Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Niesolidarna "Solidarność" odsłoniła pomnik
~~Ciemnofioletowy Chaber niezalogowany
26 kwietnia 2024r. o 18:52
nie mam zamiaru ci e atakować kiedy poprawiasz błędy i prostujesz swoje wypowiedzi...
a innych przypadkach twoich kłamstw czy manipulacji robiłem to i nadal będę robił...
właśnie dlatego wcześniej napisałem że łżesz...ale to sprostowałeś mimo wszystko pomijając fakty że takim jak ty nadal należą się bonusiki w formie karnetów na np . baseny ,kina ...nie dopisałeś i tego że macie zniżki chociażby w ubezpieczeniach w PZU czy w ośrodkach wypoczynkowych...
nie wiesz o tym ?...nie wyczytałeś?...czasu ci zabrakło bo nadal ''tropisz '' swoich dawnych towarzyszy chociażby z AWS?
a jeśli nikt z twoich kolesi cię o tym nie poinformował to znaczy że po cichu cię ''dymają''...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
26 kwietnia 2024r. o 19:02
Zgodnie z tym co zasugerował Chaber macie tu troszkę wiedzy z internetu o protestach i europejskim
zielonym ładzie .

" Zielony Ład. Ekspert: założenia są słuszne, tylko bardzo trudne do realizacji "
Realizację Zielonego Ładu należałoby odłożyć do czasu, aż unormuje się sytuacja na rynku związana z wojną w Ukrainie i napływem ukraińskich produktów rolnych - uważa ekspert z zakresu ekonomiki rolnictwa prof. Piotr Bórawski. W jego ocenie, Zielony Ład jest potrzebny jako element zrównoważonego rozwoju, natomiast nie powinien być wdrażany poprzez dyrektywy, przepisy i ograniczenia, które często są ustanawiane bez zbadania ich negatywnych konsekwencji.
Naukowiec z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przypomniał, że protesty rolników, którzy domagają się m.in. odejścia od strategii Europejskiego Zielonego Ładu, odbywają się w sytuacji, gdy wojna w Ukrainie spowodowała napływ dużej ilości produktów rolnych z tego kraju.
- Sytuacja jest o tyle trudna, że Zielony Ład dokłada kolejny gwóźdź do trumny dla rolników, którzy i tak bardzo dużo stracili z powodu napływu zboża z Ukrainy. Ceny niektórych produktów rolnych spadły nawet o 50 proc. - mówił.

- Mamy nadpodaż produktów z Ukrainy, której unijny rynek nie jest w stanie wchłonąć. Te produkty są bardzo często dużo niższej jakości, bo np. uległy popsuciu również podczas transportu, ponieważ nie było zapewnione właściwe przechowywanie - dodał.
Zdaniem prof. Piotra Bórawskiego, nakłada się na to Zielony Ład, który np. wprowadza konieczność ugorowania, czyli przeznaczenia 4 proc. powierzchni gruntów ornych na obszary lub obiekty nieprodukcyjne, przyczyniając się do zmniejszenia efektywności ekonomicznej rolnictwa.
Pytany o konsekwencje szybszego wprowadzenia obostrzeń związanych z Zielonym Ładem, ekspert ocenił, że może to spowodować wypadanie z rynku małych gospodarstw, których właściciele - jak zauważył - już teraz zaczynają rezygnować z produkcji ze względu na napływ produktów z Ukrainy.
- Część rolników, niestety, będzie musiała szukać pracy poza miejscem zamieszkania, dojeżdżać do miast. W tej chwili również ma to miejsce, ale nastąpiłoby to na pewno na większą skalę - zaznaczył.

Jak przypomniał, Polska jest typowym krajem rolniczym, a zmniejszenie produkcji rolnej wpłynęłoby na inne działy gospodarki i spowodowałoby np. ograniczenie zatrudnienia w sektorze przetwórstwa. "

Każdy komu zależy na Polsce , polskim rolnictwie i gospodarce powinien być 10 - 05 w Warszawie i wesprzeć
rolników walczących w słusznej sprawie .


Dopisane 26.04.2024r. o godz. 19:02:

~~Ciemnofioletowy Chaber napisał(a): nie mam zamiaru ci e atakować kiedy poprawiasz błędy i prostujesz swoje wypowiedzi...
a innych przypadkach twoich kłamstw czy manipulacji robiłem to i nadal będę robił...
właśnie dlatego wcześniej napisałem że łżesz...ale to sprostowałeś mimo wszystko pomijając fakty że takim jak ty nadal należą się bonusiki w formie karnetów na np . baseny ,kina ...nie dopisałeś i tego że macie zniżki chociażby w ubezpieczeniach w PZU czy w ośrodkach wypoczynkowych...
nie wiesz o tym ?...nie wyczytałeś?...czasu ci zabrakło bo nadal ''tropisz '' swoich dawnych towarzyszy chociażby z AWS?
a jeśli nikt z twoich kolesi cię o tym nie poinformował to znaczy że po cichu cię ''dymają''...;D



Podaj skąd to wszystko wiesz , nie ubezpieczam nic w PZU , jest wielu tańszych ubezpieczycieli ,
Buzek , Lewandowski , Borusewicz i wielu innych z AWS to ani twoi ani moi towarzysze , ty lewak , ja konserwatysta a oni liberałowie w koalicji z postkomunistami .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowy Chaber niezalogowany
26 kwietnia 2024r. o 19:02
gdzie ci ''rolnicy'' byli przez ostatnie osiem lat? ;D
teraz prawdziwy rolnik oleje ten protest ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowy Chaber niezalogowany
26 kwietnia 2024r. o 19:04
M21W2 napisał(a):



Podaj skąd to wszystko wiesz , nie ubezpieczam nic w PZU


jak to skąd wiem ...z internetu...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
26 kwietnia 2024r. o 19:06
~~Ciemnofioletowy Chaber napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a):



Podaj skąd to wszystko wiesz , nie ubezpieczam nic w PZU


jak to skąd wiem ...z internetu...;D



Dzięki poszukam czy nie łżesz .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowy Chaber niezalogowany
26 kwietnia 2024r. o 19:09
a szukaj...jak będziesz miał problem ze znalezieniem pisz ...pomogę...;D
tylko czy wtedy napiszesz że napisałem prawdę?.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
26 kwietnia 2024r. o 19:16
~~Ciemnofioletowy Chaber napisał(a): gdzie ci ''rolnicy'' byli przez ostatnie osiem lat? ;D
teraz prawdziwy rolnik oleje ten protest ...



Poszukaj w internecie o protestach rolników w ostatnich ośmiu latach a przekonasz się że łżesz .
Widzę że jesteś ekspertem w kolejnej dziedzinie , wiesz kto jest prawdziwym rolnikiem a kto nie jest .




Dopisane 26.04.2024r. o godz. 19:16:

~~Ciemnofioletowy Chaber napisał(a): a szukaj...jak będziesz miał problem ze znalezieniem pisz ...pomogę...;D
tylko czy wtedy napiszesz że napisałem prawdę?.


Tu masz uprawnienia ustawowe , jak chcesz podawać prasowe to z góry dziękuję .

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zwiazki-zawodowe-16794195/roz-3
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowy Chaber niezalogowany
26 kwietnia 2024r. o 19:19
a to ciekawe...
napisz kiedy nastąpiły pierwsze protesty rolników w Europie a kiedy w Polsce...
dasz radę?
powinieneś bo to ty jesteś obecnie rolniczym ''ekspertem'' ;D
kiedyś ekspert od covida dzisiaj w sprawie rolników...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego