Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Nekanie przez firme Ceron Worldwide Inkasso Limited

2820
#k1p nieaktywny
7 listopada 2015r. o 14:16
~tez tylda napisał(a): Moje przestroga jest taka, iż samemu trzeba dbać o ochronę własnych danych osobowych. Nie "rozdawać" ich jak autografy i nie afiszować się nimi na lewo i prawo z byle powodu. Większość naszych danych krąży wokół z powodu naszej niefrasobliwości a różni cwaniacy wykorzystują je często na naszą szkodę w wyłudzeniach i innych celach przestępczych.

Czasem jest tak, że nawet ostrożny człowiek padnie ofiarą telefonicznych terrorystów.
Zdarzyło mi się, że odebrałam telefon z Alior Banku z ofertą pożyczki. Kobieta znała moje imię i wiedziała, że jestem z Bolesławca. Od razu skojarzyłam, że znalazła mój numer i resztę danych na OLX. Zapytałam wiec, czy jest zainteresowana którymś z moich ogłoszeń. Bo tylko w tej sprawie życzę sobie telefony. Później uświadomiłam ją, że każde wykorzystanie mojego numeru telefonu w innym celu niż kontakt w sprawie ogłoszenia jest łamaniem ustawy o ochronie danych osobowych. Na tym nasza miła rozmowa się zakończyła. Zgłosiłam sprawę do władz portalu. Odpisali, że nigdy nie współpracowali z żadną firmą w celu przekazania danych swoich klientów. Tacy telefoniczni naciągacze uciekną się do każdego sposobu, aby złapać potencjalnego klienta.
Oczywiście odpisywanie na podejrzane SMSy czy pozostawienie swoich namiarow np. w ankietach to proszenie się o takie kłopoty. Ale i ostrożność nie gwarantuje spokoju.
W tej chwili pracują nade mną z Netii. Mam nawet po 40 połączeń jednego dnia z numeru +48 22 713 59 92. Oni akurat nie rozumieją, że nic od nich mnie nie interesuje. Dobrze, że jest teraz w telefonach funkcja dodawania do blokowanych :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 listopada 2015r. o 17:32
falco napisał(a): a mnie jakaś ''szwajcarska'' firma przysłała list z propozycją zakupu golarek jednorazowych
sam mam ulubioną markę od lat ,więc list wylądował w koszu
po chyba miesiącu przyszedł blankiet do wpłaty o ile pamiętam 54 zł.(list zwykły)
również -kosz

może teraz odwiedzi mnie komornik ;)
czekam :D
kiedys pewna firma ubezpieczeniowa mnie straszyła ...sam im zaproponowałem spotkanie w sądzie ...
chyba się zastanawiają ...po tym jak odpisałem że mam nadal ich e-maile ;)
pieprzeni naciągacze :D

mnie też ta firma straszyła windykacją i kazała płacić za coś czego nie dostałam....na hasło sąd skutecznie się odczepili ale ile nerwów przez nich straconych to moje...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Inka niezalogowany
7 listopada 2015r. o 17:47
Też miałam z nimi problem. Dwa czy trzy lata temu wysłałam im wkońcu list polecony z inf. że nigdy nic od nich nie miałam i sprawę tę traktuję jako próbę wyłudzenia pieniędzy . Poinformowałam o prokuraturze. Na razie mam spokój, choć nie raz jak czytam przeróżne artykuły zastanawiam się czy się jeszcze i jak odezwą :/.
Faktycznie, teraz wszędzie gdzie tylko się da "proszą" o dane osobowe. Trzeba uważać co się wypełnia i co się podaje. :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 listopada 2015r. o 9:11
~mirella115 napisał(a): Witam, jestem z Lubania i mam ten sam problem, zamierzam zgłosić sprawę do prokuratury.
Jestem z Bolesławca,miałam podobny problem,postraszyłam,mam spokój..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 listopada 2015r. o 9:25
~ napisał(a):
~mirella115 napisał(a): Witam, jestem z Lubania i mam ten sam problem, zamierzam zgłosić sprawę do prokuratury.
Jestem z Bolesławca,miałam podobny problem,postraszyłam,mam spokój..[/ Witam;wysyła też rachunki jakaś firma ALEKTUM z Wrocławia;za różne dziwne nie zamawiane rzeczy !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 listopada 2015r. o 15:14
falco napisał(a): a mnie jakaś ''szwajcarska'' firma przysłała list z propozycją zakupu golarek jednorazowych
sam mam ulubioną markę od lat ,więc list wylądował w koszu
po chyba miesiącu przyszedł blankiet do wpłaty o ile pamiętam 54 zł.(list zwykły)
również -kosz

może teraz odwiedzi mnie komornik ;)
czekam :D
kiedys pewna firma ubezpieczeniowa mnie straszyła ...sam im zaproponowałem spotkanie w sądzie ...
chyba się zastanawiają ...po tym jak odpisałem że mam nadal ich e-maile ;)
pieprzeni naciągacze :D
Moszczyński chyba tez chciał cie podać ;p. Ale go wygoniłeś z forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Anna___ niezalogowany
9 listopada 2015r. o 17:46
Witam, ja również dostałam ten list, i byłam nękana telefonami... zapłaciłam, bo czytałam w internecie, że do ludzi przychodzi komornik, a zadłużenia się zwiększają, ale jeszcze jeden telefon i zgłaszam na prokuraturę... a może zrobimy zgłoszenie zbiorowe???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~eliza niezalogowany
9 listopada 2015r. o 17:58
a kto jest nękany przez firme best?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.