Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
73 lata godziny "W"
~~falco second niezalogowany
2 sierpnia 2017r. o 9:56
trochę śmiesznie to wyglądało zarówno z jednej i drugiej strony chociaż całkiem rozsądnie wypowiedziała się jedna z kobiet
onr-owcy w powstaniu?
onr i nsz to to samo?....bo tak to wygląda biorąc pod uwagę jak zostało zadane pytanie
nie bardzo mi się chce znowu wchodzić w jakiś spór co do legalności czy zachowań onr

faktem jest że obecna władzunia przywróciła do łask organizację wcześniej zdelegalizowaną chyba nie przez to że szerzyła wartości patriotyczne :D
dzisiaj takie organizacje są potrzebne włazy ,nie społeczeństwu ,nie obywatelom bo ci sami wiedza jakimi wartościami się kierują ...
dzisiaj takie faszyzujące organizacje kamuflują swoje prawdziwe przekonania szafując na prawo i lewo słowami o patriotyzmie a jak to w istocie wygląda dawali już nie raz przykłady ...
idąc tym tropem -narodowi socjaliści to w takim razie też narodowcy :D

czyż nie robili tego dla narodu i ojczyzny ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~temi2412 niezalogowany
2 sierpnia 2017r. o 10:09
W historii naszej - okresu II Wojny Światowej - odnotować ze smutkiem należy m. in. dwa takie przypadki, bezmyślnego wysyłania na pewną śmierć młodych - bardzo młodych ludzi u których "Honor i Ojczyzna" stanowiły wartości nadrzędne. Bitwa pod Lenino i Powstanie Warszawskie (chronologia czasowa zdarzeń). To w tych przypadkach w sposób jaskrawy, dowodzący wykazali się nieznajomością sytuacji, a nawet cynizmem. Dla osiągnięcia jakiegoś tam celu (strategicznego ?) wydali rozkazy, których skutki były od początku im znane. Smutne to, że nie umiemy wyciągać wniosków - w ich szerszym zakresie - z doznanych porażek.
CHWAŁA I CZEŚĆ WSZYSTKIM WALECZNYM !

temi2412
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falco second niezalogowany
2 sierpnia 2017r. o 10:15
~~& napisał(a): Tak, narodowcy i sympatycy, to na pewno nie był ten sort sprzed sądów.


tu się zgadzamy
teraz ustalmy kto jest ''lepszym ' a kto ''gorszym sortem '' ;) :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13059
bajo4
2 sierpnia 2017r. o 11:16
~~falco second napisał(a): lepszy -nie lepszy ale jakiś gówniarz miałby mi ''hajlować '' przed oczami?
jakiejś łajzy co pojecie o wojnie ma tyle co wypatrzyła w ''czterech pancernych '' czy ''w stawce''?
jakiś tani buc zarzucił mi kiedyś propagowanie faszyzmu bo wkleiłem zdjęcie z marszu tych pseudo ''narodowców'' z uniesionymi ramionami pod flagami ze swastyką a teraz mam potępić kogoś komu takie zachowanie jakiegoś 'hajlującego'' gówniarza również nie pasuje ?
wolnego ....
nie pasuje mi oglądać takich typów,bo kolejnym krokiem będą marsze ''brunatnych koszul ''




Gdzie Wy tu widzicie "hajlującego" gówniarza ?
Patrzę na to zdjęcie i nie widzę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rednex niezalogowany
2 sierpnia 2017r. o 16:58
~~falco second napisał(a): lepszy -nie lepszy ale jakiś gówniarz miałby mi ''hajlować '' przed oczami?
jakiejś łajzy co pojecie o wojnie ma tyle co wypatrzyła w ''czterech pancernych '' czy ''w stawce''?
jakiś tani buc zarzucił mi kiedyś propagowanie faszyzmu bo wkleiłem zdjęcie z marszu tych pseudo ''narodowców'' z uniesionymi ramionami pod flagami ze swastyką a teraz mam potępić kogoś komu takie zachowanie jakiegoś 'hajlującego'' gówniarza również nie pasuje ?
wolnego ....
nie pasuje mi oglądać takich typów,bo kolejnym krokiem będą marsze ''brunatnych koszul ''

A ja nie lubię marszów równości- ale nic z mi do tego , że sobie maszerują-demokracja , wolny kraj. Staram się być tolerancyjny, żeby nikt mnie nie nazwał faszystą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
2 sierpnia 2017r. o 17:06
~~falco second napisał(a): onr-owcy w powstaniu?
onr i nsz to to samo?


poniekąd, członkowie onr załozyli podczas okupacji zwiazek jaszczurczy, który w połączeniu z narodowcami, którzy nie chcieli podporzadkowac sie AK, utworzył w 1942 NSZ


~~falco second napisał(a): faktem jest że obecna władzunia przywróciła do łask organizację wcześniej zdelegalizowaną chyba nie przez to że szerzyła wartości patriotyczne

zdelegalizowaną przez kogo? przez autorytarna sanacje


Dodam tylko, że NSZ był programowo przeciwko wybuchowi powstania warszawskiego, ale kilka tysiecy wzieło udział

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Falco second niezalogowany
2 sierpnia 2017r. o 17:10
Zgoda
Piszesz oględnie ale zrozumiale
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Falco second niezalogowany
2 sierpnia 2017r. o 17:12
Zgoda
Piszesz oględnie ale zrozumiale nie próbując nic tuszować lub ubarwiać
Ok
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza