ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4595, 3 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Przyszłość z klasą!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Zgłoszenie treści posta do moderacji

Zgłaszający:

Temat dyskusji: Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

Treść posta:
~~Sepiowy Rozmaryn napisał(a):
~~Jasnoszary Kalocefalus napisał(a):
Etatowi księża w urzędzie skarbowym sporo kosztują. Średnia pensja to 4,7 tys. zł netto

Skarbówka zatrudnia kapelanów na etatach. Jak donosi Wirtualna Polska, za posługę dziesięciu księży, w ramach której odprawiają oni nabożeństwa i zapewniają duszpasterską opiekę nad pracownikami fiskusa, budżet państwa zapłacił 609 tys. zł w 2018 r.


Aby urzędnicy skarbówki mogli czuć się duchowo zaopiekowani i uczestniczyć w intencjonalnych nabożeństwach, Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrudnia duszpasterzy wskazanych wcześniej przez biskupa jako właściwych do tej roli. W czasach rządów koalicji PO-PSL księża nie prowadzili "etatowej posługi" w urzędach.


Jak donosi Wirtualna Polska, która dotarła do danych Ministerstwa Finansów, średnie wynagrodzenie księdza etatowo ewangelizującego w placówkach fiskusa wyniosło w 2018 r. 4714 zł netto.

. Do zadań księży nie należy tylko odprawianie Mszy, ale i formacja wiernych. Przypominanie im o wartościach, jakie uznaje Kościół, o grzechach, jakich popełniać się nie powinno. Działalność księży w skarbowości, myślę że jest zauważalna. Kto odwiedza US od lat, ten z pewnością może potwierdzić że stosunek urzędników do podatników uległ ostatnio zauważalnej poprawie. Nie twierdzę że jest to jedynie zasługa księży, zatrudnionych w skarbowości. Ale i oni dołożyli tu swoją cegiełkę. Czy koszty, poniesione na osiągnięcie tego celu są wygórowane? Oceniając to w skali kraju wydaje mi się że nie, że było warto je ponieść. Rzucić hasło ";Przyjazne państwo" to trochę za mało. Trzeba uruchomić jakieś mechanizmy, by je zrealizować. A nie wszystko da się zrobić "bezkosztowo". Zresztą każdy wie że to co darmowe to jest zwykle do d... ;)


Qrwa Bazyl gościu jaja sobie robisz .
5 na rękę , pasożyty wpierdalayą się wszędzie .Jak myślisz ,skąd są pieniądze ?

Stosunek urzędników ,wchodzę i mówię że to ja min. im płacę .Smartfon załączony ,na widoku ,i jest miło .

Powód zgłoszenia:
Przepisz kod z obrazka