ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4704, 20 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

25 marca 2013r. godz. 12:08, odsłon: 9019, Bolec.Info
Kto kupi Miejski Zakład Rehabilitacji?!
Rada Miasta zdecydowała o „pracowniczej prywatyzacji” miejskiej spółki leczniczej. „Za” głosowała m.in. Janina Piestrak-Babijczuk… prywatnie matka dyrektorki MZRL.
Bolesławiec - Informacje: Kto kupi Miejski Zakład Rehabilitacji?! (fot. MZRL)
Podczas sesji Rady Miasta 27 lutego 2013 r. rajcy podjęli uchwałę dotyczącą sprzedaży Miejskiego Zakładu Rehabilitacji Leczniczej. Spółka zamknęła rok 2012 na nieznacznym plusie – wykazała zysk netto w wysokości 2 555,81 zł. Pytanie tylko kto tak naprawdę stanie się nowym właścicielem spółki.

- Rada gminy uważa, że nie ma ekonomicznego uzasadnienia utrzymywania takich jednostek, które przynoszą stratę bądź wykazują symboliczne zyski. – czytamy w uzasadnieniu uchwały. - Mając na uwadze, iż na rynku bolesławieckim działają co najmniej trzy duże podmioty świadczące usługi rehabilitacyjne, wspieranie ze środków publicznych jednego z nich, naruszałoby zasady konkurencji rynkowej. W związku z tym w pełni zasadne jest zbycie posiadanych udziałów pracownikom spółki i wzięcie przez nich pełnej odpowiedzialności za prowadzoną działalność gospodarczą.

Z informacji przekazanych nam przez Agnieszkę Gergont, rzeczniczkę prasową Urzędu Miasta wynika, że wstępna szacowana wartość spółki Miejski Zakład Rehabilitacji Leczniczej Sp. z o.o. wynosi 220 tys. zł. Majątek spółki to przede wszystkim sprzęt i wyposażenie. Ważnym jego składnikiem są też kontrakty z NFZem. Majątkiem spółki nie jest budynek w którym znajduje się obecnie zakład (spółka dzierżawi go od miasta na preferencyjnych warunkach).

W komunalnej firmie zatrudnionych jest 9 osób: siedmiu rehabilitantów, recepcjonistka oraz Dorota Babijczuk-Borucińska, prezes jednoosobowego zarządu spółki, a prywatnie córka wiceprzewodniczącej Rady Miasta Janiny Piestrak-Babijczuk. Średnia pensja w zakładzie to jedynie 1892zł brutto miesięcznie. Sama Dorota Babijczuk-Borucińska zarobiła w 2012 roku 58 331,28zł brutto jako kierownik placówki oraz 31 104 zł jako prezes zarządu MZRL.

- Każdy z pracowników będzie mógł nabyć taką samą ilość udziałów – mówi Agnieszka Geront. - W przypadku niepodjęcia propozycji przez któregokolwiek z pracowników, oferta będzie przedłożona tym pracownikom, którzy wyrażą gotowość zakupu udziałów.

Pytanie kogo będzie stać na zakup udziałów w spółce. Do sprawy wrócimy.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

~oburzony   25 marca 2013r. o 12:47

~oburzony

Postów:

https://cba.gov.pl/portal/pl/zgloszenie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~fdghfhg   25 marca 2013r. o 12:57

~fdghfhg

Postów:

Przy zarobkach 1892zł brutto, to pracownicy nie zaszaleją z zakupami udziałów. To się nazywa transakcja w białych rękawiczkach;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   25 marca 2013r. o 14:31

~

Postów:

wszystko prawidłowo. jesteśmy w polsce ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~FX   25 marca 2013r. o 14:42

~FX

Postów:

Qwa w tym grajdole to już niczego się nie boją. Niedługo będzie oficjalna zbiórka kasy na przekrety. Co w tym mieście można jeszcze ukraść?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~z poza koryta   25 marca 2013r. o 15:13

~z poza koryta

Postów:

Mam akurat wolne środki.Oferta jest atrakcyjna,tylko jest jedno ale,nie mam w nazwisku Piestrak,Babijczuk,Borucińska.Kto mi zapewni że dalej będę mógł dzierżawić od miasta ,na niezwykle preferencyjnych warunkach budynek przychodni.? Jak wygram,Kruszynka z Przybocznym mnie zniszczą.Nie jestem z ich owczarni.
Co radzicie,?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Gość   25 marca 2013r. o 15:34

~Gość

Postów:

Po pierwsze mieszkańcy i juz wszyscy wiemy kto jest mieszkańcem. Najpierw nacjonalizacji pózniej uwłaszczenie kolesi scenariusz ten sam system ponoć sie zmienił ale ludzie nie. Pamiętajcie następnym razem o tym przy urnach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   25 marca 2013r. o 15:38

~

Postów:

~fdghfhg napisał(a): Przy zarobkach 1892zł brutto, to pracownicy nie zaszaleją z zakupami udziałów. To się nazywa transakcja w białych rękawiczkach;)


Za to pani prezes i owszem zarobiona..... 7,5 tys miesięcznie całkiem przyzwoicie... Proste jak 2x2 kogo będzie stać na szaleństwo z zakupami udziałów :/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~drwiący   25 marca 2013r. o 15:53

~drwiący

Postów:

Pamiętajcie odwieczna prawdę która wyznaje nasz rada"szara masa czyli zwykli mieszkańcy są potrzebni tylko i wyłącznie do wyborów i płacenia podatków a potem morda w kubeł"ktoś ich wybrał tak ze zero pretensji szanowni wyborcy.Teraz kolej aby czyjeś dziecko kogoś z rady przejęło lokal w Forumie a z czasem Orke i nic z tym nie zrobisz szara maso.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

MORENAProfiCztery kulturyDomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.