ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4831, 25 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Wideo10 grudnia 2020r. godz. 18:29, odsłon: 1952, MDK w Bolesławcu
„Second Hand” online
Teatralny czwartek - spektakl online już 10 grudnia o 19 także na Bolec.Info!
Bolesławiec - Informacje: „Second Hand” online Spektakl "Second hand" (fot. Łukasz Byzdra)

Zapraszamy do obejrzenia online spektaklu pt. „Second Hand”, który w dużej mierze opiera się na twórczości noblistki Swietłany Aleksijewicz.

Ten szczególny, trudny czas pandemii dotyka wiele gałęzi gospodarki, ale przede wszystkim bardzo nam bliską kulturę. Nie mogąc organizować wydarzeń w sposób tradycyjny w pięknym Teatrze Starym, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu sympatyków teatru. Wracamy do Czwartkowych Spotkań z Teatrem, które tym razem odbędą się w zmienionej formie - online.

Pracownia Teatralna FormaT działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza do obejrzenia w czwartek, 10 grudnia 2020 r. o godz. 19.00 spektaklu „Second Hand” w wykonaniu grupy Teatr Budka Telefoniczna.
Inspiracją do powstania spektaklu była działalność noblistki Swietłany Aleksijewicz z czasów zmian ustrojowych w Związku Radzieckim. Wykorzystane zostały także teksty współczesnych polskich prozaiczek oraz teksty własne zespołu. Wśród bohaterek widzowie odkryją również postacie z dzieł F. G. Lorki i Zofii Nałkowskiej.

Spektakl obejrzycie w poniższym oknie wideo:________________________________
Scenariusz i reżyseria: Aneta Ćwieluch
Obsada: Swietłana – Aneta Ćwieluch Olga – Olimpia Salwerowicz Wiera – Izabela Krestow Masza – Roksana Sulima Dasza – Klaudia Kowalik
Reżyseria światła: Daniel Włodarczyk
Tłumacz: Jerzy Czech
Muzyka: Maciej Ćwieluch, Monika Mikołajczak, Gabriela Gola

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzNoclegi KlekusiowoDomoExprt
Inne informacje z regionu