Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Solidarność , kościół PiS a kwota wolna

~~Ultramarynowa Goryczka niezalogowany
22 marca 2021r. o 14:53
PanM napisał(a):
~~Burawa Krzewuszka napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Burawa Krzewuszka napisał(a):
PanM napisał(a): Obserwujemy drastyczne podwyżki prądu.
Ciekawe czy działacze solidarności przeproszą Polaków za faworyzowanie kopalni węgla i utrudnianie rozwoju alternatywnych źródeł energii. Przeprosiny nic nie pomogą bo prawe i sprawiedliwe państwo używa sprzedaży energii i paliw jako doskonałe źródło dojenia własnych obywateli. Obietnice i rozdawnictwo kosztują. No i samemu trzeba się obłowić .
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ceny-pradu-blyskawicznie-rosna-oto-jak-moga-sie-ksztaltowac-w-najblizszych-latach/w0xdlqz[im.jpg]

Jedną z przyczyn wzrostu cen prądu jest coraz większa ilość instalacji fotowoltaicznych.


Rozwiń tą " genialną " teorię .

No taki oświecony , a nie wie.
1.Zakład energetyczny musi na czymś zarabiać.
2.Jeżeli wszyscy produkuja prąd to kto bedzie utrzymywał infrastrukturę?
3. Koszty utrzymania sieci ZE przerzuca na konsumentów nie produkujących prądu.
4. I dzięki takiemu panuM jego sasiad nie mający fotowoltaiki płaci dwa razy więcej za prąd.
Czy coś ci jeszcze objaśnić?
A poza tym zakładowi energetycznemu twój prąd w południe jest tak potrzebny jak umarłemu kadzidło. Mają sobie ten prąd spakować do kartonów i przechować na wieczór?
I jeszcze dwie sprawy.
Instalacja fotowoltaiczna podnosi napięcie w sieci.
Teoretycznie przy zbyt dużym napięciu instalacja powinna sie wyłączyć ale cwaniacy instalują autotransformatory , aby oszukać automatyczne wyłączenie. Bo zysk jest dla nich ważniejszy niż bezpieczeństwo sprzętu własnego i sąsiadów.
Przy wielu instalacjach fotowoltaicznych napięcie w sieci może przekraczać 300V.
Lawinowo dochodzi wtedy do uszkodzeń sprzętu.
Tak, że sąsiedzi sprawdzajcie napięcie w sieci, bo za częste awarie waszego sprzętu może być odpowiedzialny wasz sąsiad. Maksymalne napięcie w sieci nie może przekraczać 253V.
I tacy "producenci" prądu nie dość że domagają się pieniędzy z naszych podatków i z opłat za energię to jeszcze mogą niszczyć nasz sprzęt.



Nie takich niedorozwojów jak ty Polska już nosiła.Nie wysilaj się nie będziesz najlepszy.
Pewnie protestował byś przeciw farmom wiatrowym , fotowoltaice , elektrowniom wodnym bo tylko węglowe są dobre.
Ciekawe za co Polska będzie kupowała prawa do emisji CO2 ?
Ty tępy bucu . Ty z podatków dopłacasz ?
Instalację kupiłem za twoje ?
Ponad 20% energii ty za mnie oddajesz Tauronowi ?
Ty płacisz za mnie opłaty licznikowe / 200 PLN / ?
W przeliczeniu moja instalacja zapobiegła w rok produkcji 7 ton CO2 . Za tyle bucu Polska nie musi płacić kar.
Po za tym D E B I LU obejrzyj swoje rachunki. Cena energii to tylko 40 % . Reszta to fantazja prawego i sprawiedliwego państwa w potrzebie.
Tak jest z gazem , paliwami a niebawem z wodą i ciepłem miejskim.
Paś się paś propagandą niedorozwo ju.
Gdyby Polska nie szła powrotnie do socjalizmu to tak jak Niemcy zabezpieczenie energetyczne w 100 % miało by pokrycie w energii odnawialnej .
Wtedy Polska mogła by
Po pierwsze produkować energie z węgla ile chce bez kar a na dodatek sprzedawać prawa do emisji.
Chciałeś wyjść na mądrego ale znowu " głupio wyszło " ?[img=1616414199_f9ltl8s.jpg]


Czyżby m się zdenerwował, bo mu dali za trudne zadanie do rozwiązania?

No i dziękujemy m za kolejną porcję bzdur, pokazującą, że m nic a nic nie kuma.
Jakie bzdury?
40% cena energii, a reszta to... m, reszta to właśnie za utrzymanie elektrowni w gotowości jak słońce zajdzie i wiatr nie wieje. Kumasz ? Jakby tego nie było. a słońce zajdzie wyłączyli by wszystkim prąd. Poza tym jest w tych 60% opłata za utrzymanie sieci, dzięki której może do ciebie płynąc prąd. I od ciebie z fotowoltaiki też.
20% oddajesz do Taurona? To opłata za coś na kształt magazynu energii, z którego korzystasz. W nocy siedzisz po ciemku? Skądże! Wypisujesz "objawienia PanM" na bolec.forum! Ale jak ci się nie podoba, że oddajesz 20% to się odłącz od sieci i korzystaj tylko z fotowoltaiki. Proste! To kiedy się odłączasz od sieci?
100% energii ze źródeł odnawialnych nie jest dzisiaj możliwe technicznie i ekonomicznie. A za dużo "zielonej" energii doświadczyła Szwecja i USA w tym roku - siedzieli po ciemku i marzli. No ale było ekologicznie :) Słuchaj m, nie ma takich magazynów dzisiaj, żeby energię w takiej ilości gromadzić.
No i mam pytanie. Taki bojownik o wolność i obniżenie podatków na pewno nie wziął od durnego socjalistycznego rządu PiS (i to akurat jest prawda :) ) dofinansowania w wysokości 5 tys. PLN? No bo jak wziąłeś to wziąłeś z moich podatków! I nie brzydziłeś się biorąc kasę zagrabioną w podatkach od PiSu? To jak to? Jesteś za czy przeciw? A czy wiesz, że socjaliści z PiSu zabrali mi 5 tys. PLN w podatkach, żeby to dać m, który kupił panele z Chin. I kogo utrzymuje socjalistyczny rząd PiSu? Chińczyków, bo w Polsce są co najwyżej składacze, a nie producenci paneli i ogniw fotowoltaicznych.

Mam na koniec do ciebie pytanie - czy mogę posty adresowane do ciebie zaczynać używając twoich ulubionych określeń? Na przykład : Drogi Bucu!

P.S.

A zadanko rozwiązałeś?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2021r. o 21:05
I jeszcze jedno zadanko Przemo :) Swego czasu chciałeś mnie prostować miszczu , więc powtarzam pytanko , co lepsze , interwencjonizm państwowy , czy wolny rynek państwowy ? :D

Teraz możesz już sobie wkleić kolejnego antyklerykalnego demota ... może to obruszy jakie Starowinki :D

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
23 marca 2021r. o 10:59
Jaki sens ma tłumaczenie komuś kto nie wychodzi z " oparów absurdu " że podatki , kwota wolna są albo ochroną albo batem na obywateli. Interwencjonizm państwa tylko na tyle ile jest minimalnie niezbędny a swobody na tyle ile są maksymalnie możliwe.
Żaden rozwój , postęp ani wzrost poziomu życia obywateli nie jest możliwy w gospodarce sterowanej administracyjnie .
Rozwój potrzebuje silnej klasy średniej , milionerów , miliarderów aby mogli zatrudniać i tworzyć. Państwo i jego prawo powinno dbać o równowagę praw i obowiązków między podmiotami / SKARB PAŃSTWA , PRACOBIORCA , PRACODAWCA /.
CZY TO TAKIE TRUDNE ?
Dla przykładu w Bolesławcu mamy władzę która zabiega o fundusze unijne i inwestuje je w miasto. / BASENY , SPA , STRAŻ MIEJSKA , BOK-MCC , PŁATNE PARKINGI , KINA , ITP/Co z tego mają po pierwsze mieszkańcy ?
Ano , drogi wstęp , praca tam tylko dla swoich a reszta kredyty do spłacania. Czy z tego powodu przybywają miejsca pracy ? Nie .
Czy generuje to koszt dla mieszkańców ? TAK.
Przedszkola , baseny, żłobki , kina , powinny być prywatne. Jeśli chcemy aby były tanie musimy zwolnić je z podatków. To i tak tańsze niż państwowe .
p.s -- czy Państwowy Dom Dziecka w Bolesławcu przewiduje miejsca dla niewierzących dzieci ?[img=1616493592_09b93kl.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomiennorudy Bluszczyk niezalogowany
23 marca 2021r. o 11:07
Mam na koniec do ciebie pytanie - czy mogę posty adresowane do ciebie zaczynać używając twoich ulubionych określeń? Na przykład : Drogi Bucu!

-------------------------------

Nie drogi Bucu, bardziej poprawnie i realnie będzie gruby Bucu, ale Gruby Buc coś milczy, nabrał kasy od znienawidzonego Pisu i stracił głos, no dalej zacznij obrażać wszystkich którzy mają inne poglądy niż Ty, tak nawiasem mówiąc mam nadzieję że zabolało grubasie? nie obrażając otyłych,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomiennorudy Bluszczyk niezalogowany
23 marca 2021r. o 11:07
Mam na koniec do ciebie pytanie - czy mogę posty adresowane do ciebie zaczynać używając twoich ulubionych określeń? Na przykład : Drogi Bucu!

-------------------------------

Nie drogi Bucu, bardziej poprawnie i realnie będzie gruby Bucu, ale Gruby Buc coś milczy, nabrał kasy od znienawidzonego Pisu i stracił głos, no dalej zacznij obrażać wszystkich którzy mają inne poglądy niż Ty, tak nawiasem mówiąc mam nadzieję że zabolało grubasie? nie obrażając otyłych,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudoczerwony Rozwar niezalogowany
23 marca 2021r. o 20:11
PanM napisał(a):
~~Burawa Krzewuszka napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Burawa Krzewuszka napisał(a):
PanM napisał(a): Obserwujemy drastyczne podwyżki prądu.
Ciekawe czy działacze solidarności przeproszą Polaków za faworyzowanie kopalni węgla i utrudnianie rozwoju alternatywnych źródeł energii. Przeprosiny nic nie pomogą bo prawe i sprawiedliwe państwo używa sprzedaży energii i paliw jako doskonałe źródło dojenia własnych obywateli. Obietnice i rozdawnictwo kosztują. No i samemu trzeba się obłowić .
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ceny-pradu-blyskawicznie-rosna-oto-jak-moga-sie-ksztaltowac-w-najblizszych-latach/w0xdlqz[im.jpg]

Jedną z przyczyn wzrostu cen prądu jest coraz większa ilość instalacji fotowoltaicznych.


Rozwiń tą " genialną " teorię .

No taki oświecony , a nie wie.
1.Zakład energetyczny musi na czymś zarabiać.
2.Jeżeli wszyscy produkuja prąd to kto bedzie utrzymywał infrastrukturę?
3. Koszty utrzymania sieci ZE przerzuca na konsumentów nie produkujących prądu.
4. I dzięki takiemu panuM jego sasiad nie mający fotowoltaiki płaci dwa razy więcej za prąd.
Czy coś ci jeszcze objaśnić?
A poza tym zakładowi energetycznemu twój prąd w południe jest tak potrzebny jak umarłemu kadzidło. Mają sobie ten prąd spakować do kartonów i przechować na wieczór?
I jeszcze dwie sprawy.
Instalacja fotowoltaiczna podnosi napięcie w sieci.
Teoretycznie przy zbyt dużym napięciu instalacja powinna sie wyłączyć ale cwaniacy instalują autotransformatory , aby oszukać automatyczne wyłączenie. Bo zysk jest dla nich ważniejszy niż bezpieczeństwo sprzętu własnego i sąsiadów.
Przy wielu instalacjach fotowoltaicznych napięcie w sieci może przekraczać 300V.
Lawinowo dochodzi wtedy do uszkodzeń sprzętu.
Tak, że sąsiedzi sprawdzajcie napięcie w sieci, bo za częste awarie waszego sprzętu może być odpowiedzialny wasz sąsiad. Maksymalne napięcie w sieci nie może przekraczać 253V.
I tacy "producenci" prądu nie dość że domagają się pieniędzy z naszych podatków i z opłat za energię to jeszcze mogą niszczyć nasz sprzęt.



Nie takich niedorozwojów jak ty Polska już nosiła.Nie wysilaj się nie będziesz najlepszy.
Pewnie protestował byś przeciw farmom wiatrowym , fotowoltaice , elektrowniom wodnym bo tylko węglowe są dobre.
Ciekawe za co Polska będzie kupowała prawa do emisji CO2 ?
Ty tępy bucu . Ty z podatków dopłacasz ?
Instalację kupiłem za twoje ?
Ponad 20% energii ty za mnie oddajesz Tauronowi ?
Ty płacisz za mnie opłaty licznikowe / 200 PLN / ?
W przeliczeniu moja instalacja zapobiegła w rok produkcji 7 ton CO2 . Za tyle bucu Polska nie musi płacić kar.
Po za tym D E B I LU obejrzyj swoje rachunki. Cena energii to tylko 40 % . Reszta to fantazja prawego i sprawiedliwego państwa w potrzebie.
Tak jest z gazem , paliwami a niebawem z wodą i ciepłem miejskim.
Paś się paś propagandą niedorozwo ju.
Gdyby Polska nie szła powrotnie do socjalizmu to tak jak Niemcy zabezpieczenie energetyczne w 100 % miało by pokrycie w energii odnawialnej .
Wtedy Polska mogła by
Po pierwsze produkować energie z węgla ile chce bez kar a na dodatek sprzedawać prawa do emisji.
Chciałeś wyjść na mądrego ale znowu " głupio wyszło " ?[img=1616414199_f9ltl8s.jpg]



Ale pan jesteś prosty i do tego nieudaczny? Ubliżasz pan ludziom a co ty osiągnąłeś w życiu? Zaprzepaściłeś interes na którym nawet ... by zarobił a teraz grasz fachowca od wszystkiego. Spędzasz wiele godzin przy kompie na forum ale to zrozumiale nikt cię z bliskich chyba nie kocha i nie szanuje. Biednym jesteś zdesperowanym człowieczkiem który obwinia wszystkich i państwo za swoja życiową nieudolność.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Śnieżnobiała Kobea niezalogowany
24 marca 2021r. o 10:28
PanM napisał(a):
Nie takich niedorozwojów jak ty Polska już nosiła.

Ty tępy bucu .

Za tyle bucu

Po za tym D E B I LU

Paś się paś propagandą niedorozwo ju.



No i wylazła bezradna frustracja.

m przestrzegam przed twoim chamstwem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistożółty Winorośl niezalogowany
24 marca 2021r. o 10:43
~~Rudoczerwony Rozwar napisał(a):

Ale pan jesteś prosty i do tego nieudaczny? Ubliżasz pan ludziom a co ty osiągnąłeś w życiu? Zaprzepaściłeś interes na którym nawet ... by zarobił a teraz grasz fachowca od wszystkiego. Spędzasz wiele godzin przy kompie na forum ale to zrozumiale nikt cię z bliskich chyba nie kocha i nie szanuje. Biednym jesteś zdesperowanym człowieczkiem który obwinia wszystkich i państwo za swoja życiową nieudolność.

Moi starsi kumplują się z nimi i nie wygląda to żeby im coś nie wyszło. Raczej jest odwrotnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.