Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~~Kasztanowy Sadziec niezalogowany
3 grudnia 2020r. o 20:48
PanM napisał(a):
~~Mlecznobiały Rdest napisał(a): - „Czymże jest czas?
Jeśli nikt mnie o to nie pyta, wiem. Jeśli pytającemu usiłuję wytłumaczyć,
nie wiem.” - św. Augustyn
Póki co, pozostaje wierzyć, że za tym wszystkim stoi istota boska lub…
wierzyć, że naukowcy znajdą kiedyś jakieś inne wytłumaczenie. Kiedyś ... ;)
Na dziś bowiem większość fundamentalnych pytań pozostaje poza zasięgiem współczesnej nauki.


Człowiek tu na ziemi postrzega czas z perspektywy swojego życia . Kilkadziesiąt lat tu i teraz.
Nie ma potrzeby wchodzenia w fizykę kwantową i reguły międzygalaktycznego znanego nauce wszechświata.
Wytłumaczenia należało by oczekiwać od wyznawców wiary. / religii / Odpowiedzi na wiele pytań nie należy szukać , One są.


PanieM - PanaM bezradność myślenia w podejściu do ważnych tematów jest naprawdę nieprzeciętna. Chciałby PanM , jak przedszkolak, mieć odpowiedzi na wszystkie pytania. I to bardzo proste odpowiedzi.
Ktoś mądrze PanaM zapytał o naturę czasu, a PanM nawet pytania nie zrozumiał! I jak tu z PanemM rozmawiać? Najgorsze jest to, że PanM ani pytań nie rozumiejąc, anie żadnych odpowiedzi nie dając, z uporem godnym lepszej sprawy co chwilę jakiś temat na forum zakłada myśląc, że świat zmieni prezentując swoje symplicystyczne poglądy.
PanieM - czy słyszał PanM takie powiedzenie, że lepiej siedzieć cicho i uchodzić za ......?
Nie zabieraj się PanM za tematy, które nie są na PanaM miarę. Albo, mając sporo czasu, weź się PanM za naukę. Na to nigdy nie jest za późno.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malinowy Krwawnik niezalogowany
3 grudnia 2020r. o 21:10
~~Kasztanowy Sadziec napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Mlecznobiały Rdest napisał(a): - „Czymże jest czas?
Jeśli nikt mnie o to nie pyta, wiem. Jeśli pytającemu usiłuję wytłumaczyć,
nie wiem.” - św. Augustyn
Póki co, pozostaje wierzyć, że za tym wszystkim stoi istota boska lub…
wierzyć, że naukowcy znajdą kiedyś jakieś inne wytłumaczenie. Kiedyś ... ;)
Na dziś bowiem większość fundamentalnych pytań pozostaje poza zasięgiem współczesnej nauki.


Człowiek tu na ziemi postrzega czas z perspektywy swojego życia . Kilkadziesiąt lat tu i teraz.
Nie ma potrzeby wchodzenia w fizykę kwantową i reguły międzygalaktycznego znanego nauce wszechświata.

Wytłumaczenia należało by oczekiwać od wyznawców wiary. / religii / Odpowiedzi na wiele pytań nie należy szukać , One są.



PanieM - PanaM bezradność myślenia w podejściu do ważnych tematów jest

naprawdę nieprzeciętna. Chciałby PanM , jak przedszkolak, mieć odpowiedzi na wszystkie pytania. I to bardzo proste odpowiedzi.

Ktoś mądrze PanaM zapytał o naturę czasu, a PanM nawet pytania nie zrozumiał! I jak tu z PanemM rozmawiać? Najgorsze jest to, że PanM ani pytań nie rozumiejąc, anie żadnych odpowiedzi nie dając, z uporem godnym lepszej sprawy co chwilę jakiś
temat na forum zakłada myśląc, że świat zmieni prezentując swoje symplicystyczne poglądy.

PanieM - czy słyszał PanM takie powiedzenie, że lepiej siedzieć cicho i uchodzić za
......?

Nie zabieraj się PanM za tematy, które nie są na PanaM miarę. Albo, mając sporo
czasu, weź się PanM za naukę. Na to nigdy nie jest za późno.


Nie udawaj uczonego tylko pisz po polsku ,że chodzi ci o spłycenie tematu .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Atramentowy Głąbigroszek niezalogowany
3 grudnia 2020r. o 21:40
"z miłości jestem, z miłości a nie z woli boga"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
3 grudnia 2020r. o 21:45
piękne słowa...
wiedział co śpiewa...:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Siwawy Jaśminowiec niezalogowany
3 grudnia 2020r. o 21:51
~~Malinowy Krwawnik napisał(a):

Nie udawaj uczonego tylko pisz po polsku ,że chodzi ci o spłycenie tematu .


Nie udaję uczonego :) To był te(k)st dla PanaM!
Dobrej nocy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
4 grudnia 2020r. o 13:17
~~Siwawy Jaśminowiec napisał(a):
~~Malinowy Krwawnik napisał(a):

Nie udawaj uczonego tylko pisz po polsku ,że chodzi ci o spłycenie tematu .


Nie udaję uczonego :) To był te(k)st dla PanaM!
Dobrej nocy!


" Natura czasu i przestrzeni " to praca naukowa Stephana Hawkinga .
Co ona ma do życia doczesnego człowieka ?
Odniosłem się jasno do tematu. Życie człowieka / OD -- DO / w skali wszechświata jest okresem tam małym że odnoszenie się do czasoprzestrzeni nie ma sensu. Nie rozważmy tu filozofii wszechświata tylko proste tak lub nie .
Czy człowiek jest dziełem boga czy wytworem w toku ewolucji od jednokomórkowca po ulubioną przez katolików małpę./
[img=1607084274_zakyk5j.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
4 grudnia 2020r. o 13:41
PanM napisał(a):
Czy człowiek jest dziełem boga czy wytworem w toku ewolucji od jednokomórkowca po ulubioną przez katolików małpę.

Bardzo proszę o dowody potwierdzające ewolucję człowieka od małpy do postaci obecnej.
Bo nauka szuka od lat tych "słynnych" form przejściowych i nic nie potrafi znaleźć - te "piękne" animacje przedstawiające ewolucję małpy w człowieka to trochę słaba nauka ;)
"Teoria ewolucji" to taka sama bajka jak wyśmiewane przez ciebie bajki biblijne.
Albo inne pytanie:
co "wyewoluowało" pierwsze: rośliny kwiatowe, które do zapylenia, a tym samym podtrzymania gatunku potrzebują pszczół, czy może pszczoły, które nie mogą żyć bez roślin kwiatowych ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
4 grudnia 2020r. o 13:56
jajko-kura....kura -jajko....;)

kto przed Jezusem słyszało ''bogu -ojcu''?

no chyba że Mahomet...;)
albo może nawet Zoroaster... ....

nic nowego.....dlatego wolę z psiakami pojechać na spacer...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza