Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Komuno wróć ?

11445
PanM
31 grudnia 2015r. o 10:28
kajtek68 napisał(a): Przemysław,
widzę, że nadal tkwisz w swoim ateistycznym bagienku.
Kolejny temat, kolejna polaryzacja.
Odcinasz kupony od ilości postów ?

skorn napisał(a): ...To były wspaniałe czasy...

Nie przeginaj.
Ile lat miałeś 13.12.1981r. ?



Panie " Kajtek68 " mi osobiście jest bardzo dobrze w skórze uczciwego ateisty.Gdy mnie komunistyczna bezpieka szarpała za polityczne poglądy Pan pewnie był bardzo młody.Nie mam sobie nic do zarzucenia.Nigdy dla przykładu nie napisałem do wiernego że " siedzi w kościelnym szambie "
Poza tym proszę się wyrażać jasno - jaka polaryzacja i jakie kupony?

Ja 13.XII.1981 roku miałem 27 lat i 10 miesięcy.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2015r. o 10:33

nie wierzę że Pan nie rozumie :D
ale ok

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
31 grudnia 2015r. o 10:48
PanM napisał(a): Jest tu dosyć liczna grupa aktywnych internautów pamiętających czasy tzw " realnego socjalizmu " .Interesujące jest jak oni postrzegają obecne czasy w konfrontacji z tamtym okresem.Co Waszym zdaniem było lepsze i za czym tęsknicie.



musisz byc zdrowo rypniety aby robic takie porownania, kazdy system bez rozwoju nic nie znaczy i to wcale nie musi byc wlasny rozwoj. w najbiedniejszych krajach ludzie maja plazme lub jezdza volkswagenem. gdyby solidarnosc nie rozje.... prl to moglibysmy byc panstwem podobnym do chin.
twoj realny socjalizm to okres wzajemnej izolacji i brak dostepu do pelnego rozwoju (zimna wojna, sankcje). gdyby prl nie blokowala polakom swobodnych wyjazdow za granice mielibymy wlasny rozwoj przywozony przez nich w walizkach z za granicy.
ech... nie mozna porownywac sredniowiecza do nastepnego roku bo to swiadczy o niedorozwoju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
31 grudnia 2015r. o 11:09
fobiak napisał(a):
PanM napisał(a): Jest tu dosyć liczna grupa aktywnych internautów pamiętających czasy tzw " realnego socjalizmu " .Interesujące jest jak oni postrzegają obecne czasy w konfrontacji z tamtym okresem.Co Waszym zdaniem było lepsze i za czym tęsknicie.



musisz byc zdrowo rypniety aby robic takie porownania, kazdy system bez rozwoju nic nie znaczy i to wcale nie musi byc wlasny rozwoj. w najbiedniejszych krajach ludzie maja plazme lub jezdza volkswagenem. gdyby solidarnosc nie rozje.... prl to moglibysmy byc panstwem podobnym do chin.
twoj realny socjalizm to okres wzajemnej izolacji i brak dostepu do pelnego rozwoju (zimna wojna, sankcje). gdyby prl nie blokowala polakom swobodnych wyjazdow za granice mielibymy wlasny rozwoj przywozony przez nich w walizkach z za granicy.
ech... nie mozna porownywac sredniowiecza do nastepnego roku bo to swiadczy o niedorozwoju


Nie wiem kim Pan jednak skoro powala Pan sobie nazywać mnie " rypniętym niedorozwojem " z pewnością jest to zbyt daleko posunięte spoufalenie.
Jeśli się znamy to jest mi bardzo przykro.
Skomentuję tylko jedno Pana zdanie dotyczące solidarności .
Solidarność rozwaliła nie tylko PRL . Rozwaliła przede wszystkim nadzieje wielu milionów Polskich rodzin.
Dzisiaj jej działacze wypinają piersi po medale a pozostali walczą o przetrwanie.
Solidarność urodziła zarówno oszukańcze Po jak i żądny pomsty na wszystkim i wszystkich PiS .
Całe szczęście że SLD / pogrobowiec PZPR / dokonało aktu samounicestwienia.




" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 grudnia 2015r. o 11:38
obaj jesteście resortowi, i wasza ocena solidarności nie dziwi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
31 grudnia 2015r. o 12:07
~ napisał(a): obaj jesteście resortowi, i wasza ocena solidarności nie dziwi


Mam swoje lata i w tym przypadku swoje doświadczenia.
W minionym okresie zostałem delikatnie mówiąc skaleczony przez bezpiekę a jednocześnie nigdy nie wypinałem piersi jak wielu uzurpatorów walki o niepodległość .
Czas pokazał że dla nich była to walka o stołki i sposób na " miękkie lądowanie " po przewrocie.
Moja ocena solidarności jest pozbawiona emocji , zadęcia oraz odwetu.
Piszę tak jak było .
Kiedyś już to publikowałem ale skorzystam z okazji i napiszę raz jeszcze .
Solidarność pogoniła " komunę " i zrobiła rachunek sumienia .
Wyszło im tak ...

1/- Mamy całą władzę .
2/- Mamy nieograniczony niekontrolowany dostęp do pieniędzy .
3/- Nie mamy przed nikim i niczym żadnej odpowiedzialności.
Konkluzja --- W TAKIM PRZYPADKU PO CO COKOLWIEK ZMIENIAĆ .

Zatem zamiast zmieniać zamieniono czerwonych czarnymi dokonując kosmetyki legislacyjnej aby wzmocnić to przeciw czemu walczono.

Wtedy była niby komuna a teraz jest niby kapitalizm.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Solidarność niezalogowany
31 grudnia 2015r. o 17:09
nieprawda
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
31 grudnia 2015r. o 17:22
falco napisał(a): a że i jemu i mnie przyszło wychowywać się i żyć w tamtych czasach , traktuję jako plus dla nas ...
''plus'' którego ty nigdy nie zrozumiesz :D

Miliony Polaków żyły, co w tym takiego wyjątkowego, żeby nadymać się jak paw?

Moje nastoletnie lata przypadły na lata 90., które też sobie wspominam z nostalgią, ale to nie znaczy, że 20 lat temu żyło się lepiej niż dziś.

Miałeś spokojne życie w komunie to się ciesz, wielu nie miało. Z pewnością bycie dzieckiem żołnierza czyniło je wówczas łatwiejszym.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza