Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Komuno wróć ?

11445
PanM
31 grudnia 2015r. o 20:20
skorn napisał(a):
falco napisał(a): a że i jemu i mnie przyszło wychowywać się i żyć w tamtych czasach , traktuję jako plus dla nas ...
''plus'' którego ty nigdy nie zrozumiesz :D

Miliony Polaków żyły, co w tym takiego wyjątkowego, żeby nadymać się jak paw?

Moje nastoletnie lata przypadły na lata 90., które też sobie wspominam z nostalgią, ale to nie znaczy, że 20 lat temu żyło się lepiej niż dziś.

Miałeś spokojne życie w komunie to się ciesz, wielu nie miało. Z pewnością bycie dzieckiem żołnierza czyniło je wówczas łatwiejszym.


skorn napisał(a):
falco napisał(a): a że i jemu i mnie przyszło wychowywać się i żyć w tamtych czasach , traktuję jako plus dla nas ...
''plus'' którego ty nigdy nie zrozumiesz :D

Miliony Polaków żyły, co w tym takiego wyjątkowego, żeby nadymać się jak paw?

Moje nastoletnie lata przypadły na lata 90., które też sobie wspominam z nostalgią, ale to nie znaczy, że 20 lat temu żyło się lepiej niż dziś.

Miałeś spokojne życie w komunie to się ciesz, wielu nie miało. Z pewnością bycie dzieckiem żołnierza czyniło je wówczas łatwiejszym.




Lepiej lub gorzej to z całą pewnością opinie subiektywne .
Jedno jest pewne -- nikt nie miał stresu tzw dnia następnego.
Pracy było dostatecznie dla wszystkich.Płace były relatywnie na warunki europejskie bardzo niskie .
Sklepy były puste i o wszystko trzeba było zabiegać lub długo czekać.
Jednak opłaty za media oraz żywność były bardzo niskie.
W roku 1972 ja pracując w Poznaniu zarabiałem prawie 800 zł więcej niż mój ojciec wtedy podpółkownik w Bolesławieckiej JW.
Pamiętam niektóre ceny -- było dziwnie i odwrotnie niż dzisiaj.Ale nikt wtedy tego nie doceniał.
Wołowina i dorsz lub śledzie uważane były za gorsze produkty.
Kotlet schabowy i rosół królował niemal w każdą niedzielę u wszystkich.
Symbolem dobrobytu było jedzenie szynki , polędwicy , kiełbasy myśliwskiej ,krakowskiej suchej lub owoców cytrusowych.Oraz towaru z Peweksu.
Benzyna i alkohol były tanie -- jednak mało kto miał auto.Pili jak dzisiaj prawie wszyscy .
Szczerze mówiąc jestem rozdarty bo nie tęsknię za tamtym czasem ale z drugiej strony przecież to cała moja młodość -- 35 lat w komunie.

Największym mankamentem dzisiejszych czasw jest brak pracy.Polskie stare państwowe firmy nie wytrzymały z konkurencją zachodnią .Ponad to prowadzona do teraz polityka niszczy działalność gospodarczą.Urzędnicy uwłaszczają się na publicznym majątku.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 grudnia 2015r. o 20:54
PanM napisał(a):


Jedno jest pewne -- nikt nie miał stresu tzw dnia następnego.

Sklepy były puste i o wszystko trzeba było zabiegać lub długo czekać.

Wołowina i dorsz lub śledzie uważane były za gorsze produkty.
Kotlet schabowy i rosół królował niemal w każdą niedzielę u wszystkich.

Pili jak dzisiaj prawie wszyscy .

Szczerze mówiąc jestem rozdarty bo nie tęsknię za tamtym czasem


Człowieku ale ty majaczysz :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
31 grudnia 2015r. o 21:02
Masz rację Przemo , to nasza młodość , choć wobec Ciebie gówniarzem jestem :)

Po peweksach nie szalałem , bo matula ubogą była i tak , i mnie się zostało. Nie uczony byłem na uniwerkach , bo jaców w domu brakowało , i nie było jak przekupić . Stary pagib na wylew dość wcześnie. Ale pamiętam , jak latałem po kartki , i sprawiało mi to dziką przyjemność , że rodzinie chleb przynoszę . Do dzisiaj tak mam :D

Tylko , że rodzina ... i wtedy i dzisiaj ... pozbawiona jednego z pierwiastków :|

Od lat powtarzam , komuno wróć. Ale to nawet już nie chodzi o młodość , bo przemijanie jest naturalnym cyklem życia.

Chodzi o to , że opluwany przez różnej maści wykształciuchów Pierwszy Sekretarz potrafił zagrać na nosie żydobanksterom i umiejętnie krzaczaste brwi żyda Breżniewa przystrzyc. Budował i żadna łajza z tytułem profesora zwyczajnego , mnie obsłudze betoniary bez matury, kitu wciskać nie będzie.

Korpus delicti jest dookoła nas :)

Przemo , jeszcze lepszego , niż te co były . Wraz z nową władzą jest nowa nadzieja. Myślę , że Gadowski ma rację . Konserwatywny PiS , jest bardziej lewicowy niż bała PZPR i jej nomenklaturowe strzępy SLD.

I tak trzymać :)

No i coś na rozluźnienie :



Wesołości :)


Komuno wróć ...

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7612
bax
31 grudnia 2015r. o 22:21
Komuna nie wróci...nie było niczego...tylko raz w tygodniu kolejki po mięso... kto,o 8g.nie kupił chleba ,musiał sam sobie upiec... najsmaczniejsze było masło,co babcia ubijała i drożdżówka z pieca...
Dziś takiego masła nie dostanę,tylko drożdżówka nigdy mnie nie opuści...pracę miał każdy i każdy był szanowany...Ludzie byli życzliwsi...został żal...padła rzeźnia,mleczarnia,polfa,piaskowiec,...padła komuna...kiedyś żony milicjantów nie chodziły do kościoła...-nie wypadało...
Dziś pierwsze przy ołtarzu stoją i zamęt sieją...

Było lepiej...to już nie wróci...tylko w pamięci zostanie szacunek do ludzi:) żal tylko,że nie wszyscy" zaszczepieni" szacunkiem i tolerancją zostali....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
31 grudnia 2015r. o 22:33
bax napisał(a): Komuna nie wróci...nie było niczego...tylko raz w tygodniu kolejki po mięso... kto,o 8g.nie kupił chleba ,musiał sam sobie upiec... najsmaczniejsze było masło,co babcia ubijała i drożdżówka z pieca...
Dziś takiego masła nie dostanę,tylko drożdżówka nigdy mnie nie opuści...pracę miał każdy i każdy był szanowany...Ludzie byli życzliwsi...został żal...padła rzeźnia,mleczarnia,polfa,piaskowiec,...padła komuna...kiedyś żony milicjantów nie chodziły do kościoła...-nie wypadało...
Dziś pierwsze przy ołtarzu stoją i zamęt sieją...

Było lepiej...to już nie wróci...tylko w pamięci zostanie szacunek do ludzi:) żal tylko,że nie wszyscy" zaszczepieni" szacunkiem i tolerancją zostali....


Te dobre stosunki sąsiedzkie poszły w niepamięć .Wielka szkoda.
Pozostała zawiść i obojętność.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7612
bax
31 grudnia 2015r. o 22:54
PanieM ,Czytam Pana wypowiedzi,nie zawsze zgadzam się z treścią ...ale z szacunku ..nie komentuję...Komuna była piękna....nie było internetu,liczył się szacunek i pomoc bliźniego...Dziś nawet w wigilię obelgami rzucają...niegdyś zapraszali do stołu...sąsiad był bratem-dziś to...brat nie rodzina...a człowiek człowiekowi wilkiem...
Kto przeżył komunę,przeżył biedę,przeżył życzliwośc i pomoc' sąsiedzką ...i po tym wszystkim jest sobą...-szacunek ! :)...

Na forum już tego nie znają ..szkoda...


Dopisane 31.12.2015r. o godz. 22:54:

PanM napisał(a):
Te dobre stosunki sąsiedzkie poszły w niepamięć .Wielka szkoda.
Pozostała zawiść i obojętność.


Tak...My ,w przeciwieństwie do Młodszych ...-wspominamy...a jest Cooo....-piękne czasy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
31 grudnia 2015r. o 23:28
bax napisał(a): PanieM ,Czytam Pana wypowiedzi,nie zawsze zgadzam się z treścią ...ale z szacunku ..nie komentuję...Komuna była piękna....nie było internetu,liczył się szacunek i pomoc bliźniego...Dziś nawet w wigilię obelgami rzucają...niegdyś zapraszali do stołu...sąsiad był bratem-dziś to...brat nie rodzina...a człowiek człowiekowi wilkiem...
Kto przeżył komunę,przeżył biedę,przeżył życzliwośc i pomoc' sąsiedzką ...i po tym wszystkim jest sobą...-szacunek ! :)...

Na forum już tego nie znają ..szkoda...Dopisane 31.12.2015r. o godz. 22:54:
PanM napisał(a):
Te dobre stosunki sąsiedzkie poszły w niepamięć .Wielka szkoda.
Pozostała zawiść i obojętność.



Tak...My ,w przeciwieństwie do Młodszych ...-wspominamy...a jest Cooo....-piękne czasy...

ok[img=1451600925_30gcizw.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 stycznia 2016r. o 8:57
bax napisał(a): a jest Cooo....-piękne czasy...


Nie ma czego. Czasy szare bure i nijakie :P Historia nazwie ten czas krótko... komuna :)

Jedynie aspekt życia rodzinnego jest warty powrotów, a to dlatego że w systemie nieżyciowym zimnym potrafiliśmy tworzyć klimat bliskości. Ta cecha i teraz się przydaje. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie