Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~zimowit niezalogowany
19 września 2021r. o 6:25
Niech mi ktoś WRESZCIE wytłumaczy dlaczego z naszych podatków,wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy są wierzący czy nie. mamy utrzymywać bandę nierobów, W Polsce jest około 28-29 tysięcy zakonnic i zakonników oraz 34 tysiące księży. DO ROBOTY zapędzić to całe towarzystwo niech zarobią na swoje utrzymanie. Każdy zakonnik może orać i siać na tych wyłudzonych od państwa 165.000 hektarów ziemi. Niech się z tego wyżywią - bo wypada ponad 3 hektary na jedną kościelną kleszą gębę. Co sami nie zdołają zjeść, niech oddadzą do Caritasu, aby żywić bezdomnych i bezrobotnych. Tak nakazuje wiara. Im biedniej na tym padole będą żyć, tym większych łask doznają w niebie - bo tak od 1700 lat głoszą, że tak nauczał Jezus. Skoro tak - niech po wieczne czasy dają przykład. Według nich wszelkie cierpienia jakich doznaje się tutaj na ziemi będą nagrodzone tam u "góry". To na co czekają, dlaczego tak kurczowo trzymają się życia doczesnego.Nigdy jakoś jeszcze nie słyszałem, ani nie czytałem żeby jakiś klecha, od księdza po papieża wołał jak zachorował "" Chcę do świętego miejsca słynącego z uzdrowień"" A jest ich multum ,szczególnie świętej niepokalanej panienki od czegoś tam. Oni dla swojego wyzdrowienia nie uważają świętych sanktuariów, ale najlepsze i najdroższe kliniki.Swięte sanktuaria rzekomo uzdrawiające to sa dla ciemnego i zabobonnego oszołomstwa parafialnego.. Po jaką cholerę na każdym polskim uniwersytecie maja być wydziały teologiczne - ABSOLUTNIE wystarczy ich na kościelnych uczelniach - niech to finansuje Watykan - to jego biznes aby kształcić swoją administrację kościelną. Dość biskupich wypasionych pałaców, dość luksusowych plebanii, dość drogich limuzyn - TYTONIU , DOŚĆ PAŃSTWA W PAŃSTWIE
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
19 września 2021r. o 8:05




Dziś staranniej dobieram sobie lektury.


Masz prawo nie być ciekawym faktów.
Aby Twoja wiara była wiary godna.



Dopisane 19.09.2021r. o godz. 08:05:

~~Brunatnoszary Tyto napisał(a):
Ktoś napisał: ~~falko napisał(a): twoje rozpisywanie się nad stanem inteligencji czy też sumienia a nawet ''wiary'' nie naprawi w tobie tego co szwankuje....
a szwankuje...;D


Niekturzy muszą nazwać wszystkich wokół durniami, by sami mogli się poczuć mądrzy.
Inni czynią z siebie świętych klasyfikując wszystkich innych jako grzeszników.
Nie należę ani do jednych ani drugich.
To jacy jesteśmy, zależy tylko od nas a nie od tego jak nazwiemy innych ludzi.
A czy coś we mnie szwankuje? Z całą pewnością.

Ale
dzieci nie patrzą na kolor skóry, status społeczny i poglądy. Bawią się ze wszystkimi.
To proste słowa.
Może coś wniosą do dyskusji.
Miłego dnia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
19 września 2021r. o 9:02
dlaczego?
odpowiedź jest stosunkowo prosta...co wtedy począł by ''tytoń'' ?
w czyj głos by się wsłuchiwał?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
19 września 2021r. o 9:10
~~Brunatnoszary Tyto napisał(a):
...........................
...................Niekturzy ..............................

Co was tam w tym seminarium nie uczyli ortografii ?
~~Brunatnoszary Tyto napisał(a):
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
19 września 2021r. o 13:10
no i jak tu pisać o pozytywach co do pracowników Kościoła ...

klecha- oczywiście katolicki - zdewastował cmentarz, pozbył się drzew i zniszczył nawet zabytkowe nagrobki...

teraz kiedy w......i ludzie to zgłosili i na parafię nałożono dwie ''bańki'' kary zapewne uzna się ''małą szkodliwość czynu'' ( bo cmentarz był ewangelicki ) lub jak to często bywa będzie to ''atak na wiarę''

to jest tak że jak złamiesz krzyż w ten czy inny sposób to godzisz w ''wartości'' ale jeśli złamiesz go na łbie niewiernego to jest to ...dobry uczynek...

co kierowało tym klechą ?
czyżby szatan ?...:D

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~arek niezalogowany
19 września 2021r. o 13:48
A murek wokół budynku należącego do kościoła przy ul. Kościelnej w Bolesławcu (dawna szkoła) zbudowany jest m.in. z nagrobków dawnego cmentarza żydowskiego. Widoczne są nawet fragmenty nazwisk zmarłych (np. Jacob...).
I jakoś proboszczowi to nie przeszkadza !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tyto niezalogowany
19 września 2021r. o 22:43
ramaj napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tyto napisał(a):
...........................
...................Niekturzy ..............................

Co was tam w tym seminarium nie uczyli ortografii ?
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tyto napisał(a):

Nigdy nie byłem w swminarium, więc nie wiem czego tam uczą. A ortografia? Jak na dyslektyka, to myślę że i tak dobrze sobie radzę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zawsze dziewica niezalogowany
20 września 2021r. o 4:37
~~Brunatnoszary Tyto napisał(a):
Ktoś napisał: ramaj napisał(a): Oho........zero reakcji,chyba Wielebny Tytoń skończył dyżur.
Co oni w tej parafii tylko jedngo mają do "dawania odporu" ?

Tego to się nawet komentować nie chce. Dno dna.


Dziwi mnie, że seksuolodzy psycholodzy i psychiatrzy milczą jak grób. Potrzeby seksualne każdego ssaka to potrzeba fizjologiczna. Jeśli nie są zaspokajane rodzą się dewiacje bez względu na orientację seksualną. I to jest podstawa od której powinniśmy analizować kler. Religie podtrzymujące obowiązek celibatu to źródło zła. W Polsce stare pokolenie tzw duchownych jest wynaturzone podwójnie bo pamiętają swoją wyższość gdy Papieżem był Polak, a oprócz tego ma dewiacje na podłożu seksualnym. Nowe pokolenie księży to biznesmeni bez skrupułów. Wszyscy oni bez wyjątku walczą jak lwy by nie rozwijała się wiedza o człowieku i o świecie. Duszą naukę. Są gatunkiem wynaturzonym. Jeśli ludzie chcą słuchać kazań, bo to ich uspokaja nie mam nic przeciwko temu ale każdy powinien być świadomy, że oni świadczą usługi psychologiczne. Nie ma aniołków w niebie. Tam panuje temperatura -50 stopni. Wiele dewotek wierzy, że tam w górze jest raj. Nasz Papież zaspokajał swoje potrzeby seksualne z kobietą lub z mężczyzną. Jeśli tego nie robił to był osobą chorą psychicznie. Jest inna alternatywa?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.