Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dzięki Unii Europejskiej Bolesławiec się zmienia
~~Brzoskwiniowy Len niezalogowany
6 maja 2019r. o 14:31
dzięki budowie autostrad kilka firm zbankrutowało , a teraz zwijają majdan firmy zagraniczne.zapomniałem bud autostrad 1 km droższa niż w europie ,kto bierze kasę ? do kogo wraca?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
6 maja 2019r. o 14:35
30 latkow nazywasz głupimi. Powinieneś za to lepiej pamiętać lata 90, jaki to pomysl na kraj mialy wtedy rządy. O UE jeszcze wtedy nikt nie myslal. Ludzie oddali za tym glos by ocalic reszte kraju

http://www.naszapolska.pl/nowosci,gospodarka,1,1,25_lat_zniewalania_polski_raport,1.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
6 maja 2019r. o 14:43
mir.ko napisał(a): Dobry okres po prl ? O kurde przeoczylem cos. Ile autostrad wybudowano? Dopisane 06.05.2019r. o godz. 13:58:Polowa przemysłu jest krajowa. Pare bankow duzych tez jest. Warunki mają takie same jak obce.


masz perfekcyjnie wyprany mozg, to nie dam rady cie do niczego przekonac. wiekszosc boleslawieckich przedsieborcow zaczynalo po upadku prl. dzisiaj juz nie ma takich warunkow dla rodzimego biznesu jak w latach 90-tych us.
autostrady tobie oczy zamydlily i dlatego slabo widzisz. niemcy za taka cene by wybudowali autostrady pozlacane, bez pozlacania nawierzchni. o wzroscie zadluzenia na glowe w okresie budowania autostrad nie mam co przepisywac bo to jest na necie.
a tu malenki przykladzik
Udziałowcami trasy nazywanej „Amber One” są szwedzki gigant budowlany Skanska (wykonawca drogi), brytyjski fundusz inwestycyjny John Laing, a także południowo-afrykański koncern Group Five. Ich autostradowy biznes obciążony jest jednak znacznym kredytem - ok. 6 mld złotych zaciągniętym na budowę drogi. Spłata potrwa do 2038 roku.


Skromny zysk Kulczyka
Świetny wynik zanotowała „Kulczykostrada” - z Konina do Świecka. Tylko jej nowszy, 105-kilometrowy odcinek Nowy Tomyśl-Świecko oddany w grudniu 2011 roku przyniósł właścicielowi koncesji, firmie Autostrada Wielkopolska II, 358 mln zł (dane za 2012 rok). Zysk netto wyniósł 15 mln, niby mało, ale to ze względu na 287 mln zł przeznaczonych na spłatę kredytu budowlanego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
6 maja 2019r. o 14:57
Moze policz sobie teraz zyski z tych drog. Jak widac ich splata to nie problem skoro nastepuje. Na lata to ja biore kredyty by sobie zabawki kupic a ty widzisz problem w dziesiątkach lat na autostrady. No i? Moje dzieci przynajmniej beda miec infrastrukture a nie jak my jeden pas nad morze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
6 maja 2019r. o 15:15
mir.ko napisał(a): Moze policz sobie teraz zyski z tych drog. Jak widac ich splata to nie problem skoro nastepuje. Na lata to ja biore kredyty by sobie zabawki kupic a ty widzisz problem w dziesiątkach lat na autostrady. No i? Moje dzieci przynajmniej beda miec infrastrukture a nie jak my jeden pas nad morze.


twoje dzieci moga sie niewyplacic, jak bankom cos odbije, i beda chcialy spalt. zadluzen. twoje dzieci sie nie wyplaca jak zydki przycisna sojusznika.

nie mam co liczyc zyskow, tak dlugo jak nie splace kredytow bo te zyski nie naleza do mnie.

z tej twojej infrastruktury i tak nie kazdy polak moze skorzystac bo go nie stac a miala byc za darmo.
chyba nie masz sasiadow i nie masz sie kogo zapytac, jak im sie zyje.

nad moze jeszcze ty mozesz sobie pozwolic pojechac ale czy twoje dzieci tez beda mogly to nie jestes w stanie przewidziec bo uzdrowiska sa juz sprzedawane
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
6 maja 2019r. o 15:35
Wg ciebie nie mamy przemyslu, banków, udziałowcami wszystkiego sa obcy, nawet obcy to buduja. Ale przejmujesz sie kto za to zaplaci do 2050... dobre sobie. Ale to ty wiesz kto jest wyprany. No niech ci bedzie
Dopisane 06.05.2019r. o godz. 15:22:

Rozwoj miast to rozwój drog. Zysk musi byc skoro niebawem startuje budowa w calosci lub czesciowo A4 Legnica - Wrocław 3-pasy. Obecnie jeden jest stale zajety...
Dopisane 06.05.2019r. o godz. 15:35:

Pytasz o sasiadow. 7 mieszkan w klatce. Przypada na to (które kojarze) 9 samochodow. Z czego z to nowe. - chyba lepiej niz w latach "90.
No ale powiesz ze to kredyty. Jaki to wskaznik i zysk. Unia nas wykonczyla
Dopisane 06.05.2019r. o godz. 15:35:

(3 to nowe)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
6 maja 2019r. o 15:43
mir.ko napisał(a): Wg ciebie nie mamy przemyslu, banków, udziałowcami wszystkiego sa obcy, nawet obcy to buduja. Ale przejmujesz sie kto za to zaplaci do 2050... dobre sobie. Ale to ty wiesz kto jest wyprany. No niech ci bedzieDopisane 06.05.2019r. o godz. 15:22:Rozwoj miast to rozwój drog. Zysk musi byc skoro niebawem startuje budowa w calosci lub czesciowo A4 Legnica - Wrocław 3-pasy. Obecnie jeden jest stale zajety...Dopisane 06.05.2019r. o godz. 15:35:Pytasz o sasiadow. 7 mieszkan w klatce. Przypada na to (które kojarze) 9 samochodow. Z czego z to nowe. - chyba lepiej niz w latach "90.
No ale powiesz ze to kredyty. Jaki to wskaznik i zysk. Unia nas wykonczylaDopisane 06.05.2019r. o godz. 15:35:(3 to nowe)


nie chodzi o to kto buduje tylko o to do kogo trafiaja zyski. do nas nie.
wytlumacze tobie na prostym przykladzie
jestes obcym posiadaczem studni na pustyni, przychodza tubylcy i za drobna oplata sprzedajesz im wode. co oni z tego maja?
tak samo jest z twoimi autostradkami, ktore po 2038 roku trzeba bedzie generalnie remontowac i okres splat przedluzy sie o nastepne 30 lat
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
6 maja 2019r. o 15:49
Nic nie jest wieczne. Wszystko sie remontuje i wszędzie. Co to za argument. Nie wiem jaki procent zarzadcow to obce firmy. Trza by googlnac.
Chodzi mi o sam zysk z istnienia tych drog. Transport towarów, uslug, komunikacja.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.