ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4779, 4 grudnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony27 października 2020r. godz. 12:00, odsłon: 586, Powiat Bolesławiecki
Zatrzymaj czas i rozbłyśnij literacko
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół powiatu bolesławieckiego do udziału w szóstej edycji konkursu „Zatrzymać w czasie”.
Bolesławiec - Informacje: Zatrzymaj czas i rozbłyśnij literacko Pisanie (fot. pixabay)

Zapraszamy wszystkich uczniów bolesławieckich szkół oraz powiatu  bolesławieckiego do udziału w szóstej edycji konkursu „Zatrzymać w czasie”. W tym roku odbywa się on pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu. Jego organizatorem jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu oraz  nauczyciele języka polskiego w porozumieniu z Bolesławiecką Radą Seniorów.

Mogą w nim wziąć udział uczniowie począwszy od III klasy szkół podstawowych do III klasy szkół średnich.

Celem konkursu jest między innymi zdobycie przez młodych ludzi jak największej wiedzy o mieszkańcach miasta i powiatu, ich zainteresowaniach, zwyczajach i tradycjach, a także o ważnych wydarzeniach, w których uczestniczyli. Rozwijanie zainteresowania historią własnej rodziny, miasta i regionu. Wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.

W tym roku proponujemy do realizacji w różnych formach wypowiedzi cztery do wyboru tematy:

  1. Historia jednej starej fotografii z albumu rodzinnego – opowiadanie twórcze oparte na autentycznych wydarzeniach zawierające wszystkie typowe dla tego rodzaju wypowiedzi elementy. Koniecznie do pracy należy dołączyć zdjęcie, której jest ona poświęcona.
  2. To wydarzyło się w moim mieście (mojej wsi), kiedy moja babci (mama), dziadek (tato), … byli mali – kartka z pamiętnika, w której autor opowiada usłyszaną od dorosłego historię jednego wydarzenia, wskazuje na jego przyczyny i skutki
  3. Podziwiam Cię za Twoją mądrość i … – wywiad - rozmowa z dorosłym, który wzbudza szacunek i którego życie oraz działalność warte są utrwalenia i przekazania przyszłym pokoleniom. Musi być autoryzowany.
  4. Historia mojej rodziny we wspomnieniach i fotografiach – praca o charakterze literackim (wskazane, aby była z elementami humorystycznymi) w syntetycznej formie rejestrująca najważniejsze postacie i wydarzenia z historii rodziny.  Tekst uzupełniony fotografiami lub dokumentami.

Pierwszy etap konkursu trwa do 18 grudnia 2020 r. Do tego czasu należy przesłać do Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu napisane na jeden z wybranych tematów prace. Wszystkie jego szczegóły znajdują się w Regulaminie konkursu, który dostępny jest u nauczycieli polonistów, w sekretariatach szkół lub w PCEiKK w Bolesławcu.

Jak w każdym konkursie i w tym przewidziane są nagrody dla jego uczestników. Zachęcamy do udziału. Razem utrwalajmy historię! Zatrzymajmy czas!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Pomarańczowobrązowy Pomidor   28 października 2020r. o 12:59

~Pomarańczowobrązowy Pomidor

Postów:

Super pomysł, ale zapomnieli o wierszach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Noclegi KlekusiowoMORENADomoExprtWeterynarz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy