Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Mrowka zaprasza
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Gratuluje Poczułaś Się Dorośle Kiedy Załatwiłaś Ofierze Pobicie Przez Policje
od pokrzywdzona dla solenizantka
Gratuluje "dorosłej" Ze Szczytnicy Ktora Pod świetlicą Krzyczala Brawo Policja Kiedy Pokrzywdzoną Wlasnie Przez Nią Szarpała Policja M
od pokrzywdzonej dla dorosła
☆ Dzwonek Do Drzwi Czy To Ty...? Przecież To Niemożliwe A Ja Ciągle W To Wierzę.. ( M*m )
od Mnie dla Ciebie
Miłego Dnia....
od kobieta dla dla Innych
BolecFORUM Nowy temat
25 marca 2013r. godz. 12:08, odsłon: 9433, Bolec.Info

Kto kupi Miejski Zakład Rehabilitacji?!

Rada Miasta zdecydowała o „pracowniczej prywatyzacji” miejskiej spółki leczniczej. „Za” głosowała m.in. Janina Piestrak-Babijczuk… prywatnie matka dyrektorki MZRL.
(fot. MZRL)
Podczas sesji Rady Miasta 27 lutego 2013 r. rajcy podjęli uchwałę dotyczącą sprzedaży Miejskiego Zakładu Rehabilitacji Leczniczej. Spółka zamknęła rok 2012 na nieznacznym plusie – wykazała zysk netto w wysokości 2 555,81 zł. Pytanie tylko kto tak naprawdę stanie się nowym właścicielem spółki.

- Rada gminy uważa, że nie ma ekonomicznego uzasadnienia utrzymywania takich jednostek, które przynoszą stratę bądź wykazują symboliczne zyski. – czytamy w uzasadnieniu uchwały. - Mając na uwadze, iż na rynku bolesławieckim działają co najmniej trzy duże podmioty świadczące usługi rehabilitacyjne, wspieranie ze środków publicznych jednego z nich, naruszałoby zasady konkurencji rynkowej. W związku z tym w pełni zasadne jest zbycie posiadanych udziałów pracownikom spółki i wzięcie przez nich pełnej odpowiedzialności za prowadzoną działalność gospodarczą.

Z informacji przekazanych nam przez Agnieszkę Gergont, rzeczniczkę prasową Urzędu Miasta wynika, że wstępna szacowana wartość spółki Miejski Zakład Rehabilitacji Leczniczej Sp. z o.o. wynosi 220 tys. zł. Majątek spółki to przede wszystkim sprzęt i wyposażenie. Ważnym jego składnikiem są też kontrakty z NFZem. Majątkiem spółki nie jest budynek w którym znajduje się obecnie zakład (spółka dzierżawi go od miasta na preferencyjnych warunkach).

W komunalnej firmie zatrudnionych jest 9 osób: siedmiu rehabilitantów, recepcjonistka oraz Dorota Babijczuk-Borucińska, prezes jednoosobowego zarządu spółki, a prywatnie córka wiceprzewodniczącej Rady Miasta Janiny Piestrak-Babijczuk. Średnia pensja w zakładzie to jedynie 1892zł brutto miesięcznie. Sama Dorota Babijczuk-Borucińska zarobiła w 2012 roku 58 331,28zł brutto jako kierownik placówki oraz 31 104 zł jako prezes zarządu MZRL.

- Każdy z pracowników będzie mógł nabyć taką samą ilość udziałów – mówi Agnieszka Geront. - W przypadku niepodjęcia propozycji przez któregokolwiek z pracowników, oferta będzie przedłożona tym pracownikom, którzy wyrażą gotowość zakupu udziałów.

Pytanie kogo będzie stać na zakup udziałów w spółce. Do sprawy wrócimy.

Kto kupi Miejski Zakład Rehabilitacji?!

~andreasik 26 marca 2013r. o 9:16
DOKTORkę ..KRUSZYNKĘ,,pamiętam jeszcze z Elektroniki,Elektroniki nie ma a DOKTORka jest,,,,,,,,,,,,,,,,,, [img=1364285779_k2kp6ix.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malkon 26 marca 2013r. o 18:53
Czy nie ma innego sposobu sprzedaży tej spółki to jest takiego, który nie budziłby różnego rodzaju podejrzeń i emocji?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2497
toudi140 26 marca 2013r. o 22:12
a pijarzy nie chcą kupic ?

niech to piorun trzaśnie ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~123 26 marca 2013r. o 22:15
Kupić to nie kupią,ale dać im to wezmą :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Załamany 28 marca 2013r. o 0:15
Kto kupi MZR?Kupa śmiechu!Pani Prezes Zarządu i jednocześnie Kierownik 7 osobowego Zakładu DOROTA BABIJCZUK-BORUCIŃSKA przy cichutkim reżyserskim poparciu Mamusi Piestrak-Babijczuk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zanim zagłosujesz 12 listopada 2014r. o 17:11
Tego chcesz kolejne 4 lata? (patrz artykuł)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zanim zagłosujesz 12 listopada 2014r. o 17:11
Tego chcesz kolejne 4 lata? (patrz artykuł)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA