Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Całkowity zakaz wstępu do lasu
~~Żółtorudy Szafirek niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 20:16

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowawy Wrzosiec niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 21:18
Rząd robił ze mnie partyzanta.
#Wolniwlesie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowawy Wrzosiec niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 21:56
Przedstawiony stan prawny jest fikcja - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych nie ma takiej kompetencji, okresowy zakaz wstępu do lasu może wprowadzić wyłącznie nadleśniczy i to w związku z przyczyną, która musi stanowić jedną z enumeratywnie wskazanych w ustawie o lasach. Zgodnie z treścią art. 26 ust. 3: Nadleśniczy wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa, w razie gdy:
1) wystąpiło zniszczenie albo znaczne uszkodzenie drzewostanów lub degradacja runa leśnego;
2) występuje duże zagrożenie pożarowe;
3) wykonywane są zabiegi gospodarcze związane z hodowlą, ochroną lasu lub pozyskaniem drewna.
Oczywiście stan epidemii w żadnym stopniu nie pokrywa się z żadną z powyższych przesłanek.
Wskazane podstawy prawne nie dają kompetencji do zamykania lasów, a jedynie do wydawania poleceń przez Prezesa Rady Ministrów różnym osobom prawnym i nie tylko. Jednak osoba wykonująca to polecenie musi działać w ramach swoich kompetencji, zgodnie z art. 7 konstytucji, który stanowi, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Skoro DGLP takiego prawa nie ma, to takiego zakazu wydać nie może. A przynajmniej nikt nie musi go przestrzegać.
W związku z powyższym opisany wyżej zakaz nie ma podstawy prawnej, w związku z czym nie obowiązuje, a wypisane mandaty będą musiały być anulowane przez sądy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtopomarańczowy Bratek niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 22:22
qwax_ napisał(a):
~~Żółtopomarańczowy Bratek napisał(a): Włącz myślenie i obejrzyj korespondencję z USA jak wózkami widłowymi ładują ciała zmarłych na ciężarówki.

I ten wpis pokazuje, co telewizja robi z ludzkimi mózgami.
Połowa mojej rodziny mieszka w USA i telewizja jest mi nie potrzebna. Oby nas nie spotkało to , co cię teraz dzieje w Nowym Jorku. Ty oczywiście możesz we wszystko wątpić i bagatelizować sytuację. A skoro tak to zgłoś się do szpitala na wolontariusza, albo ścianki budować. Przecież nic ci nie grozi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
3 kwietnia 2020r. o 22:29
~~Sepiowa Lepnica napisał(a): Ch..j z wyborami gdzie będziemy chodzić na grzyby jak Kulawy nie odwoła zakazu .


Zbynek, zajrzyj swojej starej między nogi, bedziesz miał grzyby bez wychodzenia z domu : )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomienisty Motylek niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 22:31
nie masz się co martwić ,my Polacy w juesej przeżyjemy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Trawiasty Pierwiosnek niezalogowany
3 kwietnia 2020r. o 23:04
Mogą mnie pocałować . Wchodzę z domu i moja sprawa którędy idę na wybory....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
3 kwietnia 2020r. o 23:35
~~Żółtopomarańczowy Bratek napisał(a):
qwax_ napisał(a):
~~Żółtopomarańczowy Bratek napisał(a): Włącz myślenie i obejrzyj korespondencję z USA jak wózkami widłowymi ładują ciała zmarłych na ciężarówki.

I ten wpis pokazuje, co telewizja robi z ludzkimi mózgami.
Połowa mojej rodziny mieszka w USA i telewizja jest mi nie potrzebna. Oby nas nie spotkało to , co cię teraz dzieje w Nowym Jorku. Ty oczywiście możesz we wszystko wątpić i bagatelizować sytuację. A skoro tak to zgłoś się do szpitala na wolontariusza, albo ścianki budować. Przecież nic ci nie grozi.

I co z tego, że mieszka, skoro informacje czerpie z TV... a tam też jest pranie mózgów.
Tu przykład pokazywanych trumien z Włoch mających świadczyć o ogromnej umieralności na koronawirusa, a w rzeczywistości to trumny po zatonięciu łodzi z imigrantami w 2013. Ale przecież media nie kłamią ;)[img=1585949631_l3rmjix.jpg]
[img=1585949641_sbknmus.jpg]

http://ram.neon24.pl/post/153857,trumny-w-bergamo-i-dywanowe-szczepienia-przeciwgrypowe?

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza