Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kara za ***** *** na autobusie
22258
#Horus nieaktywny
4 listopada 2020r. o 17:38
''Dwie studentki zostały wyproszone z pociągu, ponieważ miały ze sobą transparent Strajku Kobiet. Kierowniczka składu stwierdziła, że zakaz ten jest regulowany przepisami. Spółka PolRegio wystosowała już w tej sprawie oświadczenie.

Historię dwóch studentek jako pierwsza opisała "Gazeta Wyborcza". Dziewczyny brały udział w środowym proteście przeciw orzeczeniu TK ws. aborcji, który miał miejsce na kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. Po demonstracji poszły na stację Gdańsk Strzyża, gdzie postanowiły wsiąść do pociągu w kierunku Kościerzyny. Miały ze sobą transparent Strajku Kobiet z napisem: "To kiedy zaczniecie palić czarownice?".


Studentki nie zostały wpuszczone do pociągu. Przewoźnik komentuje
Kartonowa plansza przykuła uwagę kierowniczki pociągu, która poinformowała pasażerki, że nigdzie nie pojadą. Nie pomogły tłumaczenia, że dziewczyny pokonały drogę z Kościerzyny do Gdańska bez żadnego problemu. Świadkiem tej sytuacji był fotoreporter Karol Makurat, który zapytał kobietę o powód jej decyzji. Usłyszał, że zakaz został wprowadzony "odgórnie". - Dzisiaj była zadyma, zatrzymany pociąg na 15 minut. Odgórnie dostaliśmy nakaz, że żadnych transparentów. Nie chodziło o panie, tylko o transparenty - tłumaczyła kierowniczka pociągu.

Okazało się jednak, że podobnych przepisów nie ma. Poproszony o komentarz rzecznik PolRegio Dominik Lebda zaprzeczył, jakoby przewoźnik wydał odgórne polecenie wypraszania uczestników Strajku Kobiet. Dodał, że od razu wszczęto postępowanie wyjaśniające i przeprosił studentki

- PolRegio to spółka publiczna powołana do służenia wszystkim, niezależnie od ich poglądów, którzy korzystają z naszych usług, szanując przepisy prawa. Reguluje to polskie prawo i regulaminy korzystania z naszych usług. Nasi pracownicy mają służyć wszystkim naszym pasażerom - czytamy w oświadczeniu rzecznika, cytowanym przez "GW". - Po otrzymaniu zgłoszenia wobec drużyny konduktorskiej w trybie pilnym wdrożyliśmy postępowanie wyjaśniające m.in. w celu potwierdzenia doniesień cytowanych pasażerek, oraz - w przypadku potwierdzenia - wdrożenia kroków dyscyplinujących - dodał Lebda.

Rzecznik poinformował już o wynikach postępowania. - Decyzja o poproszeniu o opuszczenie składu przez pasażerki była tylko i wyłącznie wewnętrzną decyzją załogi pociągu - przekazał Lebda.

Kierownik składu przyznała się do tego, iż odmówiła przejazdu dwóm kobietom z transparentami związanymi ze Strajkiem Kobiet, a na pytanie podróżnego udzieliła nieprawdziwej informacji, jakoby obowiązywały odgórne wytyczne o zakazie wejścia do pociągu dla pasażerów z transparentami.''



przypomnę wam że nie tak dawno szyby autobusów były ''przyozdobione'' mordami tego czy innego ''polityka''...
czy kierowców pytano o to czy plakat którym ''przyozdobiono'' prowadzony przez niego autobus stoi w zgodzie z jego przekonaniami politycznymi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotożółty Kosaciec niezalogowany
4 listopada 2020r. o 17:52
Horus napisał(a):
~~Złotożółty Kosaciec napisał(a):
~Brązowożółty Winorośl napisał(a): Przede wszystkim samo hasło jest głupie.
PiS nie zasługuje na żadne pieszczoty tylko na wpi.dol !

Siej nadal wiatr a zbierzesz burzę. Już wkrótce.


czyżby jakiś forumowy pisdzielski ''czarnek''?

:]

[img=1604504532_9186e3b.png]

Myślisz, że jesteś bezkarny i możesz znieważać ? Masz ochotę mordować ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
4 listopada 2020r. o 17:55
a kogo ja ''znieważam''?
a kogo to ja chcę ''mordować''?

bądź precyzyjny jeśli pokusisz się o odpowiedź...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kruczoczarny Osteospermum niezalogowany
4 listopada 2020r. o 17:56
Baranku horusie zapomniałeś o zabójczych kopertach .




Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
4 listopada 2020r. o 18:00
a ty ''kruczoczarny'' baranku zapomniałeś że covid jest w odwrocie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Miedzianoczerwony Groszek niezalogowany
4 listopada 2020r. o 18:09
Nie głosowałem i nie będę głosować na PiS. Ale to co zrobił ten gość to skandal. Jeśli jest tak zaburzony, że tego nie jest w stanie powstrzymać. I nie rozumie, że tak nie można robić - to może powinien zmienić pracę na inną?
Trochę to niebezpieczne jak tak niezrównoważeni ludzie kierują pojazdem. A nuż może któregoś dnia odbije takiemu palma i postanowi nie wpuszczać do autobusu ludzi, którzy nie popierają Pani Lempart? Albo może zaprzestanie wpuszczać ludzi chodzących do Kościoła i nie popierających zabijania dzieci z zespołem Downa?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kasztanowatoczerwony Wilczomlecz niezalogowany
4 listopada 2020r. o 18:12
Dajcie spokój chlopinie coś się napisało bo napisało a wy robicie z tego hucpe są sprawy bardzo poważne w tym kraju a zajmujecie się byle literami a może napiszcie coś skupywaniu głosów 500 300 itd a w zamian macie R ydzyka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotożółty Kosaciec niezalogowany
4 listopada 2020r. o 18:12
Horus napisał(a): a kogo ja ''znieważam''?
a kogo to ja chcę ''mordować''?

bądź precyzyjny jeśli pokusisz się o odpowiedź...;)

Screen-y z wyrazem"pisdzielski" trafią w odpowiednie miejsce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego