Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~falko niezalogowany
17 września 2021r. o 10:30
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~falko napisał(a): /c]
Dalej niczego nie rozumiesz. Jestem tak samo "aspołeczny" jak i ty. I też do odstrzału. Nie mam więc do ciebie pretensji, ze się nie chcesz szczepić. To kłótliwe zacietrzewienie całkiem odbiera ci zdolność myślenia. Ochłoń, a potem pisz ;-P
Nie mam złych emocji względem ciebie, ani względem "tęczowych". Trochę mi was szkoda, bo widzę dokąd zmierzacie.
Zwątpienie? Każdy kolejny dzień tylko umacnia mnie w wierze.


zapewne nie uwierzysz ale nigdy nie pomyślałem o tym że możesz być ''aspołeczny''
przesiaknięty ideologią ?...owszem ale aspołeczny?...nie...

nie znasz mnie ale piszesz wyraźnie że mam kłótliwe zacietrzewienie...
dziwne to bo opierasz sie jedynie na moich postach...moi znajomi mnie znają z bezpośrednich rozmów ,kontaktów i maja inne zdanie ...hahaha
i ty mi piszesz -''ochłoń''? a to dobre...
ja jestem wolny od emocji a to że piszę niewygodnie dla ciebie i tobie podobnych przypisujesz mojej ''kłótliwości''

wiesz co?
ty nie żałuj ani mnie ani jak to określasz w duchu chrześcijańskiej'' tolerancji - ''tęczowych'' bo samo to określenie ludzi o innych do twoich przekonań jest pokazaniem tego jak fałszywą nutką to trąci...
piszesz że na wiele pytań ci zadawanych nie znasz odpowiedzi...ja to wiem czytając twoje wpisy...

jak ten o ''bożym królestwie'' które ponoć niedługo według ciebie nadejdzie...
a więc jesteś jak nie przymierzając chyba ci znany ojciec Pio czy sama Baba Wanga...hahaha

potrafisz mi napisać skąd twój strach przed czytaniem innych źródeł wiedzy o religii,wierze i całą swoją ''wiedzę'' opierasz o Biblię ?
czy ty czasem nie ocierasz się już w swoim zacietrzewieniu :D o fundamentalizm religijny?...:D
uważasz że jeśli mnie coś dręczy to odpowiedzi powinienem szukać w kościele oczekując na ''objawienie'' czy też wysłuchać kazania jakiegoś księdza ?
a nie lepiej czytać? nie lepiej konfrontować zapisy z różnych źródełek?

na koniec tego posta...

"Kościołowi nigdy nie zależało na wiernych." Większej bzdury w życiu nie słyszałem.''

uwaaj ztakim stwierdzeniem bo co zrobisz jak wkleję ci fragment czyja to wypowiedź?...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 września 2021r. o 10:49
~~falko napisał(a):
potrafisz mi napisać skąd twój strach przed czytaniem innych źródeł wiedzy o religii,wierze i całą swoją ''wiedzę'' opierasz o Biblię ?
czy ty czasem nie ocierasz się już w swoim zacietrzewieniu :D o fundamentalizm religijny?...:D
uważasz że jeśli mnie coś dręczy to odpowiedzi powinienem szukać w kościele oczekując na ''objawienie'' czy też wysłuchać kazania jakiegoś księdza ?
a nie lepiej czytać? nie lepiej konfrontować zapisy z różnych źródełek?

na koniec tego posta...

"Kościołowi nigdy nie zależało na wiernych." Większej bzdury w życiu nie słyszałem.''

uwaaj ztakim stwierdzeniem bo co zrobisz jak wkleję ci fragment czyja to wypowiedź?...;D

A czy ja ci bronię? Czytaj co chcesz. Też czytałem sporo różnych dziwnych rzeczy. Jak się ma dobrze ustawiony kompas to raczej krzywdy nie zrobią.
Fundamentalizm jest wtedy, gdybym ci nakazywał wiarę. A czy ja mogę ci coś kazać? Rób co uważasz.
Odpowiedzi nie musisz szukać w kościele. Powiedziałem tylko ze możesz. Ja z tego korzystam i każdemu polecam.
A wklejaj sobie co chcesz. Skoro cię to bawi :-P
Cóż są warte jakieś zdania wyrwane z kontekstu? W ten sposób nigdy nie dojdziesz do prawdy. Ale być może dobrze znasz prawdę i po prostu próbujesz ją w ten sposób zatrzeć, bo cię uwiera.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zimowit niezalogowany
17 września 2021r. o 10:58


Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)
~~falko przedwczoraj o 11:03
czyli Malachiasz jest zwykłym łgarzem...
no to przynajmniej w tym się zgadzamy...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń przedwczoraj o 12:18

~~falko napisał(a): czyli Malachiasz jest zwykłym łgarzem...
no to przynajmniej w tym się zgadzamy...;D


Znów mi wmawiasz coś, czego nie powiedziałem. Czy Malachiasz podaje konkretny termin?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko przedwczoraj o 15:14
niczego ci nie wmawiam...
sam w jednym z postów zauważasz że coraz mniej sprawiedliwych ,że mamy ogólnie kryzys wiary i takie tam...
w tym o nadejściu ''królestwa''
a więc ?
jesteś takim ''malachiaszem'' co to przewiduje ''koniec świata''
spoko...nie ty jeden...i nie tylko Malachiasz...;D

nie ma to jak wystraszyć maluczkich...
nie ma to jak straszyć innych ''ogniami piekielnymi''...w tym kler jest od wieków niedościgniony...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~arek przedwczoraj o 15:51
Aby się nie bać "piekła" i innych takich strachów wystarczy po prostu nie wierzyć w jakichkolwiek bogów i wyprodukowane dla ich promowania legendy (biblie, talmudy, korany i inne bajki).
Niech się boją ci którzy w to wierzą, to ich problem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~irek przedwczoraj o 16:45

~~arek napisał(a): Aby się nie bać "piekła" i innych takich strachów wystarczy po prostu nie wierzyć w jakichkolwiek bogów i wyprodukowane dla ich promowania legendy (biblie, talmudy, korany i inne bajki).
Niech się boją ci którzy w to wierzą, to ich problem.



Nic nie wiedzieć, w nic nie wierzyć, nic nie czytać, swój rozum za przewodnika, łykać co powie TVN 24, albo Onet, przez życie przejść z 8 gwiazdkami na koszulce i błyskawicą na czole, a jeszcze bzdury wypisywać........ to jest życie, prawda arku?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~irek przedwczoraj o 16:50

~~irek napisał(a):

Ktoś napisał: ~~arek napisał(a): Aby się nie bać "piekła" i innych takich strachów wystarczy po prostu nie wierzyć w jakichkolwiek bogów i wyprodukowane dla ich promowania legendy (biblie, talmudy, korany i inne bajki).
Niech się boją ci którzy w to wierzą, to ich problem.



Nic nie wiedzieć, w nic nie wierzyć, nic nie czytać, swój rozum za przewodnika, łykać co powie TVN 24, albo Onet, przez życie przejść z 8 gwiazdkami na koszulce i błyskawicą na czole, a jeszcze bzdury wypisywać........ to jest życie, prawda arku?

dzieci
Dopiszę bo mi uszło ; bzykać małe i okradać z lichych ren staruszki .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~arek przedwczoraj o 18:42

~~irek napisał(a):

Ktoś napisał: ~~arek napisał(a): Aby się nie bać "piekła" i innych takich strachów wystarczy po prostu nie wierzyć w jakichkolwiek bogów i wyprodukowane dla ich promowania legendy (biblie, talmudy, korany i inne bajki).
Niech się boją ci którzy w to wierzą, to ich problem.



Nic nie wiedzieć, w nic nie wierzyć, nic nie czytać, swój rozum za przewodnika, łykać co powie TVN 24, albo Onet, przez życie przejść z 8 gwiazdkami na koszulce i błyskawicą na czole, a jeszcze bzdury wypisywać........ to jest życie, prawda arku?




Właśnie dużo czytać, dużo wiedzieć a nie wierzyć w gusła, piekła, nieba i inne takie pierdoły i oczywiście swój rozum mieć za przewodnika !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~skorn przedwczoraj o 23:07

~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):

Ktoś napisał: ~~falko napisał(a): czyli Malachiasz jest zwykłym łgarzem...
no to przynajmniej w tym się zgadzamy...;D


Znów mi wmawiasz coś, czego nie powiedziałem. Czy Malachiasz podaje konkretny termin?



Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego z naszych podatków,wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy są wierzący czy nie. mamy utrzymywać bandę nierobów, W Polsce jest około 28-29 tysięcy zakonnic i zakonników oraz 34 tysiące księży. DO ROBOTY zapędzić to całe towarzystwo niech zarobią na swoje utrzymanie. Każdy zakonnik może orać i siać na tych wyłudzonych od państwa 165.000 hektarów ziemi. Niech się z tego wyżywią - bo wypada ponad 3 hektary na jedną kościelną kleszą gębę. Co sami nie zdołają zjeść, niech oddadzą do Caritasu, aby żywić bezdomnych i bezrobotnych. Tak nakazuje wiara. Im biedniej na tym padole będą żyć, tym większych łask doznają w niebie - bo tak od 1700 lat głoszą, że tak nauczał Jezus. Skoro tak - niech po wieczne czasy dają przykład. Według nich wszelkie cierpienia jakich doznaje się tutaj na ziemi będą nagrodzone tam u "góry". To na co czekają, dlaczego tak kurczowo trzymają się życia doczesnego.Nigdy jakoś jeszcze nie słyszałem, ani nie czytałem żeby jakiś klecha, od księdza po papieża wołał jak zachorował "" Chcę do świętego miejsca słynącego z uzdrowień"" A jest ich multum ,szczególnie świętej niepokalanej panienki od czegoś tam. Oni dla swojego wyzdrowienia nie uważają świętych sanktuariów, ale najlepsze i najdroższe kliniki.Swięte sanktuaria rzekomo uzdrawiające to sa dla ciemnego i zabobonnego oszołomstwa parafialnego.. Po jaką cholerę na każdym polskim uniwersytecie maja być wydziały teologiczne - ABSOLUTNIE wystarczy ich na kościelnych uczelniach - niech to finansuje Watykan - to jego biznes aby kształcić swoją administrację kościelną. Dość biskupich wypasionych pałaców, dość luksusowych plebanii, dość drogich limuzyn - DOŚĆ PAŃSTWA W PAŃSTWIE.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko niezalogowany
17 września 2021r. o 11:53
tytoniu...teraz nie mam czasu na rozpisywanie się ale coś ci mogę naprędce zaproponować ...

kiedyś odnalazłem w sieci książkę "Sodoma" Frederica Martela...
pobierz sobie ,rozpakuj i czytaj...
jak przebrniesz tą lekturę to szacun...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 września 2021r. o 12:00
~~zimowit napisał(a):

DOŚĆ PAŃSTWA W PAŃSTWIE.

Kogo by tu jeszcze wysłać do "uczciwej pracy"?
Może nauczycieli? Albo lekarzy?
Przecież niczego nie produkują "darmozjady".
A jednak są potrzebni. Bo nas uczą i leczą.
A dlaczego ksiądz, który leczy duszę, miałby być gorszy?
Wielu z nas uznało że duszy nie ma i nie warto się nią zajmować. Tylko że potem się dziwią, ze żyją bez sensu, jakieś depresje ich się czepiają. No ale dalej będą sobie i innym wpierać, że wiara im do niczego nie jest potrzebna. Trudno się przyznać do własnego błędu. A im większy błąd, tym gorliwiej będziemy się go zapierać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko niezalogowany
17 września 2021r. o 16:05
twoje rozpisywanie się nad stanem inteligencji czy też sumienia a nawet ''wiary'' nie naprawi w tobie tego co szwankuje....
a szwankuje...;D
stanowczo za dużo czasu poświęcasz na ocenę innych zamiast większą uwagę właśnie sobie poświęcić...

no chyba że ta ciągła pisanina o tym jacy to wszyscy wkół źli, jacy to wszyscy wokół ''bezbożniki'' to twoja forma ascezy...
kto wie?
może nawet nosisz cilice....hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Błękitnoszary Żylistek niezalogowany
17 września 2021r. o 22:46
mówił dziad do obrazu
a obraz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
18 września 2021r. o 8:40
aby pokazać że nie wszystko złoto co się świeci - (''złote a skromne'' :D ) kolejny przykład ''świętości '' polskiego Kościoła który ddaleki jest od samooczyszczenia...

''Ciemna strona o. Macieja Zięby. Nie tylko chronił gwałciciela, ale też krzywdził podwładnych
Obraz pokazany w tych trzech źródłach jest bardzo podobny i wstrząsający. Z jednej strony mamy historię Pawła M., charyzmatycznego zakonnika, który stworzył sektę i podporządkował sobie bardzo młodych ludzi - studentki, które chciały odnaleźć Boga. Bił je, torturował, gwałcił, znęcał się psychicznie i fizycznie, zostawiając trwałe rany na całe życie.

Z drugiej mamy historię ojca Zięby, prowincjała dominikanów, który rozciągnął parasol ochronny nad swoim pupilem. Gdy jego ofiary zwracały się o pomoc do Zięby, zachowywał się strasznie arogancko - odsyłał, nie chciał słuchać, straszył prawnikami.''
coś ten Gdańsk nie ma farta do tych swoich ''ojczulków''

Jankowski -pedolil...
Zięba-jak wyżej...

ciekawe że dawna gdańska ''S'' była tak blisko z tymi klechami...

ale to żadna nowość że zło ciągnie do złego...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.