~~Niebieskawozielona Macierzanka napisał(a): Horus napisał(a): W wywiadzie jakiego udzieli�Zmoderowano 29.12.2020 godz.11:45 - powód: (kazimierz)
Dopiszę co się (kazimierz) nie podobało .
Rydzyk o biskupie Janiaku: Ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?
- Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą potem - bronił biskupa Edwarda Janiaka ojciec Tadeusz Rydzyk. Duchownego oskarżonego o tuszowanie pedofilii redemptorysta nazwał "współczesnym męczennikiem mediów".
tu chodziło u biskupa z Duisburga co to był w gościnie u Tadzika i pierdzielił coś tam o walce z ideologiami i tym że w jego diecezji był jeden przypadek kiedy to jednemu z ''księciuni '' udowodniono przestępstwo...
ale już słowem nie wspomniał o setkach molestowanych seminarzystów...
i tak jak my mieliśmy ''słowiki'' tak oni mieli swoje ''wróbelki''
może nie o to chodziło ''powodowi Kazimierzowi'' a to że napisałem że ten cały biskup to kłamca i łgarz...
mam znowu wracać ile było przypadków kleszej pedofilii na przestrzeni dziesięciu lat?
i tego ze przez kolejne dziesięć nic z tym nie zrobiono aż doszło do tego ze dwóch klechów zdążyło przenieść się na ''niebiańskie łąki''?
spokojnego ...;)
ojej ...czyżbym naruszał czyjeś ''wartości''?...:]
Dopisane 30.12.2020r. o godz. 14:40:
''Na głośność dzwonów w kościele Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Dąbrówki na poznańskiej Wildzie narzekali okoliczni mieszkańcy. 6 grudnia poziom hałasu został skontrolowany. O wynikach pomiaru poinformował w ogłoszeniach proboszcz.
"Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i nie dostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 złotych oraz zalecenie wyciszenia dzwonów" – przekazał w komunikacie ks. Stanisław Pankiewicz.
Inspektorzy z Ochrony Środowiska zapowiedzieli kolejne kary, jeśli parafia nie wyciszy dzwonów. Efekt? Wyłączono je całkowicie.
"W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom" – poinformował proboszcz w ogłoszeniach.
Na terenie miast powyżej 100 tys. mieszkańców poziom hałasu nie powinien przekraczać 55 decybeli w dzień i 45 decybeli w nocy. Normy te mogą być wyższe w przypadku miejsc położonych w pobliżu dróg czy linii kolejowych.''
no,no...tu już nie jeden ''szatan' zaatakował a chyba całe stado ''szatanów'' zaatakowało kościół...
i jak teraz po wyłączeniu dzwonów skruszali pątnicy trafią ?
czas wezwać bąkiewicza ze swoją ''strażą'' :]
nie będzie tu jakiś zapewne ''niewierny '' atakował pancia proboszcza i jego przybytku..:]
a jak tam u nas ?
jak z decybelkami na Łasickiej bo jeszcze nie tak dawno jakieś lokalne ''belzebuby'' :] też jakiś bunt podnosiły...
cholera...jak tam dzwony ucichną to jak nasi lokalni ''narodowcy'' trafią na ''odprawę''? :]