ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4884, 15 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony2 marca 2021r. godz. 10:45, odsłon: 708, Powiat Bolesławiecki
Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych
Prezentujemy ofertę powiatowych szkół w roku szkolnym 2021/22.
Bolesławiec - Informacje: Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych (fot. I LO w Bolesławcu)

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO

Rekrutacja do szkół powiatowych prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego Nabór Vulcan. Kandydaci do szkół ponadpodstawowych mogą rejestrować się w elektronicznym systemie naboru indywidualnie po wejściu na stronę internetową https://dolnoslaskie.edu.com.pl

PAMIĘTAJ !!!

W przypadku trudności technicznych z założeniem konta i przygotowaniem wniosku, wspólnie
z rodzicem/opiekunem prawnym udaj się do punktu informacyjnego w szkole, w której znajduje się oddział jaki umieściłeś na najwyższej pozycji swoich preferencji – szkolny administrator naboru udzieli Wam pomocy.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

Lp.

Rodzaj czynności

Termin
w postępowaniu rekrutacyjnym

1

Złożenie wniosku, w tym zmiana wniosku wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna) o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

od 17 maja 2021r.

do 31 lipca 2021r.

 

2

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopię zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie

od 25 czerwca 2021r.

do 14 lipca 2021r.

3

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

do 14 lipca  2021r.

4

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

22 lipca  2021r.

5

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego

od 23 lipca 2021r.

do 30 lipca 2021r.

 

6

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

2 sierpnia 2021r.

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - TWOJA SZKOŁA, TWÓJ WYBÓR, TWOJA PRZYSZŁOŚĆ!  

To hasło, za którym kryje się potencjał i doświadczenie zbudowane przez wiele pokoleń nauczycieli oraz absolwentów.  To magia miejsca, w którym każdy znajdzie
dla siebie przestrzeń do rozwoju.  To atmosfera szacunku do przeszłości i jednocześnie potencjału oraz energii obecnych roczników. „Srebrna Tarcza” w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2021 r., zdawalność matury na poziomie 100%, organizacja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, sukcesy naukowe w ruchu olimpijskim, osiągnięcia sportowe, edukacyjne projekty międzynarodowe i krajowe (Erasmus +), wymiana rodzinna z Niemcami oraz Włochami – świadczą o poziomie edukacji, różnorodności i atrakcyjności szkoły. I Liceum może stać się także Twoją Szkołą

Oddziały do wyboru:

1 - oddział z rozszerzoną matematyką i fizyką (trzeci przedmiot do wyboru: j.angielski, j.niemiecki  lub informatyka)

2 - oddział z rozszerzonym j.polskim i drugim przedmiotem do wyboru : historia, WOS, biologia, geografia (trzeci przedmiot do wyboru: j.angielski, j.niemiecki lub informatyka)

3 -  oddział z rozszerzoną biologią i chemią (trzeci przedmiot do wyboru: j.angielski, j.niemiecki lub informatyka)

4 - oddział z rozszerzoną matematyką i drugim przedmiotem do wyboru: WOS, chemia, biologia, geografia (trzeci przedmiot do wyboru: j.angielski, j. niemiecki lub informatyka)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE – SZKOŁA WSPIERAJĄCA ZAINTERESOWANIA I UZDOLNIENIA!

Oferujemy prowadzenie zajęć przez pracowników naukowych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, naukę języków obcych w systemie międzyoddziałowym, ciekawe przedmioty uzupełniające – edukacja wojskowa, edukacja prawna, edukacja filmowa i teatralna, elementy  architektury, ochrona środowiska, a także dodatkowe zajęcia dla maturzystów. II LO to szkoła ponadpodstawowa dostosowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Dobra szkoła to dobra przyszłość.

Oddziały do wyboru:  

1 - oddział matematyczno-fizyczny/mundurowy (matematyczno – fizyczny z rozszerzoną matematyką, fizyką i trzecim przedmiotem do wyboru : j.angielski, j.niemiecki /oddział mundurowy z rozszerzoną geografią, informatyką i j.angielskim)

2 -  oddział humanistyczny  z rozszerzonym j.polskim i historią (trzeci przedmiot do wyboru : j.angielski lub j.niemiecki)

3 - oddział  biologiczno-chemiczny (z rozszerzoną biologią i chemią oraz trzecim przedmiotem do wyboru: j.angielski lub j.niemiecki)

4 - CYBER.MIL z klasą – oddział z rozszerzoną matematyką, informatyką i j.angielskim

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ!

ZSOiZ zgodnie z potrzebami międzynarodowego rynku pracy oferuje kształcenie w nowoczesnych kierunkach, realizuje programy edukacyjne w istotny sposób wpływające na jakość nauczania. Dysponuje też rozbudowaną bazą dydaktyczną.
Szkoła jest prekursorem nauczania w zawodzie zdobnik ceramiki jako jedyna w Polsce. ZSOiZ w Bolesławcu otrzymała również status Ośrodka Egzaminacyjnego we wszystkich nauczanych zawodach. Prowadzi też kształcenie w Certyfikowanej Klasie Mundurowej jako jedna z 7 szkół na Dolnym Śląsku. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych tytułuje się dwukrotnym finalistą ogólnopolskiego konkursu "Szkoła zawodowa najwyższej jakości". Wspieranie rozwoju kompetencji zawodowych oraz mobilności zawodowej przyszłych pracowników odbywa się tutaj poprzez wdrażanie licznych projektów unijnych, w ramach których organizowane są praktyki zagraniczne.

Oddziały do wyboru:

1 -  technik ekonomista

2 - technik hotelarstwa

3 - technik reklamy

4 - technik spedytor

5 - technik rachunkowości

6 - technik żywienia i usług gastronomicznych

Szkoła branżowa I stopnia:

1 -  kucharz

2 - zdobnik ceramiki

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH - PROSTO DO CELU, CZYLI DO SUKCESU

Nasza oferta edukacyjna zapewnia naukę w zawodach określanych w programie zapotrzebowania szkolnictwa branżowego jako najbardziej poszukiwanych na rynku pracy w kraju i za granicą. Stawiamy na nowoczesność, dlatego innowacyjność to nasza dewiza, o czym świadczy wyposażenie pracowni i laboratoriów szkolnych, w których uczniowie mogą skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania, drukarek 3D, instalacji inteligentnych domów Grenton Smart Home.

Oddziały do wyboru:

1 - technik informatyk

2 - technik grafiki i poligrafii cyfrowej

3 - technik elektryk

4 - technik programista

5 - technik elektronik

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH - SZKOŁA PIERWSZEGO WYBORU

„Mechanik” to same atuty - z nami zdobędziesz zawód, łatwiej znajdziesz pracę, bo kształcimy w  zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Posiadamy profesjonalną bazę dydaktyczną, w której prowadzone są zajęcia praktyczne, laboratoryjne i projektowe pod opieką wyspecjalizowanych pedagogów. Nasze warsztaty i pracownie wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt: podnośniki samochodowe, komputery diagnostyczne, drukarki 3D, obrabiarki CNC, stanowiska spawalnicze metodami  MIG/MAG, TIG. Mechanik to szkoła dla Ciebie, to bezpieczeństwo i pewna przyszłość.
Oddziały do wyboru:

Technikum:

1 - technik mechatronik

2 - technik pojazdów samochodowych

3 - technik górnictwa podziemnego

4 - technik mechanik

5 - technik spawalnictwa

Szkoła branżowa:

1 - mechanik pojazdów samochodowych

2 - operator obrabiarek skrawających

3 - kierowca mechanik

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH - BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI
Nowoczesna baza dydaktyczna, znakomicie wyposażone pracownie, uczestnictwo w unijnych projektach edukacyjnych, a na końcu tej drogi świetna, pasjonująca praca. Zawody, w których kształci szkoła, to prawdziwe wyzwanie. Od Waszej pomysłowości, twórczego zaangażowania, zdolności, zależeć będzie nasze otoczenie: dopracowane w najdrobniejszych szczegółach budowle, ogrody, zadbane, zdrowe lasy.

Oddziały do wyboru:

Technikum:

1 - technik budownictwa

2 - technik geodeta

3 - technik architektury krajobrazu
4 - technik leśnik


Szkoła branżowa:
1 - monter zabudowy i robót  wykończeniowych w budownictwie
2 - wielozawodowa

ZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH I USŁUGOWYCH – ATRAKCYJNE KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Ta szkoła daje gwarancję, że jej absolwenci, zarówno technikum, jak i szkoły branżowej, bez trudu znajdą dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę. Technikum nr 5 w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego zajęło 1 miejsce w powiecie bolesławieckim w corocznym rankingu „Perspektyw”. W zestawieniu wojewódzkim oznacza to 9 miejsce oraz srebrną tarczę. Warto zaznaczyć, że placówka ma na swoim koncie kilka takich prestiżowych znaków jakości. Tutaj przygotujesz się do zawodów, bez których współczesny świat nie może istnieć, a wykształcenie w - poszukiwanych dziś - kierunkach daje przyszłym absolwentom realne szanse zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej.
Oddziały do wyboru:

Technikum:
1 - technik fotografii i multimediów
2 - technik logistyk
3 - technik weterynarii
 

Szkoła branżowa:
1 - wielozawodowa

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Noclegi KlekusiowoKlekusiowoDomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu