Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~falko niezalogowany
16 września 2021r. o 14:25
teraz więcej nie chce mi się pisać...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistozielona Papryka niezalogowany
16 września 2021r. o 18:33
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Horus napisał(a):
nie będziesz miał cudzychbogów przedemną...

czy to nie dyktat?

Pominąłeś samą istotę "Jeśli chcesz dostąpić Królestwa Bożego".
Bóg ci nie zabrania mieć innych bogów. Nie zabrania ci kraść czy mordować. Masz wolną wolę. Możesz wszystko.
Ale jeśli nie będziesz stosował się do Jego zasad to "usunie cię ze znajomych na Fejsie" :-)
A korpo cię po prostu rozjedzie jak walec, jeśli tylko ośmielisz się pomyśleć inaczej niż ci przykazali. Dziś jeszcze mają opory. Ale poczekaj aż zniknie Kościół...


Już się nie mogę doczekać !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 września 2021r. o 7:40
~~Złocistozielona Papryka napisał(a):
Już się nie mogę doczekać !

Bo masz naturę niewolnika.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 września 2021r. o 7:50
~~falko napisał(a):
''Zacznie się od usuwania nienarodzonych dzieci na każde żądanie, potem eutanazja. A w kolejce czekają ociężali umysłowo, inni niepełnosprawni i jednostki aspołeczne co to się na przykład zaszczepić nie dają.''

czy to nie ty czasem piszesz że ''bóg'' daje nam wolną wolę?...więc gdzie ona jest?

a teraz piszesz że jestem ''jednostką aspołeczną '' tylko dlatego że nie zamierzam się ''szczepić''
więc co z tą moją wolną wolą? :D

niestety ale pewnych prawd nie zakrzyczysz...

Ciężko się z tobą pisze. Ty albo udajesz głupiego, albo faktycznie taki jesteś. Czepiasz się jakichś fraz wybranych z kontekstu, wszystko przyjmujesz osobiście do siebie. Nasza wolna wola polega właśnie na tym że "możesz być kim chcesz", jak to ostatnio promują tęczowi wśród naszych dzieci. Z tym że oni uważają że liczy się tu i teraz i nie będzie żadnych konsekwencji twoich wyborów. Z Bogiem jest nieco inaczej. Rób co chcesz, ale pamiętaj o Sądzie. I to nie Bóg będzie ciebie sądził. Sam to zrobisz. Dostaniesz dar odróżniania dobra od zła i zobaczysz z tej perspektywy całe swoje życie.
Niezaszczepionych podałem tylko jako przykład jednej z grup do odstrzału. Nie bierz tego do siebie. Też jestem foliarzem ;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 września 2021r. o 8:06
~~falko napisał(a):
Kościół uważa się dzisiaj za oblężoną twierdzę a jego biskupi są dzisiaj jak dawni faryzeusze...przykład?
sołtys Głódź ma majątek wyceniony na 15 ''baniek'' na czym to zarobił ?...z ''tacy'' ?
nie -handlował parafiami
stwierdzenie dzisiaj że Kościół sprowadził sacrum do przedmiotu transakcji stało się dawno faktem i nie tylko ja to widzę...
Kościołowi nigdy nie zależało na wiernych ...zawsze brały górę ''deale'' w jakie wchodził z władzami...
do tego bezkarność nawet kiedy przypomnimy sobie sprawę ministrantów Gulbinowicza...

Kościół nie raz był szarpany aferami finansowymi ,sprzedawaniem urzędów ,zbrodnią a nawet błazeństwem tego czy innego papieża...
ale zawsze i dzisiaj też czuje się nietykalny...
dzięki min. takim jak ty...

Wciąż piszesz o Kościele z perspektywy wynaturzeń. Owszem, nie przeczę że są. Ale są też w Kościele ludzie święci. I niekoniecznie mówię tu o tych wyniesionych na ołtarze. Dla nich sacrum wciąż pozostaje święte.
Nietykalny przez takich jak ja? Oczywistym jest, że będę bronił Kościoła jako całości. To ostatnia ostoja porządku świata, w jakim chciałbym żyć. Ale podobnie jak ty uważam , że powinno się karać winnych, niezależnie czy są związani z Kościołem, czy też nie.
"Kościołowi nigdy nie zależało na wiernych." Większej bzdury w życiu nie słyszałem. Bez wiernych nie ma Kościoła. Wierni są ważni dla Kościoła i to w dwóch różnych kontekstach. Jak już wspomniałem wyżej, ważne jest aby w ogóle byli wierni, by istniał Kościół. A po drugie ważne jest by prowadzić wiernych drogą zbawienia. Takie jest oficjalne stanowisko tej instytucji. A że czasem wychodzi inaczej... Ludzie są tylko ludźmi. Ale to jakim ja jestem człowiekiem zależy tylko ode mnie. Dobry ksiądz może mi tylko pomóc, ale świętego ze mnie nie zrobi. Podobnie, zły pasterz może sprowadzić swoje owieczki na manowce. Dlatego trzeba być uważnym i samemu zgłębiać tajniki wiary, nie zawierzając całego swojego losu w jedne ręce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko niezalogowany
17 września 2021r. o 8:20
widzę że zaczynasz kolejny dzień swojej forumowej ''krucjaty'' ;D
myślisz że przejmuję się tym czy masz mnie za głupiego czy nie? ja wyrywam cos z kontekstu?
wycofaj się kilka stron wstecz i zauważ ile prostych pytań ci zadałem a ty albo je pominąłeś milczeniem albo uciekałeś w te swoje ''dogmaty''

teraz piszesz że faktycznie mogę być głupi a to potwierdza tylko fakt jaki jesteś bezradny w udzieleniu prostej odpowiedzi...piszesz że jestem ''jednostka aspołeczną'' bo co?
bo nie mam zamiaru się szczepić ,bo nie wyznaję twoich wartości jakimi tu epatujesz każdego dnia...
po co?...uważasz że to jest droga do twojej ''świętości''?...że zostanie to gdzieś tam przez kogoś zauważone?
a może starasz się w ten sposób zakrzyczeć narastające w tobie zwątpienie ...

pisząc o ''tęczowych'' pokazujesz tylko swój brak tolerancji a stąd już całkiem blisko do tego byś któregoś dnia napisał ''będziesz pan wisiał''

przemyśl to ...
zrób sobie teraz tak jak ja kawę...
mnie może ona podniesie ciśnienie ale tobie się nie uda...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 września 2021r. o 9:52
~~falko napisał(a): widzę że zaczynasz kolejny dzień swojej forumowej ''krucjaty'' ;D
myślisz że przejmuję się tym czy masz mnie za głupiego czy nie? ja wyrywam cos z kontekstu?
wycofaj się kilka stron wstecz i zauważ ile prostych pytań ci zadałem a ty albo je pominąłeś milczeniem albo uciekałeś w te swoje ''dogmaty''

teraz piszesz że faktycznie mogę być głupi a to potwierdza tylko fakt jaki jesteś bezradny w udzieleniu prostej odpowiedzi...piszesz że jestem ''jednostka aspołeczną'' bo co?
bo nie mam zamiaru się szczepić ,bo nie wyznaję twoich wartości jakimi tu epatujesz każdego dnia...
po co?...uważasz że to jest droga do twojej ''świętości''?...że zostanie to gdzieś tam przez kogoś zauważone?
a może starasz się w ten sposób zakrzyczeć narastające w tobie zwątpienie ...

pisząc o ''tęczowych'' pokazujesz tylko swój brak tolerancji a stąd już całkiem blisko do tego byś któregoś dnia napisał ''będziesz pan wisiał''

przemyśl to ...
zrób sobie teraz tak jak ja kawę...
mnie może ona podniesie ciśnienie ale tobie się nie uda...hahaha

Dalej niczego nie rozumiesz. Jestem tak samo "aspołeczny" jak i ty. I też do odstrzału. Nie mam więc do ciebie pretensji, ze się nie chcesz szczepić. To kłótliwe zacietrzewienie całkiem odbiera ci zdolność myślenia. Ochłoń, a potem pisz ;-P
Nie mam złych emocji względem ciebie, ani względem "tęczowych". Trochę mi was szkoda, bo widzę dokąd zmierzacie.
Zwątpienie? Każdy kolejny dzień tylko umacnia mnie w wierze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
17 września 2021r. o 9:57
~~falko napisał(a):
wycofaj się kilka stron wstecz i zauważ ile prostych pytań ci zadałem a ty albo je pominąłeś milczeniem albo uciekałeś w te swoje ''dogmaty''


Na wiele twoich pytań nie warto odpowiadać. Na część nie znam odpowiedzi. Jestem tylko szarym człowiekiem, nie znam wszystkich odpowiedzi. Ale jeśli cie coś dręczy, pójdź do kościoła i zapytaj Jezusa. Ja tak robię i zwykle dostaję odpowiedź.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.