Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
List otwarty Zbigniewa Zawady
~Brudna Kolendra niezalogowany
30 stycznia 2018r. o 12:23
No i co z tego że musisz oddać procenty? Żeby ci wybudować drogę miasto musi wziąć pożyczkę na procenty z banku i ja mam za to płacić?
Jaka jest gwarancja że twój zwrot pokryje nasz nakład na budowę?
Nie znamy wartości nieruchomości za 10 lat. Może bańka pęknie i nakład nie pokryje twoich procentów od wartości sprzedaży?
Chcesz drogę to sobie wybudujcie. Kupiłeś bez drogi to się martw.
Każdym płaci podatki i gdyby od tego zależały żądania to pewnie stałbyś teraz w kolejce bo wniosków byłoby tysiące, albo może jest taka sytuacja że w kolejce już stoisz ale chcesz sprytnie wymusić dostanie się do kasy innymi sposobami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Złocistozielony Bratek niezalogowany
30 stycznia 2018r. o 12:27
Nie rozumiesz czym jest miasto i nie rozumiesz jego istoty. To nie jest prywatna firma. To że MZK będą za darmo to też oznacza że i ja dopłacę mimo że tym nie jeżdżę. To że nie mam dzieci w przedszkolu i szkole też do tego doplacam. To jest w porządku?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Brudna Kolendra niezalogowany
30 stycznia 2018r. o 12:49
Ja też do tego dopłacam ale płacę fundusz remontowy albo raty jak remont jest grubszy.
Dlaczego mam coś remontować za swoje jak inni czekają aż im ktoś sfinansuje budowę i remont?
Ty chcesz budować drogę do nikąd. Przyjdą następni, wybudują się obok bo przecież wam zbudowali to po co płacić drożej za działkę jak nam też później zbudują? To jest wymuszenie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Złocistozielony Bratek niezalogowany
30 stycznia 2018r. o 12:59
Droga jest sprawą i zadaniem publicznym a nie prywatnym, tak jak wspólnota mieszkaniowa. Jeśli tego nie rozumiesz to nie ma po co dyskutować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotawa Kokoryczka niezalogowany
30 stycznia 2018r. o 13:49
~Brudna Kolendra napisał(a): Ja też do tego dopłacam ale płacę fundusz remontowy albo raty jak remont jest grubszy.
Dlaczego mam coś remontować za swoje jak inni czekają aż im ktoś sfinansuje budowę i remont?
Ty chcesz budować drogę do nikąd. Przyjdą następni, wybudują się obok bo przecież wam zbudowali to po co płacić drożej za działkę jak nam też później zbudują? To jest wymuszenie.

Jaką donikąd? W planach ma być droga aż do ul. Zgorzeleckiej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kanarkowy Ostrokrzew niezalogowany
30 stycznia 2018r. o 14:18
Drodzy Państwo nie mylcie pojęć. RENTA Planistyczna to danina która musi zapłacić właściciel gruntu np rolnego przy zmianie miejscowego planu zag. przestrzennego i zamiast gruntu rolnego ma grunt pod zabudowę czy to mieszkaniową czy komercyjną.
Renta to uchwalona przez Gminę wysokość w procentach zazwyczaj od 10 do 30 % i płaci ją właściciel jesli zbywa ten grunt przed upływem 5 lat od dnia wejścia planu w życie.

Cz ęsto zdarza się, że przy podziale gruntu należy wytyczyć nowe drogi i te drogi właściciel gruntu przekazuje / kiedyś odpłatnie dziś nieodpłatnie/ na rzecz Gminy która staje się właścicielem drogi i to Gmina jako właściciel ma obowiązek tą drogę urządzić dbać o nią i zarządzać nią. Właściciele mają obowiązek / zupełnie nie rozumię dlaczego bo przecież płacą podatki / zamiatania i odśnieżania chodników.

Tylko w przypadku gdy droga jest prywatna tzn jednego właściciela lub kilku współwłaścicieli obowiązek spoczywa na nich jeśli tej drogi nie przekazali na rzecz Gminy i to tyle w temacie.
Dlaczego się dziwicie peryferią wystarczy przejechać po Górnych Młynach gdzie kałuże to już jeziora bryzgające na elewację i ją niszczące za którą zapłaciła wspólnotą, a piesi którzy nie mają chodnika lecz płytkową wywracalnię są notorycznie oblewani breją.
A to przecież sam środek miasta a "syf" i malaria" nie mam już do tego słów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Woskowożółty Żylistek niezalogowany
30 stycznia 2018r. o 14:42
~Brudna Kolendra napisał(a): No i co z tego że musisz oddać procenty? Żeby ci wybudować drogę miasto musi wziąć pożyczkę na procenty z banku i ja mam za to płacić?
Jaka jest gwarancja że twój zwrot pokryje nasz nakład na budowę?
Nie znamy wartości nieruchomości za 10 lat. Może bańka pęknie i nakład nie pokryje twoich procentów od wartości sprzedaży?
Chcesz drogę to sobie wybudujcie. Kupiłeś bez drogi to się martw.
Każdym płaci podatki i gdyby od tego zależały żądania to pewnie stałbyś teraz w kolejce bo wniosków byłoby tysiące, albo może jest taka sytuacja że w kolejce już stoisz ale chcesz sprytnie wymusić dostanie się do kasy innymi sposobami.


może powiedz gdzie Ty mieszkasz ulica ocenimy czy nie trafiła do Cb żadna pomoc publiczna w otaczającym Cię otoczeniu że tak lekko odbierasz innym prawo do oczekiwania czegokolwiek od władzy. najlepiej to anarchia nie płacić podatków niczego nie oczekiwać
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Brązowoszara Borówka niezalogowany
31 stycznia 2018r. o 9:05
Rynek wyremontowany przez wspólnoty no to Cię skarbie już trochę poniosło proszę nie pisz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia bo tylko się ośmieszasz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.