Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Gromadka na mapie nienawiści
~~Kasztanowa Gynostemma niezalogowany
22 lutego 2020r. o 8:55
~~Zielonkawożółty Orlik napisał(a):
~~Kasztanowa Gynostemma napisał(a):
~~Sinawy Wiąz napisał(a):

Historia uczy ze społeczeństwa, które utraciły podstawy wiary giną. I od tej reguły nie było wyjątków.



no to podaj te przykłady z historii...
chętnie przeczytam ...


Proszę przeczytać na przykład "Studium historii" Arnolda Toynbee'ego. Może nie tyle chodzi o wiarę, ale o fundament, na którym zbudowana jest dana cywilizacja. Można poczytać też Feliksa Konecznego. Nasza cywilizacja, a zaliczam Polskę do cywilizacji zachodniej, zbudowana została na fundamencie chrześcijańskim. Odejście od chrześcijaństwa to pewny upadek naszej cywilizacji. Co widać już gołym okiem. Jedyna cywilizacja, w której człowiek jako jednostka, ma przypisaną mu niezbywalną wartość, to cywilizacja oparta o chrześcijaństwo. W innych cywilizacjach, jak na przykład chińska, człowiek się nie liczy. Liczy się społeczeństwo czy naród. Podobnie u marksistów - liczy się klasa a nie człowiek. U tęczowych marksistów liczy się tożsamość grupy i mamy identity politics. Marksizm w Chinach przyjął się dobrze nie bez powodu.
Obecnie idziemy w kierunku nowego niewolnictwa. Dlaczego tego ludzie nie widzą? Nie wiem. Albo coraz mniej wiedzą i rozumieją - po prostu głupsi są. Albo otumanieni przez marksistów z GW, TVN czy 90% innych mediów.
No to masz polecone lektury - poczytaj Konecznego i Toynbee"ego.
Dobrej nocy.
No to jak poczytasz, to możemy


tym co piszesz chcesz chyba wprowadzić mnie w swój ''świat'' ;)

świat oparty na dogmatach i jakichś ''ideologiach''
niestety nie odpowiedziałeś mi konkretnie o czym sam wcześniej pisałeś ...

(Historia uczy ze społeczeństwa, które utraciły podstawy wiary giną. I od tej reguły nie było wyjątków)

nie czytałem nikogo kogo wymieniłeś ale ''otarłem'' się o Wellsa (nie zmęczyłem jej ze względów na jednoznaczny kierunek jaki autor chciał mi narzucić )ale książkę p. Musiał przeczytałem do końca ...;)

''...zaliczam Polskę do cywilizacji zachodniej, zbudowana została na fundamencie chrześcijańskim. ''

manipulujesz ...
zapominasz dodać skąd ''chrześcijaństwo'' i ile ''zapożyczyło '' sobie na własny użytek z innych religii...;)

a kompletną bzdurą (moje zdanie) jest to co piszesz o GW czy TVN i to że piszesz o LUDZIACH jako o ogóle ...
ja akurat GW nie czytam ale oglądam TVN co jak widzę już mnie dyskredytuje w twoich oczach ...;)

tyle tylko że nie wiesz bo nie możesz wiedzieć że czytam też inne książki i oglądam inne programy...;)

jak dla mnie możesz od rana do wieczora oglądać Trwam i słuchać pogadanek Tadzia w jego radyjku (to w odpowiedzi na twoje ''zarzuty'' o GW np. )

na koniec (chwilowo) ...

po co wspominasz o jakichś Chinach i marksizmie i ubolewasz nad tym że ''ma się dobrze''
przecież tym samym mogę ci odpowiedzieć jeśli chodzi o Polskę tyle że nie marksistowską a ''watykańską '' ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnopopielata Hutujnia niezalogowany
22 lutego 2020r. o 9:12
Ja też tych śmieci nienawidzę !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Woskowożółta Forsycja niezalogowany
22 lutego 2020r. o 9:31
W Gromadce większość ludzi jest tolerancyjnych. Radni uchwali coś czego w większości nie rozumieją. Tak mi się wydaje. Wystarczy spojrzeć na ten dokument, jestem pewny, że żaden z radnych do końca go nie przeczytał. Może za wyjątkiem przewodniczącego, który chyba popiera PiS.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ziemistoszara Męczennica niezalogowany
22 lutego 2020r. o 9:50
~~Kasztanowa Gynostemma napisał(a):
~~Zielonkawożółty Orlik napisał(a):
~~Kasztanowa Gynostemma napisał(a):
~~Sinawy Wiąz napisał(a):

Historia uczy ze społeczeństwa, które utraciły podstawy wiary giną. I od tej reguły nie było wyjątków.



no to podaj te przykłady z historii...
chętnie przeczytam ...


Proszę przeczytać na przykład "Studium historii" Arnolda Toynbee'ego. Może nie tyle chodzi o wiarę, ale o fundament, na którym zbudowana jest dana cywilizacja. Można poczytać też Feliksa Konecznego. Nasza cywilizacja, a zaliczam Polskę do cywilizacji zachodniej, zbudowana została na fundamencie chrześcijańskim. Odejście od chrześcijaństwa to pewny upadek naszej cywilizacji. Co widać już gołym okiem. Jedyna cywilizacja, w której człowiek jako jednostka, ma przypisaną mu niezbywalną wartość, to cywilizacja oparta o chrześcijaństwo. W innych cywilizacjach, jak na przykład chińska, człowiek się nie liczy. Liczy się społeczeństwo czy naród. Podobnie u marksistów - liczy się klasa a nie człowiek. U tęczowych marksistów liczy się tożsamość grupy i mamy identity politics. Marksizm w Chinach przyjął się dobrze nie bez powodu.
Obecnie idziemy w kierunku nowego niewolnictwa. Dlaczego tego ludzie nie widzą? Nie wiem. Albo coraz mniej wiedzą i rozumieją - po prostu głupsi są. Albo otumanieni przez marksistów z GW, TVN czy 90% innych mediów.
No to masz polecone lektury - poczytaj Konecznego i Toynbee"ego.
Dobrej nocy.
No to jak poczytasz, to możemy


tym co piszesz chcesz chyba wprowadzić mnie w swój ''świat'' ;)

świat oparty na dogmatach i jakichś ''ideologiach''
niestety nie odpowiedziałeś mi konkretnie o czym sam wcześniej pisałeś ...

(Historia uczy ze społeczeństwa, które utraciły podstawy wiary giną. I od tej reguły nie było wyjątków)

nie czytałem nikogo kogo wymieniłeś ale ''otarłem'' się o Wellsa (nie zmęczyłem jej ze względów na jednoznaczny kierunek jaki autor chciał mi narzucić )ale książkę p. Musiał przeczytałem do końca ...;)

''...zaliczam Polskę do cywilizacji zachodniej, zbudowana została na fundamencie chrześcijańskim. ''

manipulujesz ...
zapominasz dodać skąd ''chrześcijaństwo'' i ile ''zapożyczyło '' sobie na własny użytek z innych religii...;)

a kompletną bzdurą (moje zdanie) jest to co piszesz o GW czy TVN i to że piszesz o LUDZIACH jako o ogóle ...
ja akurat GW nie czytam ale oglądam TVN co jak widzę już mnie dyskredytuje w twoich oczach ...;)

tyle tylko że nie wiesz bo nie możesz wiedzieć że czytam też inne książki i oglądam inne programy...;)

jak dla mnie możesz od rana do wieczora oglądać Trwam i słuchać pogadanek Tadzia w jego radyjku (to w odpowiedzi na twoje ''zarzuty'' o GW np. )

na koniec (chwilowo) ...

po co wspominasz o jakichś Chinach i marksizmie i ubolewasz nad tym że ''ma się dobrze''
przecież tym samym mogę ci odpowiedzieć jeśli chodzi o Polskę tyle że nie marksistowską a ''watykańską '' ;)


Nie przeczytałem, zmęczył mnie, itp, itd.
No cóż. Czytanie połączone z myśleniem, czy też samo myślenie, nie jest zadaniem łatwym i wielu temu zadaniu nie jest w stanie sprostać. Najwyraźniej nie dajesz radu ogarnąć świata, co nie przeszkadza ci tkwić w swojej bańce "prostych, nieskażonych wiedzą myśli". Tkwij dalej. Szkoda czasu na ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gołębi Ubiorek niezalogowany
22 lutego 2020r. o 10:09
Przed tzw. chrześcijaństwem zachodnim, czyli niemieckim, drapieżnym i chciwym, na ziemiach polskich rozwijało się chrześcijaństwo rytu bizantyjskiego - łagodne, starające się krzewić wiarę stopniowo i pokojowo.

W starych księgach, kościół nazywa ich fałszywymi chrześcijanami. Jednak szybko zmieniono określenie na - pogan.

Polecam poczytać prawdziwej historii.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawozielony Groszek niezalogowany
22 lutego 2020r. o 10:21
~Gołębi Ubiorek napisał(a): Przed tzw. chrześcijaństwem zachodnim, czyli niemieckim, drapieżnym i chciwym, na ziemiach polskich rozwijało się chrześcijaństwo rytu bizantyjskiego - łagodne, starające się krzewić wiarę stopniowo i pokojowo.

W starych księgach, kościół nazywa ich fałszywymi chrześcijanami. Jednak szybko zmieniono określenie na - pogan.

Polecam poczytać prawdziwej historii.

Słyszałeś,że dzwonią, ale nie wiesz gdzie. Nikt chrześcijan obrządku wschodniego nie nazywał poganami. Poza tym, w IX i X wieku, podziały w chrześcijaństwie wyglądały inaczej niż teraz - tzw. schizma wschodnia to rok 1054, a mówimy o czasach 150-200 lat wcześniejszych. W Małopolsce prawdopodobnie chrześcijaństwo pojawiło się wcześniej niż 966 za sprawą podbicia Małopolski przez państwo wielkomorawskie, ale brak na to dowodów.
Musisz zacząć czytać poważne książki o historii, a nie popularne wydawnictwa bazujące na taniej sensacji. Typowo "stare księgi", których nikt nie widział.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gołębi Ubiorek niezalogowany
22 lutego 2020r. o 11:02
Te Twoje "poważne" publikacje popularno-naukowe już przerobiłem.

Też Ci to przejdzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowa Gynostemma niezalogowany
22 lutego 2020r. o 11:04
~~Ziemistoszara Męczennica napisał(a):
~~Kasztanowa Gynostemma napisał(a):
~~Zielonkawożółty Orlik napisał(a):
~~Kasztanowa Gynostemma napisał(a):
~~Sinawy Wiąz napisał(a):

Historia uczy ze społeczeństwa, które utraciły podstawy wiary giną. I od tej reguły nie było wyjątków.



no to podaj te przykłady z historii...
chętnie przeczytam ...



manipulujesz ...
zapominasz dodać skąd ''chrześcijaństwo'' i ile ''zapożyczyło '' sobie na własny użytek z innych religii...;)




Nie przeczytałem, zmęczył mnie, itp, itd.
No cóż. Czytanie połączone z myśleniem, czy też samo myślenie, nie jest zadaniem łatwym i wielu temu zadaniu nie jest w stanie sprostać. Najwyraźniej nie dajesz radu ogarnąć świata, co nie przeszkadza ci tkwić w swojej bańce "prostych, nieskażonych wiedzą myśli". Tkwij dalej. Szkoda czasu na ciebie.


no cóż ...
ale przypomnę ci że pewien minister-ponoć od kultury- też ''nie zmęczył'' żadnej książki pani Tokarczuk a jednak nadal jest tym samym ministrem ...

czyli wychodzi na to że jest prostym ,nie skażonym myślą :] człowiekiem ...
a co do ''bańki''
w jakiej sam tkwisz po uszy ?

myślałem że dowiem się od ciebie jakie to społeczeństwo przestało istnieć odcinając się od wiary przodków ale jak widzę niewiele masz do powiedzenia w tym co sam napisałeś ...;)

ja byłbym w stanie wymienić ci dwa ,trzy od ręki ...
;)
ty nie potrafisz więc cytując ciebie ''szkoda dla ciebie czasu'' :)


wolę wypić kawę ...czytając ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza