Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
16 września 2021r. o 11:04
~~Horus napisał(a):
nie będziesz miał cudzychbogów przedemną...

czy to nie dyktat?

Pominąłeś samą istotę "Jeśli chcesz dostąpić Królestwa Bożego".
Bóg ci nie zabrania mieć innych bogów. Nie zabrania ci kraść czy mordować. Masz wolną wolę. Możesz wszystko.
Ale jeśli nie będziesz stosował się do Jego zasad to "usunie cię ze znajomych na Fejsie" :-)
A korpo cię po prostu rozjedzie jak walec, jeśli tylko ośmielisz się pomyśleć inaczej niż ci przykazali. Dziś jeszcze mają opory. Ale poczekaj aż zniknie Kościół...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko niezalogowany
16 września 2021r. o 12:56
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Horus napisał(a):
nie będziesz miał cudzychbogów przedemną...

czy to nie dyktat?

Pominąłeś samą istotę "Jeśli chcesz dostąpić Królestwa Bożego".
Bóg ci nie zabrania mieć innych bogów. Nie zabrania ci kraść czy mordować. Masz wolną wolę. Możesz wszystko.
Ale jeśli nie będziesz stosował się do Jego zasad to "usunie cię ze znajomych na Fejsie" :-)
A korpo cię po prostu rozjedzie jak walec, jeśli tylko ośmielisz się pomyśleć inaczej niż ci przykazali. Dziś jeszcze mają opory. Ale poczekaj aż zniknie Kościół...


nadal nie wiem jaką ty masz wizję ''królestwa bożego''
kiedyś ,gdzieś przeczytałem natomiast że to ''królestwo boże '' jest w każdym z nas ...bez względu na przeonania czy religię jaką wyznajemy...
i chyba w tym coś jest bo piszesz że ''Bóg nam nic nie zabrania'' dając wolną wolę ...
więc mając ją kradniemy czy mordujemy jak piszesz?
przecież możemy wszystko według reguły która przedstawiasz...

otóż ponad wolną wolą mamy jeszcze utarte kanony człowieczeństwa ,zasady współżycia społecznego...i takie tam ...
czy uważasz że tylko katolikom przypisane są niejako z ''urzędu'' zasady kultury czy uczciwości?
otóż nie...

czy ''bóg'' usunie mnie z fejsa?...uważasz że po tym jak admini mnie tu dwukrotnie banowali zmieniłem swoje podejście do tej czy innej kwestii?...nie...
sam FB już trzykrotnie mnie ''banował'' za min krytykę stawiania masztów telefonii 5G ...
za krytykę ich braku obiektywności i zasugerowanie że tu jest Polska i nie mają prawa czegoś mi narzucać trzy tygodnie mnie zawiesili...
więc nie obawiam się że ''rozjedzie mnie'' czy to Kościół czy jakieś ''korpo''
zarówno bez jednego jak i drugiego można spokojnie żyć ...

jedni i drudzy chcą nas kontrolować ,wywierać presję ,ograniczać i straszyć...
a wszystko to oparte jest o zwykłą chęć dominacji,kontroli nawet kiedy opierają się o kłamstwa i oszustwa...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaropopielaty Zawciąg niezalogowany
16 września 2021r. o 13:23
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Horus napisał(a):
co do ''orania''Kościoła...
tak...w takiej postaci jak obecnie funkcjonuje należy zrobić jak najszybciej...
nawet ludzie blisko związani z Kościołem twierdzą żeim szybciej oczyści się tą stajnię Augiasza tym lepiej ...

Bo ludzie generalnie są dobrzy. Wskażesz im kilku księży pedofili to gotowi zaorać cały Kościół. A że nie zdają sobie sprawy, ze z Kościołem upadnie tez jego misja... Misja dbałości o godność każdego z nas. Niewolnik nie pójdzie do Nieba. A korpo chcą z nas zrobić niewolników. Nie będzie ci wolno mówić ani myśleć po swojemu.
Lenin też wmówił masom - wymordujemy ciemiężców i będziemy żyli w krainie miodem płynącej. Tyle tylko że ci "ciemiężcy" mieli jakieś pojęcie o organizacji produkcji. Jak ich zabrakło to miliony poumierały z głodu.
Po upadku Kościoła może i z głodu nie poumieramy. Ale moralnie i mentalnie będziemy trupami.

Tytuń się wypowiedział! Ogólnie dobrze, z jednym zastrzeżeniem. Komunizm czy socjalizm to ustroje totalitarne i fakt wymordowanie przez ludobójcę Lenina elit nie ma znaczenia dla nieefektywności i antyludzkiego charakteru tego systemu. Jakby nie wymordował, też byłaby tragedia.
Inna sprawa czy można zbudować komunizm bez mordowania ludzi. Historia pokazuje, że nie. I każda budowa takiego ustroju musi się skończyć prześladowanie i mordowaniem. A ponieważ ludzie są głupi i zaczynają znowu komunizm budować, znowu będą prześladowania i mordowanie.
Szkoda, że tak mało to widzi i marksizm znowu w modzie prawie na całym świecie. Nawet w Watykanie! Patrz "Fratelli tutti" autorstwa Bergolio. Tak, taki Kościół trzeba wyczyścić z marksizmu i modernizmu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
16 września 2021r. o 13:26
~~falko napisał(a):
otóż ponad wolną wolą mamy jeszcze utarte kanony człowieczeństwa ,zasady współżycia społecznego...i takie tam ...
czy uważasz że tylko katolikom przypisane są niejako z ''urzędu'' zasady kultury czy uczciwości?
otóż nie...

No właśnie o to chodzi, że te kanony same się nie ucierały. To jest nasze dziedzictwo cywilizacji europejskiej. Ty to dostałeś za friko. Wcale nie musisz być wierzący, by brać z tego dziedzictwa pełnymi garściami. Ale gdy zabraknie Kościoła, to co będziemy mieli? Zacznie się od usuwania nienarodzonych dzieci na każde żądanie, potem eutanazja. A w kolejce czekają ociężali umysłowo, inni niepełnosprawni i jednostki aspołeczne co to się na przykład zaszczepić nie dają. Tak będzie wyglądał nowy ład. A to wszystko podlane sosikiem idealnego społeczeństwa.
Dziś jeszcze kościół broni twojej godności, godności nienarodzonego dziecka, godności starca, czy niepełnosprawnego. Tylko że jest coraz słabszy. Jak długo starczy mu sił i mocy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mala Mi niezalogowany
16 września 2021r. o 13:34
Pociesze cię falko, nie tylko ciebie admin zbanował, nawet prezydenta USA admin zbanował, tak że nie biadol żeś zbanowany.
On jest adminem i on banuje, gdyby on miał nad sobą admina któremu to by się nie podobało to admin admina by zbanował a tak na na tobie biedaku się odbiło.
Admin Tytonia i mój ciągle daje ci szansę żeby cię przedwcześnie nie zbanować. Pozdrowionko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
16 września 2021r. o 13:41
~~falko napisał(a):


nadal nie wiem jaką ty masz wizję ''królestwa bożego''
kiedyś ,gdzieś przeczytałem natomiast że to ''królestwo boże '' jest w każdym z nas ...bez względu na przeonania czy religię jaką wyznajemy...


Przedstawiałem ci tę wizję nie dalej jak wczoraj - obcowanie z Bogiem, istotą nieskończenie dobrą.
Pisałem też o piekle - doczytaj.
A co tam gdzieś przeczytałeś... Znajdziesz wiele różnych tekstów. Wszystkie one są tyle warte ile maja zgodności z Biblią.
Biblia to nie jest zbiór bajek. To jest Żywe Słowo Boże. To nie jest dzieło jakiegoś Pawła czy Łukasza. Oni to tylko spisali. A spisali to, czym natchnął id Duch Święty. Dziś mylnie się mówi"według świętego Łukasza". Kiedyś się mówiło "u świętego Łukasza", wskazując że nie on był autorem tych słów a jedynie je zapisał.
Znajdziesz wiele tekstów, które mają za zadanie zabić w nas wiarę w Boga. Rozmydlić ją, zaczernić. Skoro wierzysz we wszystko co ci ktokolwiek napisze to możesz mieć spory problem :-P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
16 września 2021r. o 13:47
~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a):
Tytuń się wypowiedział! Ogólnie dobrze, z jednym zastrzeżeniem. Komunizm czy socjalizm to ustroje totalitarne i fakt wymordowanie przez ludobójcę Lenina elit nie ma znaczenia dla nieefektywności i antyludzkiego charakteru tego systemu. Jakby nie wymordował, też byłaby tragedia.
Inna sprawa czy można zbudować komunizm bez mordowania ludzi. Historia pokazuje, że nie. I każda budowa takiego ustroju musi się skończyć prześladowanie i mordowaniem. A ponieważ ludzie są głupi i zaczynają znowu komunizm budować, znowu będą prześladowania i mordowanie.
Szkoda, że tak mało to widzi i marksizm znowu w modzie prawie na całym świecie. Nawet w Watykanie! Patrz "Fratelli tutti" autorstwa Bergolio. Tak, taki Kościół trzeba wyczyścić z marksizmu i modernizmu.

Mądrego to i przyjemnie posłuchać. Może trochę uprościłem, ale etapy rozwoju komunizmu nie były przedmiotem mojej wypowiedzi. Dobrze je znam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falko niezalogowany
16 września 2021r. o 14:24
mała mi...ja nie biadolę ...
czy będę pisał czy nie jest mi obojętne ...zresztą i tak sam siebie ograniczam do kilku wypowiedzi w może dwóch ,trzech tematach...wolę czytać coś bardziej pożytecznego...
mała...kto jest twoim i tytonia adminem? ...;D

tytoń...oto co piszesz...

''Zacznie się od usuwania nienarodzonych dzieci na każde żądanie, potem eutanazja. A w kolejce czekają ociężali umysłowo, inni niepełnosprawni i jednostki aspołeczne co to się na przykład zaszczepić nie dają.''

czy to nie ty czasem piszesz że ''bóg'' daje nam wolną wolę?...więc gdzie ona jest?

a teraz piszesz że jestem ''jednostką aspołeczną '' tylko dlatego że nie zamierzam się ''szczepić''
więc co z tą moją wolną wolą? :D

niestety ale pewnych prawd nie zakrzyczysz...

Kościół uważa się dzisiaj za oblężoną twierdzę a jego biskupi są dzisiaj jak dawni faryzeusze...przykład?
sołtys Głódź ma majątek wyceniony na 15 ''baniek'' na czym to zarobił ?...z ''tacy'' ?
nie -handlował parafiami
stwierdzenie dzisiaj że Kościół sprowadził sacrum do przedmiotu transakcji stało się dawno faktem i nie tylko ja to widzę...
Kościołowi nigdy nie zależało na wiernych ...zawsze brały górę ''deale'' w jakie wchodził z władzami...
do tego bezkarność nawet kiedy przypomnimy sobie sprawę ministrantów Gulbinowicza...

Kościół nie raz był szarpany aferami finansowymi ,sprzedawaniem urzędów ,zbrodnią a nawet błazeństwem tego czy innego papieża...
ale zawsze i dzisiaj też czuje się nietykalny...
dzięki min. takim jak ty...


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
REKLAMA Villaro zaprasza