Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

14505
DP
22 września 2021r. o 13:08
Horus napisał(a): wiara oparta na strachu -w tym przypadku nad jakimiś ''ogniami piekielnymi'' ;D - jest wiarą pustą ,wiarą wymuszoną ...



Wpajany przez lata ciężko wykorzenić, ale jest to możliwe.

Kiedy się zgubisz w życiu, nie bój się zapytać o drogę. Tylko pamiętaj, nie pytaj tej istoty stojącej w kącie pokoju. Ona też nie wie, gdzie jest.

Marco Kubiś
;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
22 września 2021r. o 13:24
problem może się zrodzić kiedy tym kogo zapytasz okaże się ''tytoń''

dla takich jak on jedyną drogą jest rondo...
w odpowiedzi ,dla Ciebie to....


Erich Fromm
Ten, kto jest wystarczająco silnie przekonany, by przeciwstawiać się tłumowi, jest raczej wyjątkiem niż zasadą, wyjątkiem podziwianym wieki później, najczęściej jednak wyśmiewanym przez współczesnych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Polak niezalogowany
22 września 2021r. o 13:36
pinokio, sasin i witek będą siedzieć
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
22 września 2021r. o 13:38
Kiedyś będzie zmuszony wyjść z kąta. Tam widzi tylko ściany.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Erich Fromm niezalogowany
22 września 2021r. o 15:35
Horus napisał(a): Erich Fromm


"Byłem wychowany w religijnej żydowskiej rodzinie i pisma Starego Testamentu oddziaływały na moją wyobraźnię i kształtowały ją bardziej niż cokolwiek – choć nie wszystkie w tym samym stopniu; byłem znudzony, a nawet zdegustowany historią podboju Kanaanu przez Hebrajczyków, nie trafiała do mnie historia Mordechaja ani Estery i nie potrafiłem jeszcze wtedy docenić Pieśni nad Pieśniami. Ale historia nieposłuszeństwa Adama i Ewy, błaganie Boga przez Abrahama o uratowanie mieszkańców Sodomy i Gomory [...] głęboko mnie poruszyły. Ale najbardziej proroctwa Izajasza, Amosa i Joela. Nie tyle z powodu zawartych w nich ostrzeżeń i przepowiedni nieszczęść, ile z powodu zapowiedzi Dni Ostatecznych, kiedy to narody przekują swoje miecze na lemiesze, a dzidy na sierpy; naród nie podniesie miecza przeciwko narodowi i wszelkie wojny ustaną, kiedy wszystkie narody będą w przyjaźni i kiedy ziemia wypełni się łaską Pana, tak jak woda wypełnia morze. Gdy miałem trzynaście, czternaście lat, wizja uniwersalnego pokoju i harmonii pomiędzy narodami poruszyła mnie głęboko"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pisowskie debileeee niezalogowany
22 września 2021r. o 15:50
https://www.money.pl/gospodarka/raport-jakiego-prof-belka-ostro-posmiewisko-6685905741871233v.html

pisowskie barany
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
22 września 2021r. o 17:13
~~Erich Fromm napisał(a): Erich Fromm


''Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
Erich Fromm



Dopisane 22.09.2021r. o godz. 17:13:

DP napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Erich Fromm napisał(a): Erich Fromm


''Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
Erich Fromm

interesował się Buddyzmem, nie poszedł drogą strachu lecz drogą rozwoju duchowego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Erich Fromm niezalogowany
22 września 2021r. o 17:20
DP napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Erich Fromm napisał(a): Erich Fromm


''Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
Erich Fromm
Dopisane 22.09.2021r. o godz. 17:13:
Ktoś napisał: DP napisał(a): Ktoś napisał: ~~Erich Fromm napisał(a): Erich Fromm

''Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
Erich Fromm

interesował się Buddyzmem, nie poszedł drogą strachu lecz drogą rozwoju duchowego.


Jakiego strachu , kobieto ? Od kiedy to wiara w Boga opiera się na strachu ? Wymyślasz sama jakieś dyrdymały w które wierzysz a później przypisujesz to innym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.