Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca w Goldbeck Comfort!
BolecFORUM Nowy temat

770 MLD ZŁ z Rązsądek zwyciężył.

211
skorn 11 maja 2021r. o 16:38
O tym właśnie napisał poprzednik, suwerenność za paciorki. Zobaczymy za parę lat, ile będzie to Polskę kosztowało i nie mam tu na myśli pieniędzy.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Złota Miodunka 11 maja 2021r. o 17:01
Coś taki gospodarny skornie, już się martwisz ile to będzie kosztowało za peło nie liczyłeś ile to będzie kosztowało jak peło sprzedawało za darmo?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miedzianoczerwony Winnik 11 maja 2021r. o 18:31
~~Bladolawendowy Topinambur napisał(a): Problem polega na tym czy "zwykli" ludzie mają konkretne, wymierne korzyści płynące z polityki rządu, czy partycypują w efektach koniunktury gospodarczej.
Ostatnio ten model działa, :)
POprzednio niekoniecznie.
POprzednio miała wystarczyć plansza w TVN; "Polska zieloną wyspą..." ;)I to jest wykładnia rozumienia patriotyzmu według wyznawców pisizmu. Taki wyznawca psisizmu z jednej strony głośno krzyczy jakim to jest patriotą i świętuje Wyklętych, AK i wszystkich innych walczących o wolną i suwerenną Polskę. Z drugiej strony dostaje 500+ i dodatkową emeryturę i pisze, że "model działa" czyli kasa misiu, kasa. I uważa, że branie kasy rozdawanej przez socjalistyczny rząd to patriotyzm!

Panie Topinambur i inni pisiści - ile brali za Wyklęci, żołnierze AK i wszyscy inni oddający życie za Polskę? Gdyby oni myśleli tak, jak wy, to nie byłoby komu walczyć o Polskę!
Topinambur tylko potwierdza to, co napisano wcześniej. Wasza ojczyzna tam, gdzie dają kasę. I nic a nic nie rozumiecie, że patriotym nie polega na braniu. I niczym się nie różnicie od PO czy innego LSD. Dla was puste są słowa: "Lepszy na wolności kęsek byle jaki, niźli w niewoli przysmaki".
To wam przypomnę jeszcze jedno, bo tak się skończy cała działalność Kaczyńskiego: "Nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pomidorowy Bratek 11 maja 2021r. o 18:46
Te Konfederat ciebie jak żyć nie i teresuje? Tych twoich 10 wspaniałych w sejmie to sami bezdomni i ubodzy krewni?
Chciałbyś ludzi biczem traktować i tłumaczyć że tak trzeba?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miedzianoczerwony Winnik 11 maja 2021r. o 19:09
~Pomidorowy Bratek napisał(a): Te Konfederat ciebie jak żyć nie i teresuje? Tych twoich 10 wspaniałych w sejmie to sami bezdomni i ubodzy krewni?
Chciałbyś ludzi biczem traktować i tłumaczyć że tak trzeba?


A ty coś rozumiesz z funduszu odbudowy? No to powiedz mi, czy jak przyjdzie spłacać pożyczkę Unii lub spłacać długi Grecji, Hiszpanii czy Włoch to będziesz miał z czego żyć? A jak wprowadzą unijny plan B związany z funduszem odbudowy, w którym płacimy większe składki do Brukseli, a nie dostajemy nic to będziesz miał lepiej.
A przy okazji - dla suwerenności kraju warto czasami mieć mniej lub za to zapłacić. W dłuższej perspektywie zawsze się to opłaca.
Przy okazji mądralo - odpowiedz po co były powstania w XiX wieku? Po co były powstania wielkopolskie i śląskie? Będąc w Niemczech mieli by pod względem materialnym lepiej.
Przerażając jest to, że jest aż taka bezmyślność w narodzie. Czy ty mądralo jesteś jeszcze Polakiem czy już Nowym Europejczykiem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mysa Pelargonia 11 maja 2021r. o 19:59
Nie wychodź z domu pod żadnym pozorem to będziesz najbezpieczniejszym konfederatem na planecie.
Ty już straciłeś swoją suwerenność, będziesz płacił za Francuzów i Niemców tylko wróci PO.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krwawosina Gęsiówka 11 maja 2021r. o 20:11
~Mysa Pelargonia napisał(a): Nie wychodź z domu pod żadnym pozorem to będziesz najbezpieczniejszym konfederatem na planecie.
Ty już straciłeś swoją suwerenność, będziesz płacił za Francuzów i Niemców tylko wróci PO.


Towarzysze pisowcy udzielają jak zwykle bardzo merytorycznych odpowiedzi. Zawsze nie na temat. Ale jakby co, to wiecie ... PO :) Wam tak z Komitetu Centralnego PiS przysyłają sms-em wzory odpowiedzi? A co wy biedacy będziecie pisali jak się rozleci PO i już ich nie będzie? A naczelnik też myśli, że przegrane powstania w XIX wieku to wina Tuska i PO?

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladolawendowy Topinambur 11 maja 2021r. o 21:16
• Jest taka egzystencjalna prawda – nie można wszystkich zjawisk rozpatrywać tylko w dłuższej perspektywie czasowej.
Bo w dłuższej perspektywie czasowej wszyscy będziemy już po drugiej stronie.
Czasami warto jednak pomyśleć o tym co tu i teraz.
Zwłaszcza ludzie starsi którzy doświadczyli i realnego socjalizmu i transformacji Balcerowicza i „zielonej wyspy Tuska” mają prawo do chociażby chwili oddechu. Jeszcze po tej stronie ;)
• Suwerenność to duża rzecz ale z perspektywy naszej historii, bardzo trudna. Całkowita suwerenność, bez sojuszów wojskowych choćby ze Stanami czy gospodarczych z Unią?
Całkowita suwerenność Polski – Polski osamotnionej pomiędzy Rosją i Niemcami? Historia nie raz pokazała...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.