ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4831, 25 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

17 listopada 2020r. godz. 16:00, odsłon: 823, Bolec.Info/UM Bolesławiec
Święty Marcin w trzech językach
SP nr 3 przyłączyła się do przeprowadzenia projektu „TO(działa)MY!” pod hasłem „Razem znaczy Więcej”.
Bolesławiec - Informacje: Święty Marcin w trzech językach Coroczne obchody „Dnia Świętego Marcina” (fot. UM Bolesławiec)

Szkoła Podstawowa nr 3 przyłączyła się do przeprowadzenia projektu edukacyjno-społecznego „TO(działa)MY!” pod hasłem „Razem znaczy Więcej”. Koordynatorem projektu był Adrian Banyś - opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciel języka niemieckiego
i angielskiego. Jako opiekunki akcji wystąpiły także Agnieszka Markowicz - nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego oraz Halina Rudzik - nauczycielka religii.

Założeniem projektu było zaktywizowanie dzieci i młodzieży do podjęcia społecznych wyzwań. Jednym z działań były coroczne obchody „Dnia Świętego Marcina”.

„Dzień Świętego Marcina” (niem. „Martinstag”) jest z utęsknieniem oczekiwaną uroczystością w placówce, stanowi bowiem zapowiedź okresu świąt Bożego Narodzenia, wprowadza w nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował na tę uroczystość specjalne spotkania z klasami I-III, w czasie których uczniowie zostali zaznajomieni z najważniejszymi wydarzeniami z życia Świętego zarówno w języku polskim, niemieckim, jak i angielskim. Podczas spotkania uczniowie mogli poznać prezentację multimedialną, a nawet bajkową wersję legendy o św. Marcinie. Pedagodzy przybliżyli też uczniom historię Świętego Marcina oraz tradycje związane z tym świętem. Dzieci wykonały plakat w języku niemieckim i angielskim. W ramach warsztatów rozwijających talenty uczniów nie zabrakło również oprawy muzycznej - dzieci zaprezentowały pieśni związane z projektem: „Święty uśmiechnięty”, „Błogosławieni miłosierni”, „Bądź pozdrowiony gościu nasz” oraz znane w niemieckich szkołach „Ich geh’ mit meiner Laterne” oraz „Laternenlicht”.

Kolejnym bardzo ważnym punktem realizacji projektu był udział uczniów w warsztatach plastycznych pt. „Śladami Św. Marcina”. Prace dzieci przedstawiały m.in. historię postaci św. Marcina, a także przepisy na rogaliki w języku niemieckim oraz angielskim. Z kolei dzieci z kl. I-III uczestniczyły w warsztatach rękodzieła pod opieką nauczycielki Olgi Bugaj. Zajęcia artystyczne miały na celu wykonanie latarenek, które dzieci w szkołach krajów niemieckojęzycznych niosą podczas pochodu z okazji „Dnia Świętego Marcina”. W czasie zajęć powstało wiele ciekawych prac, spośród których stworzono „Szkolną galerię (on-line) twórczości uczniów”. Można ją podziwiać na stronie internetowej szkoły oraz platformie „Google Classroom”.

Dzieci z kl. I-III w celu rozwijania umiejętności oraz przyswajania wiadomości językowych miały okazję skorzystać m.in. z tablicy multimedialnej, rozwiązując quizy i zagadki na platformie językowej „Learning Apps”.

Natomiast uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w cyklicznych zajęciach on-line pt. „Zwyczaje i święta w krajach niemiecko- oraz anglojęzycznych” i zdobywali wiedzę z zakresu realioznawstwa. Warsztaty prowadzone były za pośrednictwem platformy „Google Classroom” przez nauczycieli języków obcych - Agnieszkę Markowicz, Esterę Żak i Adriana Banysia.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Mysi Krokus   17 listopada 2020r. o 21:16

~Mysi Krokus

Postów:

Brawo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ognistoczerwona Miodunka   17 listopada 2020r. o 22:12

~Ognistoczerwona Miodunka

Postów:

A to już nie ma lekcji zdalnych?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Noclegi KlekusiowoDomoExprtWeterynarz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy