Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Co Łaska & Bóg zapłać

~Pankracy niezalogowany
8 października 2016r. o 12:31
Nie znam odpowiedzi na wiele wątpliwości, o których piszecie. Ale wiem jedno: jedyną drogą do Boga i zbawienia jest Jezus Chrystus - nie ma innej.

"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." J 14;6

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus" 1Tm 2;5

Nie ma innej drogi. Nie wierzcie ideologii New Age, że do Boga prowadzi milion dróg, że każdy ma własną, że wszyscy jesteśmy jednością i podobnych baśni. Zrozumiałem to po wielu latach błądzenia po zakamarkach takich właśnie zwiedzeń: bajek o UFO, objawień zjawy zwanej przez niektórych Królową Nieba, filozofii wschodu, Jing-Jang, I cing i po poznaniu wielu wielu innych bzdur. To wszystko to brednie i zwiedzenia. Tragedie w moim życiu to potwierdziły. Kiedy zrozumiałem prawdziwą ewangelię i odwróciłem się od tego całego g...na życie zmieniło się na lepsze.

Problem kościoła jest taki, że ewangelia Jezusa jest prosta i zrozumie ją nawet 10-latek.

"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." Ef 2;8-9.

Wystarczy uwierzyć w Jezusa i przyjąć chrzest. Wszystko zrobił za nas Jezus. Nikt nie może zapracować na swoje zbawienie. Gdyby tak było, Jezus nie musiałby umierać za nas na krzyżu. Kościół uczy o uczynkach i sakramentach - to błąd.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2945
Mgosia
8 października 2016r. o 15:13
hemi napisał(a):

Sens?
I oczywiście gadki,że "Bóg tak chciał " , to jest jego miło sierdzie,zeby uczciwym ,wierzącym ludziom doyyebać i zniszczyć zycie ?
Testuje wiarę,wytrzymałość,czy for fun?


Hemi, Bóg nigdy nie chce zła człowieka i nie wiem dlaczego to zło dopisuje się do niego, a dobro to już nie, dobro jest naszą zasługą.
Zobacz na mnie, znasz moją historię, która wciąż się ciągnie, czy ja mam mieć do Niego pretensje. Nie mam ich, i nie myślę o tym co lepsze dla mnie, przyjęłam z pokorą swój krzyż i po mino tego, że jest strasznie ciężki, to nie poddaję się . A wiesz dlaczego tak jest ? Bo przez cały czas Paweł, dzieci i ja odczuwaliśmy ogromne wsparcie, ktoś nas wspierał i pomagał przejść przez to piekło i tak jest do dzisiaj. Kilka dni przed śmiercią Pawła pojawiła się pewna szansa na uzdrowienie, ale przez uzdrowiciela, polecił nam go lekarz . Wtedy padł bardzo ważne słowa, które wypowiedział mój mąż : " nie zgadzam się, ja ufam Bogu ". Teraz, kiedy pojawia się jakiś bunt, zwątpienie, to zawsze wydarzy się coś niezrozumiałego, pięknego, nawet dziwnego co nie pozwala odwrócić się od Boga . Ktoś czuwa .

"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje... mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że ty możesz być wielki&a
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
8 października 2016r. o 15:23
gdzie jest piekło otchłań czeluścia ?jest tu na ziemi-wojny niskie zarobki szczepionki leki co nie lecza rak chemtralii niewolnicza praca w obozach pracy tj piekło,a wystarczy umrzeć i już się jest w raju :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 października 2016r. o 15:41
~Pankracy napisał(a): Nie znam odpowiedzi na wiele wątpliwości, o których piszecie. Ale wiem jedno: jedyną drogą do Boga i zbawienia jest Jezus Chrystus - nie ma innej.



"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus" 1Tm 2;5

Nie ma innej drogi. Nie wierzcie ideologii New Age, że do Boga prowadzi milion dróg, że każdy ma własną, że wszyscy jesteśmy jednością i podobnych baśni. (...) filozofii wschodu, Jing-Jang, I cing i po poznaniu wielu wielu innych bzdur. To wszystko to brednie i zwiedzenia. Tragedie w moim życiu to potwierdziły. Kiedy zrozumiałem prawdziwą ewangelię i odwróciłem się od tego całego g...na życie zmieniło się na lepsze.


"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." Ef 2;8-9.

Wystarczy uwierzyć w Jezusa i przyjąć chrzest. Wszystko zrobił za nas Jezus. Nikt nie może zapracować na swoje zbawienie. Gdyby tak było, Jezus nie musiałby umierać za nas na krzyżu. .


o nie ...
masz wątpliwości a jednak wiesz że jest tylko jedna droga ...coś mi tu nie gra ;) to co cytujesz znajdziesz nawet w Koranie tyle że w innym języku ale sens ten sam ...

słyszałem ze każda droga prowadzi do Boga tak jak każda do Rzymu a tych jest miliony :D
UFO ,filozofie wschodu ,Iching nazywasz bzdurą?
jakim prawem?...myślisz o wyższości chrześcijaństwa nad buddyzmem ?
tym samym nadajesz mi prawo do nazywania bzdurami doktryn chrześcijańskich gdzie jest tyle sprzeczności że mogę napisać że to kosmiczne bzdury ...
tragedie o których piszesz to twoja ''kara za grzechy'' czy ''Bóg chce tylko poprzez cierpienie ,sprawdzić Twoja wiarę ''

jeśli na tym polega jego miłość i miłosierdzie to ja za takie próby serdecznie dziękuję ...
w swojej dobroci kościół poszedł dalej wymyślając czyśćce ,ognie piekielne ,i jakiś ''gniew boży''pomijając inne bzdety o których Biblia milczy ...
to jest moje szukanie drogi i nie trafiłem jeszcze tutaj nikogo kto pomoże mi szukać ...

ale i tak wczoraj mi napisano że Bóg i tak mnie kocha chociaż jest we mnie dużo z ''niewiernego Tomka''
:D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 października 2016r. o 16:13
falco napisał(a):
o nie ...
masz wątpliwości a jednak wiesz że jest tylko jedna droga ...coś mi tu nie gra ;) to co cytujesz znajdziesz nawet w Koranie tyle że w innym języku ale sens ten sam ...

słyszałem ze każda droga prowadzi do Boga tak jak każda do Rzymu a tych jest miliony :D
UFO ,filozofie wschodu ,Iching nazywasz bzdurą?
jakim prawem?...myślisz o wyższości chrześcijaństwa nad buddyzmem ?
tym samym nadajesz mi prawo do nazywania bzdurami doktryn chrześcijańskich gdzie jest tyle sprzeczności że mogę napisać że to kosmiczne bzdury ...
tragedie o których piszesz to twoja ''kara za grzechy'' czy ''Bóg chce tylko poprzez cierpienie ,sprawdzić Twoja wiarę ''

jeśli na tym polega jego miłość i miłosierdzie to ja za takie próby serdecznie dziękuję ...
w swojej dobroci kościół poszedł dalej wymyślając czyśćce ,ognie piekielne ,i jakiś ''gniew boży''pomijając inne bzdety o których Biblia milczy ...
to jest moje szukanie drogi i nie trafiłem jeszcze tutaj nikogo kto pomoże mi szukać ...

ale i tak wczoraj mi napisano że Bóg i tak mnie kocha chociaż jest we mnie dużo z ''niewiernego Tomka''
:D


Kiedyś miałem - dzisiaj już nie mam wątpliwości. Jezus jest jedyną drogą. Kościół głosi jakieś mżonki o ekumenii, o jedności wszystkich religii, ale to zwiedzenie. Tak jak buddyzm i inne "religie" stawiające człowieka na równi z Bogiem lub mówiące o tym, że Bóg jest niepotrzebny.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2945
Mgosia
8 października 2016r. o 16:43
A widzisz Falco ile Ci sprawiałam radości , flaszka się należy :D

"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje... mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że ty możesz być wielki&a
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 października 2016r. o 18:05
powiedział bym że ''wiara'' nie pozwala mi na picie alkoholu ale to nie jest prawdą ale jednocześnie ...nie godzi się mnie człowiekowi niepijącemu wysokoprocentowych napojów wyskokowych ,rozpijać kogoś bo nie mam sumienia siedzieć i patrzeć jak obala flachę by następnego dnia mieć kacora :D
aproposik alkoholu :D
dlaczego muzułmanom wiara zabrania chlać a o naszych ''wiernych'' aż szkoda pisać ... :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
8 października 2016r. o 18:30
krew w wino :)


Dopisane 08.10.2016r. o godz. 18:30:

a właściwie dlaczego nie w wodę jest zdrowsza ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza