki z składzie: Oliwia Roman, Sonia Szeliga i Julia Halewicz ukończyły bieg na ósmym miejscu. Ostatecznie klub uplasował się na 19 miejscu drużynowo ( 40 sklasyfikowanych klubów). Oznacza to że  w bieżącym roku uzyskał awans do II ligi!

Za tydzień zawodników czeka wyjazd  na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Zdzieszowic. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.

 

Sztafeta M12

Sztafeta M14

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Cztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENAProfi
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu