Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

22258
#Horus nieaktywny
20 września 2021r. o 12:59
delikatności i wyczucia?
a cóż to znaczy?
no chyba że za coś takiego uważasz słowa pozbawione cech chamstwa lub zgoła obraźliwe...

a co z tymi którym tylko brutalna prawda potrafi uzmysłowić to czy owo...

byłbyś zaskoczony ilością znajomych których straciłem nawet tutaj z forum tylko dlatego ze ja nie owijam w bawełnę, nie ''słodzę'' i nie zakłamuję rzeczywistości...
a ilu straciłem przez to że nie piję i uciekałem od imprez...hahaha

czy dzisiaj z tego powodu rozpaczam?...wręcz odwrotnie...

na koniec tego posta bo mnie pewnym określeniem rozbawiłeś...
pisząc do DP zastanów się nad formą ''dziecko drogie'' ;D

czyżby ktoś pisząc o tobie że piszesz z seminarium miał rację?...wszak to określenie jakie często prezentują ''przewielebni'...
a sama DP to już dojrzała kobieta którą mam przyjemność znać osobiście ...więc to twoje''drogie dziecko'' jest strzałem w płot...

aha...ja pytam czy wierzysz w ''cuda'' tryskającej wody z lasek papieskich czy płaczace krwawymi łzami ''madonny''
nie chodzi mi o ''cud eucharystii'' bo jak widzę i to jest trochę przez ciebie zawężone do samej mszy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Yoda niezalogowany
20 września 2021r. o 18:39


~~zimowit napisał(a): Niech mi ktoś WRESZCIE wytłumaczy dlaczego z naszych podatków,wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy są wierzący czy nie. mamy utrzymywać bandę nierobów, W Polsce jest około 28-29 tysięcy zakonnic i zakonników oraz 34 tysiące księży. DO ROBOTY zapędzić to całe towarzystwo niech zarobią na swoje utrzymanie. Każdy zakonnik może orać i siać na tych wyłudzonych od państwa 165.000 hektarów ziemi. Niech się z tego wyżywią - bo wypada ponad 3 hektary na jedną kościelną kleszą gębę. Co sami nie zdołają zjeść, niech oddadzą do Caritasu, aby żywić bezdomnych i bezrobotnych. Tak nakazuje wiara. Im biedniej na tym padole będą żyć, tym większych łask doznają w niebie - bo tak od 1700 lat głoszą, że tak nauczał Jezus. Skoro tak - niech po wieczne czasy dają przykład. Według nich wszelkie cierpienia jakich doznaje się tutaj na ziemi będą nagrodzone tam u "góry". To na co czekają, dlaczego tak kurczowo trzymają się życia doczesnego.Nigdy jakoś jeszcze nie słyszałem, ani nie czytałem żeby jakiś klecha, od księdza po papieża wołał jak zachorował "" Chcę do świętego miejsca słynącego z uzdrowień"" A jest ich multum ,szczególnie świętej niepokalanej panienki od czegoś tam. Oni dla swojego wyzdrowienia nie uważają świętych sanktuariów, ale najlepsze i najdroższe kliniki.Swięte sanktuaria rzekomo uzdrawiające to sa dla ciemnego i zabobonnego oszołomstwa parafialnego.. Po jaką cholerę na każdym polskim uniwersytecie maja być wydziały teologiczne - ABSOLUTNIE wystarczy ich na kościelnych uczelniach - niech to finansuje Watykan - to jego biznes aby kształcić swoją administrację kościelną. Dość biskupich wypasionych pałaców, dość luksusowych plebanii, dość drogich limuzyn - TYTONIU , DOŚĆ PAŃSTWA W PAŃSTWIE


Widać,że nawet wtajemniczeni autorzy książek mało wiedzą o życiu seksualnym Karola W, miał on dwójkę dzieci, pierwsze w czasie wojny,zmarło krótko po porodzie, wskutek czego załamany Karol poszedł do seminarium, aby zgłębić tajemnice życia ,drugie dziecko miał jak był na parafii, owoc wypraw kajakowych ,dał mu imię Adam, który zmarł krótko po tym jak Wojtyła został papieżem. W sumie Wojtyła miał kilka seksualnych partnerek życiowych, i to chociaż dobrze ,że nie partnerów, i nie deprawował dzieci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
21 września 2021r. o 8:32
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: DP napisał(a):
Ale
dzieci nie patrzą na kolor skóry, status społeczny i poglądy. Bawią się ze wszystkimi.
To proste słowa.
Może coś wniosą do dyskusji.
Miłego dnia.

Dobra myśl - bądźcie jak dzieci.
Tylko należy pamiętać o tym że dzieci też potrafią być szczere do bólu. Skąd więc tyle oburzenia, gdy katolik się smuci, jak ktoś żyje w grzechu. To właśnie jest wynikiem tej dziecięcej szczerości. Z dorosłością zyskujemy więcej empatii. Już nie powiemy komuś, że czyni źle, by nie ranić jego uczuć. A taka dziecięca szczerość często by się jednak przydała. Bo ktoś, kto patrzy na nas z boku może widzieć więcej i mógłby powiedzieć że idziemy w przepaść. Jednak empatia knebluje mu usta.

To strach knebluje usta. Empatia nie ma z tym nic wspólnego.
Małe dziecko poznające dopiero świat nie wie czym jest strach. To ta tak zwana edukacja polegająca na ''wszczepianiu'' norm, nakazów i zakazów pod groźbą kar dyscyplinuje to małe ''drogie dziecko'' zmuszając je do stereotypowego myślenia.


Dopisane 21.09.2021r. o godz. 08:32:

~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: DP napisał(a):
Dziś staranniej dobieram sobie lektury.


Masz prawo nie być ciekawym faktów.
Aby Twoja wiara była wiary godna.

Faktów?
Przyjdzie czas, ze poznamy prawdę. Oby nie bolesną...

Znowu straszysz. To jedyny wciąż powtarzający się ''argument'' skłaniający ludzi do wiary.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
21 września 2021r. o 9:03
siemaneczko dzieweczko :)

czy strach o którym tu wspominasz nie jest czasem odmianą niewolnictwa?
no dobra...może to tylko uzależnienie...

pozdrowinka :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
21 września 2021r. o 11:46
Horus napisał(a): siemaneczko dzieweczko :)

czy strach o którym tu wspominasz nie jest czasem odmianą niewolnictwa?
no dobra...może to tylko uzależnienie...

pozdrowinka :)


Witaj.
Wiemy już, że system kar i nagród nie zawsze działa. Wtedy wkracza strach.
Ponad wszystko -posłuszeństwo.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
21 września 2021r. o 15:22
wiara oparta na strachu -w tym przypadku nad jakimiś ''ogniami piekielnymi'' ;D - jest wiarą pustą ,wiarą wymuszoną ...


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Yado niezalogowany
21 września 2021r. o 19:48
~~Yoda napisał(a):

Ktoś napisał: ~~zimowit napisał(a): Niech mi ktoś WRESZCIE wytłumaczy dlaczego z naszych podatków,wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy są wierzący czy nie. mamy utrzymywać bandę nierobów, W Polsce jest około 28-29 tysięcy zakonnic i zakonników oraz 34 tysiące księży. DO ROBOTY zapędzić to całe towarzystwo niech zarobią na swoje utrzymanie. Każdy zakonnik może orać i siać na tych wyłudzonych od państwa 165.000 hektarów ziemi. Niech się z tego wyżywią - bo wypada ponad 3 hektary na jedną kościelną kleszą gębę. Co sami nie zdołają zjeść, niech oddadzą do Caritasu, aby żywić bezdomnych i bezrobotnych. Tak nakazuje wiara. Im biedniej na tym padole będą żyć, tym większych łask doznają w niebie - bo tak od 1700 lat głoszą, że tak nauczał Jezus. Skoro tak - niech po wieczne czasy dają przykład. Według nich wszelkie cierpienia jakich doznaje się tutaj na ziemi będą nagrodzone tam u "góry". To na co czekają, dlaczego tak kurczowo trzymają się życia doczesnego.Nigdy jakoś jeszcze nie słyszałem, ani nie czytałem żeby jakiś klecha, od księdza po papieża wołał jak zachorował "" Chcę do świętego miejsca słynącego z uzdrowień"" A jest ich multum ,szczególnie świętej niepokalanej panienki od czegoś tam. Oni dla swojego wyzdrowienia nie uważają świętych sanktuariów, ale najlepsze i najdroższe kliniki.Swięte sanktuaria rzekomo uzdrawiające to sa dla ciemnego i zabobonnego oszołomstwa parafialnego.. Po jaką cholerę na każdym polskim uniwersytecie maja być wydziały teologiczne - ABSOLUTNIE wystarczy ich na kościelnych uczelniach - niech to finansuje Watykan - to jego biznes aby kształcić swoją administrację kościelną. Dość biskupich wypasionych pałaców, dość luksusowych plebanii, dość drogich limuzyn - TYTONIU , DOŚĆ PAŃSTWA W PAŃSTWIE


Widać,że nawet wtajemniczeni autorzy książek mało wiedzą o życiu seksualnym Karola W, miał on dwójkę dzieci, pierwsze w czasie wojny,zmarło krótko po porodzie, wskutek czego załamany Karol poszedł do seminarium, aby zgłębić tajemnice życia ,drugie dziecko miał jak był na parafii, owoc wypraw kajakowych ,dał mu imię Adam, który zmarł krótko po tym jak Wojtyła został papieżem. W sumie Wojtyła miał kilka seksualnych partnerek życiowych, i to chociaż dobrze ,że nie partnerów, i nie deprawował dzieci.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Yoda niezalogowany
22 września 2021r. o 6:58
~~Yado napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Yoda napisał(a):

Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~zimowit napisał(a): Niech mi ktoś WRESZCIE wytłumaczy dlaczego z naszych podatków,wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy są wierzący czy nie. mamy utrzymywać bandę nierobów, W Polsce jest około 28-29 tysięcy zakonnic i zakonników oraz 34 tysiące księży. DO ROBOTY zapędzić to całe towarzystwo niech zarobią na swoje utrzymanie. Każdy zakonnik może orać i siać na tych wyłudzonych od państwa 165.000 hektarów ziemi. Niech się z tego wyżywią - bo wypada ponad 3 hektary na jedną kościelną kleszą gębę. Co sami nie zdołają zjeść, niech oddadzą do Caritasu, aby żywić bezdomnych i bezrobotnych. Tak nakazuje wiara. Im biedniej na tym padole będą żyć, tym większych łask doznają w niebie - bo tak od 1700 lat głoszą, że tak nauczał Jezus. Skoro tak - niech po wieczne czasy dają przykład. Według nich wszelkie cierpienia jakich doznaje się tutaj na ziemi będą nagrodzone tam u "góry". To na co czekają, dlaczego tak kurczowo trzymają się życia doczesnego.Nigdy jakoś jeszcze nie słyszałem, ani nie czytałem żeby jakiś klecha, od księdza po papieża wołał jak zachorował "" Chcę do świętego miejsca słynącego z uzdrowień"" A jest ich multum ,szczególnie świętej niepokalanej panienki od czegoś tam. Oni dla swojego wyzdrowienia nie uważają świętych sanktuariów, ale najlepsze i najdroższe kliniki.Swięte sanktuaria rzekomo uzdrawiające to sa dla ciemnego i zabobonnego oszołomstwa parafialnego.. Po jaką cholerę na każdym polskim uniwersytecie maja być wydziały teologiczne - ABSOLUTNIE wystarczy ich na kościelnych uczelniach - niech to finansuje Watykan - to jego biznes aby kształcić swoją administrację kościelną. Dość biskupich wypasionych pałaców, dość luksusowych plebanii, dość drogich limuzyn - TYTONIU , DOŚĆ PAŃSTWA W PAŃSTWIE


Widać,że nawet wtajemniczeni autorzy książek mało wiedzą o życiu seksualnym Karola W, miał on dwójkę dzieci, pierwsze w czasie wojny,zmarło krótko po porodzie, wskutek czego załamany Karol poszedł do seminarium, aby zgłębić tajemnice życia ,drugie dziecko miał jak był na parafii, owoc wypraw kajakowych ,dał mu imię Adam, który zmarł krótko po tym jak Wojtyła został papieżem. W sumie Wojtyła miał kilka seksualnych partnerek życiowych, i to chociaż dobrze ,że nie partnerów, i nie deprawował dzieci.


Stachu pewnikiem też sobie pobzykał ale już niczego nie pamięta .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.