Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Zapraszamy
BolecFORUM Nowy temat

770 MLD ZŁ z Rązsądek zwyciężył.

22258
Horus 11 maja 2021r. o 21:30
no i teraz po tym poście warto poczekać na jakiś komentarz...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mysi Żeniszek 11 maja 2021r. o 22:00
~~Miedzianoczerwony Winnik napisał(a):
~Pomidorowy Bratek napisał(a): Te Konfederat ciebie jak żyć nie i teresuje? Tych twoich 10 wspaniałych w sejmie to sami bezdomni i ubodzy krewni?
Chciałbyś ludzi biczem traktować i tłumaczyć że tak trzeba?


A ty coś rozumiesz z funduszu odbudowy? No to powiedz mi, czy jak przyjdzie spłacać pożyczkę Unii lub spłacać długi Grecji, Hiszpanii czy Włoch to będziesz miał z czego żyć? A jak wprowadzą unijny plan B związany z funduszem odbudowy, w którym płacimy większe składki do Brukseli, a nie dostajemy nic to będziesz miał lepiej.
A przy okazji - dla suwerenności kraju warto czasami mieć mniej lub za to zapłacić. W dłuższej perspektywie zawsze się to opłaca.
Przy okazji mądralo - odpowiedz po co były powstania w XiX wieku? Po co były
powstania wielkopolskie i śląskie? Będąc w Niemczech mieli by pod względem materialnym lepiej.
Przerażając jest to, że jest aż taka bezmyślność w narodzie. Czy ty mądralo jesteś jeszcze Polakiem czy już Nowym Europejczykiem?


Poprawiałeś Jurko za jedno przeinaczenie związane z Ignorowaniem ,
A sam Głąbku wymyśliłeś X i X wiek ;);) XIX wiek ;);)
Przerażając ??? Czy przerażające jest to ;);)
Do szkoły !!!!!! Nieuku ;););)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miedzianoczerwony Winnik 11 maja 2021r. o 22:03
~~Bladolawendowy Topinambur napisał(a): • Jest taka egzystencjalna prawda – nie można wszystkich zjawisk rozpatrywać tylko w dłuższej perspektywie czasowej.
Bo w dłuższej perspektywie czasowej wszyscy będziemy już po drugiej stronie.
Czasami warto jednak pomyśleć o tym co tu i teraz.
Zwłaszcza ludzie starsi którzy doświadczyli i realnego socjalizmu i transformacji Balcerowicza i „zielonej wyspy Tuska” mają prawo do chociażby chwili oddechu. Jeszcze po tej stronie ;)
• Suwerenność to duża rzecz ale z perspektywy naszej historii, bardzo trudna. Całkowita suwerenność, bez sojuszów wojskowych choćby ze Stanami czy gospodarczych z Unią?
Całkowita suwerenność Polski – Polski osamotnionej pomiędzy Rosją i Niemcami? Historia nie raz pokazała...


Bardzo dziękuję za ten wpis. Jest genialny. Pokazuje to, co PiS wdraża w życie jako socjalistyczna partia bolszewicka. Partia czysto lewicowa wspierająca współczesne ideologie lewicowe. Od prawicy i konserwatyzmu PiS jest lata świetlne. Dlaczego?
Po pierwsze - prawica i konserwatyści, a już chrześcijanie w szczególności, nie myślą w kategoriach jednego pokolenia. Kiedyś dla ludzi było normalnym, że budujemy dla przyszłych pokoleń. Dzisiaj tacy jak Topinambur mówią nam - używajmy życia ile się da, a po nas choćby potop. I potem ktoś się dziwi, że wymieramy. Większość ludzi myśli w takich właśnie kategoriach, więc po co nam dzieci? Przeszkadzają nam w "wielkim żarciu" póki żyjemy. Starsi muszą się jeszcze też napchać konsumpcyjnie przed śmiercią, bo im się należy. Jeżeli jesteś typowym PiSowcem myślącym podobnie jak Topinambur, a na dokładkę chodzisz do kościoła i bierzesz udział w Mszy Św., to musisz się poważnie zastanowić nad sobą, bo żyjesz w kłamstwie.
Po drugie - wolność i suwerenność jest wartością samą w sobie. Wartością, która nie podlega dyskusji. I wolność to nie swawola, ale odpowiedzialność. Tymczasem PiS ma wolność naszą i kraju w tzw. głębokim poważaniu. Dlatego teraz nie mają PiSowcy oporów w ograniczaniu wolności naszej jako jednostek. Każdy pretekst dobry. Dla nich, jak dla marksistów-bolszewików liczą się masy. Typowo lewicowe myślenie.
Poza tym wolność i suwerenności wymaga wysiłku. A my tu chcemy spokojnie konsumować ile się da. Więcej, więcej każdego dnia. I czy to będzie Polska czy państwo Unia Europejska - nie ma różnicy. Byle 500+ wypłacali. Otóż historia pokazuje, że brak własnego państwa zawsze jest zły dla narodu. I tak będzie tym razem. No chyba, że już nie ma narodu, a są tylko konsumenci nastawieni na "wielkie żarcie". Ale zaślepieni nie widzą, że PiS sprzedając polską suwerenność poddał nas globalnym, lewicowym i koncernowym planom nowego niewolnictwa.

PiSiory myślą, że sprzedając suwerenność będą mieli pieniądze. I kupią sobie następne wybory u takiego jak Topinambur (nie)myślącego elektoratu. A nie będą mieli ani pieniędzy, ani suwerenności.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn 11 maja 2021r. o 22:23
"kto nie z pisem ten peło"

Gdyby PiS był przeciwko funduszowi spojności, peło byłoby za. Peło to antypis, Budka to kolejny Schetyna, żadnego pomysłu na konstruktywną opozycję.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladolawendowy Topinambur 11 maja 2021r. o 22:23
Od takich nawiedzonych uchowaj nas Panie. I nas i Polskę
Historia pokazuje coś zupełnie innego
• Dramat naszego geopolitycznego położenia sprowadza się do tego, że ze strony naszych bezpośrednich sąsiadów doświadczyliśmy czterech rozbiorów (gwoli ścisłości; czwarty 17 września 1939).
• Polska - podobnie jak zdecydowana większość państw – nie jest w stanie zapewnić sobie całkowitej suwerenności. Powinna oczywiści dążyć do możliwie jak największej suwerenności - kosztem jak najniższych wyrzeczeń.
• Obecność wojsk amerykańskich na polskiej ziemi wydaje się, z perspektywy naszych doświadczeń historycznych , najniższą ceną za tą „ograniczoną” suwerenność.
• W sferze ekonomii trwa swoisty „wyścig australijski” – nie ma sentymentów – najsłabszy odpada. Polska już po II wojnie – nie z własnej winy – została wyautowana. Znowu w imię jakichś fobii mamy postawić się na przegranej pozycji.
Historia to przede wszystkim nauka myślenia przyczynowo - skutkowego, to sztuka wyciągania wniosków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Złota Miodunka 11 maja 2021r. o 23:20
Dlaczego tak szybko zlikwidowano rząd Olszewskiego? Mimo sukcesów gospodarczych
Dlaczego tak szybko rozpadł się rząd Kaczyńskiego?
Dlatego obecny rząd PiS jest nękany z każdej strony, mimo sukcesów gospodarczych, wielu skutecznych prorodzinnych i prospołecznych osiągnięć?
Polska silna, godna, mądra i dbająca o swoje interesy okazuje się że jest dla totalnej opozycji niesuwerenna. Czy to dziwi?
Nie dziwi nic.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ametystowa Irezyna 12 maja 2021r. o 14:31
Grodzki zwalniamy zwalniamy, przedsiębiorcy czekają panie Grodzki, niech czekają,
My zwalniamy zwalniamy, oni nie wiedzą że są suwerenni, jak splajtują to się dowiedzą.
Zwalniamy zwalniamy, zyskamy, zyskamy, nasniedogoniat. Zwalniamy ja trzeci człowiek wam to mówię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mlecznoróżowa Bylica 12 maja 2021r. o 14:33
Zwolennicy Pis bardziej zajmują się PO i Budką zamiast zająć się buntownikami z koalicji prawicowej ,, Ziobrystami ", którzy robią największą zadymę z funduszami , no tak ale u nas jest cacy i źle nie można mówić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca w GXO