Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Powszechny dostęp do broni palnej

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 sierpnia 2016r. o 22:26
mirek_2005 napisał(a): ...
Ewidentnie nie rozumiesz kim jest prawicowiec-wolnościowiec, a kim lewak-socjalista.
Prawicowiec uważa ma masz prawo robić to, co uważasz za słuszne, aby nie naruszać dobra innych osób, własności prywatnej itp.
Lewak reguluje wszystko co przyjdzie mu na myśl, czyli określa kiedy masz prawo się bronić, kiedy sobie kupić ziemie, jakie masz mieć zarobki, co można powiedzieć o złodzieju, mordercy itp. ...


Mirek , a kto Ciebie powiedział , że Ty jesteś prawicowiec- wolnościowiec ? Owszem , masz prawo robić to , co uważasz za słuszne , nie naruszając dobra innych osób ... myślących z niechęcią o broni , czymkolwiek by była . To powiedz mi , naruszasz to dobro .... intelektualne myślących inaczej niż Ty , czy nie ? Bo oskarżanie Każdego i Każdej o pisanie bzdur , co masz w zwyczaju , staje się po prostu nudne z mojego punktu widzenia. Obiecałem czytać ze zrozumieniem , to czytam , ale czyż Tyś się przypadkiem za dużo Ozjasza Goldberga nie na patrzył ?

Jaszczureczko wyjaśnij Koledze , kto to zacz :)

Dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
3 sierpnia 2016r. o 23:04
PanM napisał(a):
mirek_2005 napisał(a):
PanM napisał(a): Społeczeństwo nie ma politycznej barwy.Społeczeństwo raz na kilka lat biega do urn i głosuje tak jak mu pozwala aktualna świadomość a raczej nieświadomość.
Barwy polityczne ma władza -- władza zainteresowana aby elektorat skakał sobie do oczu.

Reszta to tylko międzyludzka bezsensowna utarczka.Jej skala zależy od potrzeb rządzących.

Poniższy rysunek jest bardzo wymowny.[img=1470246172_e2p8oa7.jpg]

Palikot nauczył ciebie bardzo wiele...
Jeżeli uważasz, że takie mamy społeczeństwo jak na tej wklejonej propagandzie niemieckiej, to skorzystaj z możliwości wyjazdu i zamieszkaj u "fryców". Tam jet spokojnie...
P.S. Oczywiście na pytania nie odpowiesz...


Tak myślałem że ma Pan dobry człowieku problemy z interpretacją.
Mimo że napisałem wyraźnie -- WŁADZA SKŁÓCA LUDZI .
Społeczeństwo jest w dużej mierze od władzy zależne .Ludzie sami się nie kłócą .Dopiero wyborcza gorączka ich prowokuje .Ale czy to się robi samo ?Pan sprawia wrażenie bardziej rozgarniętego niż mój nawiedzony sąsiad Alter zatem skąd te bezsensowne komentarze ?[img=1470248564_kaubjv5.jpg]Dopisane 03.08.2016r. o godz. 20:24:Ciekawostka - jawiący się prawicowcami wspierają lewackie ustawy.

Sam wrzucasz jakieś bzdury, do tego piszesz coś na mnie, bo zadałem ci kilka pytań, a że jak zwykle nie potrafisz na nie odpowiedzieć.
Wniosek prosty, że zakładasz temat, o którym nie masz kompletnie pojęcia i do tego piszesz, że kto niby społeczeństwo skłóca, kiedy sam piszesz jakieś brednie bez uzasadnienia swoich słów na rozmówcę.
To, że kto się nazywa prawicowcem, nie oznacza, że nim jest - jet to proste jak dwa razy dwa jest cztery... Napisałem wyraźnie, że PiS, PO, PSL, SLD i twory tych partii jak palikot, nowoczesna itp. to lewaki - socjaliści, którzy powiększają ruinę tego kraju.
Jak już założyłeś temat, to przynajmniej trzymaj się tematu - przynajmniej się coś z niego dowiesz, bo twoja wiedza jet po prostu marna.


Dopisane 03.08.2016r. o godz. 23:01:

Pannazdzieckiem napisał(a):
Mirek , a kto Ciebie powiedział , że Ty jesteś prawicowiec- wolnościowiec ?

Mam wymienić z imienia i nazwiska? Co to za pytanie... Sam tez wiem jakie mam poglądy i nie jest mi potrzebne, aby ktoś mi coś potwierdzał.
Pannazdzieckiem napisał(a):
Owszem , masz prawo robić to , co uważasz za słuszne , nie naruszając dobra innych osób ... myślących z niechęcią o broni , czymkolwiek by była .

Ich sprawa co sobie myślą, ale w dyskusji używa się argumentów, a nie wymysłów. Nie gdyba się, bo coś ktoś sobie uroił. W poważnej dyskusji rozmawia się w oparciu o fakty i argumenty - powtarzam się...
Pannazdzieckiem napisał(a):

To powiedz mi , naruszasz to dobro .... intelektualne myślących inaczej niż Ty , czy nie ?

Najwidoczniej nie rozumiesz, czym jest dobro niematerialne, bo do takich zalicza się intelektualne. Przecież ja ci nie zabraniam myśleć o czymś, nie mówię ci, że zabraniam takiego myślenia itp. To, co sobie myślisz należy do ciebie i twoja sprawa co z tym zrobisz. Za tym idzie właśnie ograniczenie innym dostępu lub pozostawieniu tego dla własnego sumienia. Ty ograniczasz dostęp, a ja pozostawiam to twojej własnej decyzji. Nie nakazuję tobie kupować, czy myśleć inaczej o broni jak myślisz, bo to twoja sprawa. Jak widzisz niczego nikomu nie naruszam...
Pannazdzieckiem napisał(a):
Bo oskarżanie Każdego i Każdej o pisanie bzdur , co masz w zwyczaju , staje się po prostu nudne z mojego punktu widzenia.

Jak zwykle - pewnie specjalnie, bo niby czytasz ze zrozumieniem - nie zauważyłeś, że ja nikogo nie oskarżam, a jeżeli coś piszę to zawsze uzasadniam. Tak jak i teraz.
Pannazdzieckiem napisał(a):
Obiecałem czytać ze zrozumieniem , to czytam , ale czyż Tyś się przypadkiem za dużo Ozjasza Goldberga nie na patrzył ?

Ja używam własnego rozumu i dobrze na tym wychodzę, bo na swoje życie narzekać nie mogę. Wiele mam, wiele osiągnąłem i dalej różne rzeczy realizuję z sukcesami.
Także zanim zapytasz twierdząco, po prostu pomyśl, zastanów się, bo JKM chociaż mówi w dużej mierze to, co i ja myślę, to nie jest żadnym moim guru.
Pannazdzieckiem napisał(a):
Jaszczureczko wyjaśnij Koledze , kto to zacz :)

Sam nie potrafisz, ojoj...


Dopisane 03.08.2016r. o godz. 23:04:

hemi napisał(a): Dla niektórych to użycie nawet zwykłej gaśnicy jest wyzwaniem nie do ogarnięcia ,i daj takiej osobie broń ;)

http://polskiedrogi-tv.pl/jak-nie-korzystac-z-gasnicy/

Kto tu pisze o tym, aby komuś dawać broń do ręki?
Po drugie każdy ten kto miał w ręku broń też wcześniej - przed pierwszym razem - nie miał z nią kontaktu.
Myślisz, że wyznacznikiem możliwości posiadania - wg ciebie dania komuś - broni jest poprawna obsługa gaśnicy? Serio? :)

www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 sierpnia 2016r. o 23:15
No cóż ... Ozjasz też wiele osiągnął ... gdzież Tobie w szranki stawać :D Gościu ma multum potomstwa ... Ty ... no nie wiem :|

Być może , że Ty również nie wiesz ... a ja wiem :]

I nawet gdybyś chciał mnie zaprosić na swój jacht przycumowany u wybrzeży Florydy , to pokażę Ci słynne zawołanie Jankesów :]

Nie jesteśmy kolegami , choć był taki czas , że ... mądrze mówiłeś .

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
3 sierpnia 2016r. o 23:33
Pannazdzieckiem napisał(a): No cóż ... Ozjasz też wiele osiągnął ... gdzież Tobie w szranki stawać :D Gościu ma multum potomstwa ... Ty ... no nie wiem :|

Być może , że Ty również nie wiesz ... a ja wiem :]

I nawet gdybyś chciał mnie zaprosić na swój jacht przycumowany u wybrzeży Florydy , to pokażę Ci słynne zawołanie Jankesów :]

Nie jesteśmy kolegami , choć był taki czas , że ... mądrze mówiłeś .

Dobranoc :)

Znowu o mnie... Poza kantowaniem, kłamaniem itp. to nie pamiętam, aby ciebie interesowali faceci - widocznie się zmieniło.
P.S. próbuj kiedyś wytrzymać i nie najeżdżać na kogoś.

www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 sierpnia 2016r. o 23:50
Czyli pedałem jeszcze zostałem w Twoich oczach. To może jeszcze pedofilię mi przypiszesz ... i zoofilię też ... że się tak wyrażę ... hurtem :D

Zaje. bista merytoryka . Chylą czoła .

Nara :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
3 sierpnia 2016r. o 23:56
Pannazdzieckiem napisał(a): Czyli pedałem jeszcze zostałem w Twoich oczach. To może jeszcze pedofilię mi przypiszesz ... i zoofilię też ... że się tak wyrażę ... hurtem :D

Zaje. bista merytoryka . Chylą czoła .

Nara :)

Niczego nie przypisuję, ale zamiast pisać w temacie, to piszesz ciągle o mnie. Co tam sobie jeszcze robisz, to już twoja sprawa. Mnie twoje "igraszki" nie interesują.

www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
4 sierpnia 2016r. o 7:42
Temat jest o powszechności posiadania broni przez obywateli Polski.

Nie chodzi tu też tylko o same procedury związane z zezwoleniem ale .
Dyskusja ma na celu wskazać czy Polacy / w tym Wy Państwo / mają potrzebę posiadać broń.
Osobiście jej nie posiadam i nie rozważałem kwestii czy chcę ją posiadać.Gdybym był zdeterminowany pewnie już od dawna bym ją miał.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
4 sierpnia 2016r. o 9:18
PanM napisał(a): Temat jest o powszechności posiadania broni przez obywateli Polski.

Nareszcie...
PanM napisał(a):
Nie chodzi tu też tylko o same procedury związane z zezwoleniem ale .

To też jest ważne, bo procedury mówią o tym, czy coś jest powszechne, czy nie. Każda regulacja zmniejsza powszechność.
PanM napisał(a):
Dyskusja ma na celu wskazać czy Polacy / w tym Wy Państwo / mają potrzebę posiadać broń.

Jest to sprawa indywidualna i nikomu nic do tego.
Pozwolenie do celów ochrony osobistej nie otrzymasz, jest to nierealne. Możliwe jet uzyskanie pozwolenia na broń sportową do celów sportowych lub kolekcjonerskich - pisałem o tym już kilka razy.
PanM napisał(a):
Osobiście jej nie posiadam i nie rozważałem kwestii czy chcę ją posiadać.

Za to jak przekupka chcesz poplotkować, czy chcą inni... Zostaw to własnemu sumieniu, bo to nie jest twoja sprawa, a każdego z osobna. Jeżeli ktoś uzna, że jest mu potrzebna, to po prostu ją zdobędzie w legalny bądź nielegalny sposób
PanM napisał(a): Gdybym był zdeterminowany pewnie już od dawna bym ją miał.

Tego nie możesz być pewny, bo nawet nie spróbowałeś i nie wiesz w jaki sposób można zdobyć pozwolenie. Oczywiście można przeczytać gdzieś na forum, ale jeszcze nie widziałem pełnego opisu, który pokazałby jak to faktycznie jest.
Kończąc wiedz, że broń do celów ochrony osobistej nie dostaniesz. Za to możesz sobie kupić np. kałacha na pozwolenie do celów sportowych, czy kolekcjonerskich. Jest to absurd, ale za dużo u na jeszcze komuny i komunistów.

www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.