ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 9 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony2 listopada 2020r. godz. 08:45, odsłon: 771, Zlecony tekst
Segregacja śmieci - co trzeba o niej wiedzieć?
Segregacja śmieci oznacza czystość, ale także bezpieczeństwo i zdrowie domowników lub pracowników.
Bolesławiec - Informacje: Segregacja śmieci - co trzeba o niej wiedzieć? Segregacja śmieci - co trzeba o niej wiedzieć? (fot. )

Chociaż trudno w to uwierzyć, w XXI wieku nadal są osoby, które nie tylko nie segregują odpadów, ale nawet wywożą je do lasu, kompletnie nie przejmując się środowiskiem naturalnym. Tymczasem kwestia gospodarki odpadami to bardzo ważny aspekt codziennego funkcjonowania firmy czy gospodarstwa domowego. Segregacja śmieci oznacza czystość, ale także bezpieczeństwo i zdrowie domowników lub pracowników.

1. Segregacja śmieci: podział na 5 frakcji

2. Pojemniki na śmieci, które pomogą utrzymać porządek

Problem z segregacją śmieci polega na tym, że w naszym kraju od dawna brak właściwej edukacji w tym zakresie. Świadczy o tym fakt, że w pojemniku na tworzywa sztuczne znaleźć można drukarkę, a tłusty ręcznik papierowy wśród papieru. Kłopot z segregacją sprawia, że nie brakuje tych, którzy wolą pójść na łatwiznę i po prostu nie segregować. Tymczasem wystarczyłoby się nieco podszkolić i zainwestować w pojemniki do segregacji śmieci, które pomogą utrzymać porządek.

1. Segregacja śmieci: podział na 5 frakcji

W 2017 roku weszło w życie rozporządzenie zobowiązujące samorządy do wprowadzenia nowych zasad segregowania odpadów. W związku z tym, w większości gmin obowiązuje podział na 5 frakcji (w niektórych nadal 3): są to bioodpady (brąz), metale i tworzywa sztuczne (żółty), papier (niebieski), szkło (zielony) oraz odpady zmieszane (czarny). W teorii sprawa wydaje się prosta, ale w praktyce... zaczynają się schody. Szczególnie, gdy chodzi o odpady produkowane w dużej firmie.

Należy pamiętać, by przed wyrzuceniem śmieci do pojemnika lub worka opróżnić opakowania z resztek żywności, odkręcić nakrętki z butelek, zgnieść puszki, kartony i plastikowe butelki, a odpady bio oraz szkło, wyrzucać bez worków.

Dodatkowy problem pojawia się, gdy wyrzucamy przedmioty, których "kolor" nie jest tak oczywisty. Np. zużyty ręcznik papierowy nie powinien trafić do papieru, a do odpadów zmieszanych. Tak samo jak paragon, który nie nadaje się do recyklingu. Styropianowe opakowania po jajkach powinny trafić do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Podobne przykłady można mnożyć.

2. Pojemniki na śmieci, które pomogą utrzymać porządek

Segregacja odpadów w domu wydaje się bardzo żmudna i skomplikowana. W firmie, która zatrudnia wielu pracowników, a przy tym produkuje tony odpadów, sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Kluczowy jest zakup pojemników do segregacji śmieci, które pomogą sprawnie i prawidłowo segregować odpady.

Kosze na odpady można znaleźć tutaj: www.ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzNoclegi KlekusiowoKlekusiowoDomoExprt
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza