ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4779, 4 grudnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Nasz patronat30 października 2020r. godz. 10:47, odsłon: 2006, Bolec.Info
Zaplątanie w sieci 4 kultur – pobierz folder
Pobierz folder i dowiedz się jeszcze więcej!
Bolesławiec - Informacje: Zaplątanie w sieci 4 kultur – pobierz folder Okładka folderu - Zapłatanie w sieci 4 kultur (fot. Gmina Gromadka)

Kultura w sieci to program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury o wartości 60 mln zł, uruchomiony z inicjatywy wicepremiera, prof. Piotra Glińskiego, ze środków MKiDN w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Wśród zwycięskich projektów znalazł się projekt Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce pt. “Zaplątanie w sieci 4 kultur”.

Projekt nawiązuje do pochodzenia mieszkańców, którzy zamieszkują gminę Gromadka. Zaraz po II Wojnie Światowej na tereny gminy Gromadka przyjechali ludzie z różnych stron Europy m. in.: Bałkanów, Kresów Wschodnich, centralnej Polski oraz przesiedlona została ludność w wyniku akcji “Wisła”. Zadanie “Zaplątanie w sieci 4 kultur” pogłębia za pomocą sieci znajomość lokalnych zwyczajów i tradycji kultywowanych przez przybyłą ludność. W gminie Gromadka wśród społeczeństwa o tak zróżnicowanej kulturze zawsze panowała tolerancja i szacunek dla wielokulturowego społeczeństwa. Za pośrednictwem Sieci przy wykorzystaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego krzewi się lokalne zwyczaje i tradycje umożliwiając aktywny i kreatywny udział społeczności w kulturze.

W projekcie zaprezentowane zostały działania związane z kulturą polską, kresową, bałkańską i ukraińską. W czerwcu nastąpiła prezentacja archiwalnych zapisów kulturalnych związanych z kulturą polską. W lipcu zostanie zaprezentowana kultura kresowa, w sierpniu ukraińska, a we wrześniu bałkańska.

W ramach projektu opracowany został folder podsumowujący wszystkie działania. Dla Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce ważna jest promocja gminy i jej nietypowej kultury.

Pobierz cały FOLDER (PDF) – KLIKNIJ TUTAJ

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Niebieskoszara Tawuła   31 października 2020r. o 8:34

~Niebieskoszara Tawuła

Postów:

Super inicjatywa. Brawo! Warto poczytać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

MORENADomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
reklama Plus zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza